نمایشگاه ها

شرکت پلیمر پیشرفته دانا در لیست تامین کنندگان مورد تایید صنعت نفت و گاز قرار دارد

سید مهرداد قهاری مدیرعامل شرکت پلیمر پیشرفته دانا: شرکت پلیمر پیشرفته دانا در لیست تامین کنندگان مورد تایید صنعت نفت و گاز قرار دارد

شرکت پلیمر پیشرفته دانا با بکارگیری تحقیق و توسعه مجرب در تولید چسب های بین لایه ای که برای صنعت بسته بندی، خودرو سازی، ساختمان و نفت کاربرد دارد علاوه بر اخذ گواهینامه دانش بنیان در لیست تامین کنندگان تایید شده صنعت نفت و گاز قرار گرفته است
نشریه اقتصاد و نمایشگاه به مناسبت برگزاری شانزدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست با سید مهرداد قهاری مدیرعامل شرکت پلیمر پیشرفته دانا گفت و گویی انجام داده است:
لطفا خودتان را معرفی کرده، سوابق اجرایی و مدیریتی تان را شرح دهید؟
سید مهرداد قهاری هستم، دانش آموخته مقطع کارشناسی ارشد مهندسی پلیمر و DBA مدیریت اجرایی. از سال 1383 در مجموعه شرکت های هلدینگ دانا به عنوان مدیر واحد مهندسی و از سال 1397 مدیرعامل شرکت پلیمر پیشرفته دانا مشغول به فعالیت هستم.
لطفا تاریخچه تأسیس و فعالیت شرکت پلیمر پیشرفته دانا را برای مخاطبان نشریه شرح دهید؟
پلیمر پیشرفته دانا در سال 1385 فعالیت خود را به عنوان تامین کننده مواد اولیه با دیدگاه فنی آغاز نمود. در این راستا و با اخذ نمایندگی شرکت های معتبر ژاپنی و اروپایی برای صنایع مختلف موادی نظیر انواع کائوچوها، مواد پخت، پلاستیک های مهندسی، افزودنی های و رزین های استفاده شده برای صنعت بسته بندی، افزودنی های متنوع صنعت PVC، ترموپلاستیک الاستومرها، سازگار کننده ها و مواد سدگر (Barrier)را تامین می کنیم.
در این راه موفق شدیم با بکارگیری تحقیق و توسعه مجرب در تولید چسب های بین لایه ای که برای صنعت بسته بندی، خودرو سازی، ساختمان و نفت کاربرد دارد علاوه بر اخذ گواهینامه دانش بنیان در لیست تامین کنندگان تایید شده صنعت نفت و گاز قرار بگیریم.
شرکت پلیمر پیشرفته دانا چه پروژه‌های مشترکی را با مراکز تحقیقاتی تأمین‌کنندگان بین‌المللی اجرا کرده است؟
در طول سالیان گذشته، همواره جهت حل مشکلات مشتریان یا بعضاً ترویج کاربرد محصول جدیدی پروژه های مشترکی را با همکاری شرکای بین المللی خود انجام داده ایم. در این راستا با همکاری فنی شرکت میتسویی کمیکال آلمان (عضوی از مجموعه بزرگ میتسویی) پلی اتیلن گرافت شده با مالئیک انیدرید را به عنوان یک چسب بین لایه ای برای کاربردهای متفاوت در ایران به تولید انبوه برساندیم. به تازگی نیز طی یک پروژه دیگری با شریک هندی مان برنامه تولید PIB را آغاز نموده ایم و فروش تجاری آن نیز شروع شده است.
از سوی دیگر، از همکاری با مراکز دانشگاهی داخلی نیز غافل نشده ایم و نتیجه آن بومی سازی تولید آمیزه پوشش کیسه هوای خودرو و اخذ تائیدیه ایران خودرو از حدود 2 سال پیش بوده است.
در زمینه اشتغالزایی چه گام هایی برداشته اید؟
پر واضح است که انجام اقدامات فوق الذکر میسر نشده است مگر با بهره گیری از نیروی کارشناسی و مدیریتی ایرانی. به حول و قوه الهی علیرغم رکود حاصل از شیوع کرونا در این سال های اخیر، علاوه بر حفظ نیروی انسانی، نیروهای جدیدی در سطوح مختلف جذب کردیم. در حال حاضر بیش از 40 نفر در این شرکت مشغول به فعالیت هستند که در حقیقت بخشی از خانواده بزرگ 300 نفری هلدینگ دانا می باشند.
در عرصه تولید و صادرات تاکنون چه دستاوردهایی داشته اید؟
در عرصه تولید که در بخش قبلی ذکر آن رفت، اما در زمینه صادرات، مطابق استراتژی تعریف شده برای افق 5 ساله شرکت، به طور جدی وارد عرصه صادرات شده ایم. در گام نخست با توجه به سبد محصولات و توانایی های موجود در هلدینگ، بازاریابی صادراتی در کشورهای همسایه را شروع کرده ایم. حتی اولین محموله نمونه نیز توسط یکی از مشتریان تائید شده و در حال آماده سازی مقدمات ارسال محموله حجم انبوه هستیم. از دیگر سوی با توجه به شبکه گسترده دفاتر خارجی و تجربه خود در امر بازرگانی خارجی تمایل خود را به همکاری با سایر تولیدکنندگان ایرانی جهت انجام صادرات اعلام می داریم.
در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست چه برنامه هایی برای گسترش فعالیت خود دارید؟
در این دوره ، علیرغم اینکه شرایط تحریمی کما فی السابق وجود دارد، نمایندگانی از طرف شرکای بین المللی مان حضور دارند لذا علاوه بر بازاریابی و معرفی محصولات بازرگانی جدید، توجه ویژه ای به شناساندن مواد تولیدی به بازار داریم تا بتوانیم سهم خود را بالاخص در حوزه مواد با کاربرد خاص توسعه دهیم. علاوه بر آن هدف گذاری کرده ایم تا ضمن استقبال از همکاری با سایر تولید کنندگان مواد و محصولات پلیمری در قالب پروژه های مشترک ، به گسترش بازار خود بپردازیم.