نمایشگاه ها

تا سه سال آینده، برترین تولیدکنندة داخلی ماشین آلات تزریق پلاستیک در ایران می شویم

مهدی سعیدی پور، مدیرعامل شرکت بازرگانی و مهندسی شهاب یزد: تا سه سال آینده، برترین تولیدکنندة داخلی ماشین آلات تزریق پلاستیک در ایران می شویم

مدیرعامل شرکت بازرگانی و مهندسی شهاب یزد مطرح کرد: پیش بینی می‌کنیم که در سه سال آینده از نظر آماری حرف اول را در بازار ایران بزنیم.
دلیل ورود به بازارهای پر ریسک، رمز موفقیت ما است و موجب شده است تا سیستم چالاک‌تر و کارآمدتری داشته باشیم. مهدی سعیدی پور، مدیرعامل شرکت بازرگانی و مهندسی شهاب یزد در گفت و گو با نشریه اقتصاد و نمایشگاه با اشاره به فعالیت های این شرکت اظهار داشت: شرکت بازرگانی و مهندسی شهاب یزد از سال ۱۳۷۷ در صنعت پلاستیک مشغول به فعالیت است. و در یک دهه گذشته وارد حوزة تأمین ماشین آلات صنعت پلاستیک شده است. همچنین در بحث تأمین دستگاه‌های تزریق پلاستیک، نایلون و نایلکس، صنعت بازیافت و قالب‌سازی نیز فعالیت دارد و در طی این مهر و موم‌ها مشتریان وفاداری پیدا کرده است که در حال همکاری با آنها است. وی افزود: یکی از اصلی ترین مزیت‌های رقابتی ما، کیفیت ماشین آلاتی است که وارد ایران می‌کنیم. ما در حال حاضر و با توجه به برنامة کوتاه مدت شرکت، ماشین آلات را از کشورهای تایوان و چین وارد کشور می‌کنیم. در برنامة بلندمدت شرکت، تولید بومی و داخلی دستگاه‌ها را تحت لیسانس شرکت‌های مطرح خارجی، برنامه ریزی نموده ایم. همزمان با عملیاتی شدن این برنامه، اولین شرکت در ایران هستیم که به روزترین دستگاه‌های دنیا را به صورت بومی تولید می‌کند.
سعیدی پور خاطرنشان کرد: در حال حاضر از لحاظ کیفی، حرف اول را در ایران میزنیم. همچنین به دنبال بازارهای خاص و پر ریسک هستیم و ورود به بازارهای پرریسک، رمز موفقیت ما است و موجب شده است تا سیستم چالاک‌تر و کارآمدتری داشته باشیم.
مشتریان ما به دنبال دانش فنی خاصی هستند و ما با اتکا به توان فنی تیم شرکت و همچنین ارتباطات بسیار خوبی که با شرکت‌های خارجی داریم راه حل مناسب را پیدا می‌کنیم. تا به امروز نیز پروژه های بسیار خوبی را مدیریت نموده ایم.
وی در ادامه بیان داشت: در این مهر و موم‌ها توانستیم هدف گذاری‌های موردنظر را طبق زمان‌بندی انجام دهیم. پیش بینی می کنیم که در سه سال آینده از نظر آماری نیز همچون کیفیت، حرف اول را در ایران بزنیم. همچنین ما به دنبال تولید ماشین آلات با آخرین تکنولوژی روز دنیا هستیم و امیدواریم در چند سال آینده به این هدف نیز برسیم.
مدیرعامل شرکت بازرگانی و مهندسی شهاب یزد در پایان با اشاره به نمایش محصولات شرکت در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست اظهار داشت: دو خط تولید را به نمایشگاه آورده‌ایم. یکی از آنها، دستگاه تزریق پلاستیک HN از شرکت FCS تایوان است که ما نمایندة انحصاری آنها در ایران و عراق نیز در حال فروش این دستگاه هستیم. این دستگاه، کم مصرف ترین دستگاه موجود در ایران است و تا ۳۰ درصد از مصرف انرژی می کاهد و همچنین بسیار کم استهلاک است. برخی از دستگاه‌های ما بالغ بر ۳۰ سال است که در ایران مشغول به کار هستند و تا به حال مشکلی نداشته اند. ما همچنین نماینده شرکت TOP STAR چین نیز هستیم و خط تولید قاشق یکبار مصرف این شرکت را نیز به نمایشگاه آورده‌ایم. این دستگاه تمامی پروسة تولید تا بسته بندی را به صورت خودکار انجام می‌دهد.