نمایشگاه ها

شرکت پتروشیمی قائد بصیر با طراحی و تولید چهار محصول جدید در زمره تولیدکنندگان دانش بنیان کشور قرار گرفت

رامین پرتوی مدیر عامل شرکت پتروشیمی قائد بصیر: شرکت پتروشیمی قائد بصیر با طراحی و تولید چهار محصول جدید در زمره تولیدکنندگان دانش بنیان کشور قرار گرفت

با توجه به رویکرد ارزآوری در سال جاری شرکت پتروشیمی قائد بصیر موفق شده است محصولات خود را به کشورهای روسیه ، بلاروس، ترکیه و ازبکستان صادر کند.
رامین پرتوی مدیر عامل شرکت پتروشیمی قائد بصیر، فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی شیمی و دانش آموخته دوره DBA با 20 سال تجربه در صنعت نفت است که بیش از نیمی از آن، سابقه مدیریتی در بخش های عملیاتی و اجرایی و پروژه ای بوده است و دو سال نیز به عنوان عضو هیئت مدیره شرکت های زیر مجموعه گروه توسعه انرژی تدبیر فعالیت داشته است. وی از اواخر دی ماه سال 1400 در قامت مدیر عامل و عضو هیئت مدیره شرکت تولیدات پتروشیمی قائد بصیر فعالیت می کند. رامین پرتوی در گفت و گو با نشریه اقتصاد و نمایشگاه در جریان برگزاری نمایشگاه ایران پلاست گفت: شرکت تولیدات پتروشیمی قائد بصیر(سهامی عام) به منظور تولید پلیمر ABS در سال1376 تاسیس شد.
وی افزود: در سال1381 واحدهای SAN و ABS راه اندازی و یک سال بعد تولیدتجاری با ظرفیت سالانه 22000 تن SAN، 13000 تن پودر ABS و در مجموع 35000 تن محصول نهایی ABS آغاز شد.
پرتوی در ادامه بیان داشت: در طی سال های اخیر با تکیه بر تخصص و اهتمام کارکنان این مجتمع میزان تولید از ظرفیت اسمی فراتر رفته و به میزان متوسط 40000تن در سال رسیده است.
او با بیان اینکه محصولات این شرکت با فناوری و دانش فنی شرکت Kumho کره جنوبی تولید می شود؛ تاکید کرد: محصولات تولیدی شرکت ما از لحاظ کیفی کاملا مشابه محصولات آن شرکت کره ای است.
مدیر عامل شرکت پتروشیمی قائد بصیر تصریح کرد: این شرکت به منظور بقای پایدار و حضور موفق در بازارهای شدیدا رقابتی داخل و خارج از کشور با سیاست مشتری گرایی و جلب رضایت کلیه ذینفعان شرکت با به کارگیری خط مشی بهبود مستمر در سال 1389 موفق به استقرار نظام های مدیریتی و دریافت گواهی نامه های سیستم مدیریت کیفیت در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی ISO/TS 29001 ، سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای OHSAS 18001 و سیستم مدیریت محیط زیست ISO 14001 و سیستم مدیریت آموزش ISO 10015 گردیده است که اخیرا همه استانداردهای مذکور با نسخه 2020 و نامگذاری جدید به روز شده اند.
وی افزود: محصولات این شرکت در بیش از هشتاد نوع گرید تخصصی ABS مشتمل بر گریدهای مقاوم به حرارت، خود اطفا، مقاوم به ضربه، ضد خراش، ضد الکتریسته ساکن، گرید با قابلیت آبکاری در دو دسته کلی اکستروژن و تزریق و به صورت بیرنگ و رنگی تولید می گردند. همچنین با توجه به نیاز صنایع مختلف آلیاژهای ABS از جمله ABS/PC با ترکیب درصدهای مختلف تولید می گردند. محصولات ABS پتروشیمی قائد بصیر در صنایع پایین دستی کاربرد گسترده ای دارد. از جمله این صنایع می توان صنایع لوازم خانگی، قطعات خودرو، لوازم برقی و الکتریکی، تجهیزات پزشکی، صنایع نیروگاهی و دفاعی و … نام برد.
پرتوی با اشاره به محصولات جدید شرکت پتروشیمی قائد بصیر اظهار داشت: در راستای فرآیند بهبود مستمر در سال جاری که مزین به نام تولید، اشتغال آفرین و دانش بنیان است این شرکت با اتکا بر ساختار قوی پژوهش و توسعه خود توانسته است با طراحی و تولید چهار محصول جدید در زمره شرکت های دانش بنیان تولیدی کشور قرار گیرد. از لحاظ کمیت تولید نیز این شرکت توانسته است با نزدیک شدن به نیمه سال 1401 بیش از 21000 تن محصول تولید کند که با هدف گذاری 42000 تن در سال جاری، سهم تولید مربوط به 6 ماهه اول به خوبی و با موفقیت محقق شده است.
وی در پایان گفت: با توجه به رویکرد ارزآوری در سال جاری این شرکت موفق شده است محصولات خود را به کشورهای روسیه ، بلاروس، ترکیه و ازبکستان صادر نماید.