نمایشگاه ها

گفت و گو با آرش دادگر مدیرعامل شرکت صد صنعت در نمایشگاه ساختمان 98 تهران | اخبار نمایشگاه

تاکید آرش دادگر دوست، مديرعامل شرکت «صد صنعت» بر خدمات پس از فروش: «صد صنعت» فروش محصول را آغاز یک تعهد بزرگ می داند

شرکت تولیدی «صد صنعت» اولین و تنها تولیدکننده دستگاه‌های برش سنگ، کاشی و سرامیک و همچنین دستگاه‌های اره نواری برش فلزات و دارنده نشان استاندارد ملی ایران و نیز انواع استانداردها و گواهینامه‌های روز اروپا است. این شرکت هم اکنون یکی از معتبرترین و انحصاری‌ترین تولیدکنندگان ماشین‌های اره نواری فولادبر و نیز با سابقه ترین تولیدکننده و صادرکننده ماشین‌های سنگبری پرتابل در ایران است که موفق شده است به عنوان اولین شرکت در این زمینه نشان استاندارد را دریافت کند.
شرکت «صد صنعت» حضور پررنگ و چشمگیری در نوزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان دارد. به همین منظور بر آن شدیم تا با آرش دادگر دوست، مدیرعامل توسعه گرا و پویای این شرکت درباره عملکرد و چند و چون تولیدات شرکت گفت‌و‌گو کنیم که می خوانید.

مدیرعامل شرکت صد صنعت با اشاره به اینکه از سال 82 به صورت اختصاصي در ايران و خاورميانه فعاليت خود را آغاز کرده‌ایم، گفت: در آن سال صادرات موفقي به ايتاليا ، عربستان و امارات متحده، سليمانيه عراق و کشورهاي همجوار از جمله افغانستان داشتيم.
ایشان با بیان اینکه سه مولفه سرعت، دقت وکيفيت همواره سرلوحه فعاليت‌های شرکت صد صنعت بوده است، عنوان کرد: شرکت ما بايد بتواند در «سريع‌ترين زمان، بالاترين کيفيت و بهترين قيمت» محصولات خود را به مشتري ارائه دهد. با همین رویه توانسته‌ایم قیمت را متناسب با کیفیت کالای تولیدی‌مان بالاتر از رقبایمان ارایه کنیم و حتی فروش بیشتری هم داشته باشیم.
وی با اشاره به وجود مشکلات متعدد اقتصادی، رکود بازار را سرمنشأ تمام مشکلات تولید عنوان کرد و افزود: متاسفانه مولفه‌های اقتصاد ما هر روز در نوسان است و اين امر به همه توليدکننده‌ها در بخش‌هاي مختلف ضربه زده است و روز به روز آمار توليد، فروش و پرسنل شرکت‌ها کم مي‌شود اما این در حالی است که ما سعي کرديم همچنان با همان تعداد پرسنل که تا کنون داشتيم به کار خود ادامه دهيم و به جای تعدیل نیرو، افزایش نیرو هم داشته باشیم.
این تولید کننده، با اشاره به اینکه تغییر مدام نرخ ارز و سایه سنگین آن بر اقتصاد کشور باید مدیریت شود، خاطر نشان کرد: امروز تولیدکننده نمی‌داند آیا کالایی را که امروز فروخته است فردا هم می‌تواند تولید کند یا خیر. این در حالی است که فروش داخلي ما اکنون تا حدي افت کرده است، اما با تکیه بر تجربه و سابقه‌ای که در این صنعت داشته ایم توانسته‌ایم بحران موجود را مدیریت کرده و با استفاده از نیروهای خبره و کارآزموده بازارهای داخلی را حفظ کرده و علاوه بر آن اقدام به فروش خارجی نیز کنیم. به همين خاطر است که مجبور شده ايم از بازارهاي همجوار مثل امارات و افغانستان و روسيه استفاده کنيم. باید گفت که با نوسانات کنوني دلار، سود در اختیار داشتن هر دو بازار خارجی و داخلی است.
ایشان با بیان اینکه شرکت صد صنعت همواره فروش را پایان کار نمی‌داند، بلکه آغاز یک تعهد می‌داند، افزود: با این رویکرد تمرکز بر خدمات پس از فروش محصولاتمان چه در فروش خارجي و چه داخلي، نقطه مثبت و موثر ما در مشتری مداری بوده است. از آنجایی که محصولات ما کیفیت لازم را دارند، ما توانسته‌ايم استاندارد CE اروپا و ايزو را از آلمان و استاندارد ملي ايران را کسب کنيم و همه این موارد اطمینان و اعتماد مشتری را فراهم می کند.
وی معتقد است که رضایت یک مشتری باعث جذب مشتری های بیشماری می گردد و تبلیغات فرد به فرد همواره از اقبال بیشتری در بازار برخوردار بوده است.
مدیرعامل شرکت صد صنعت، گفت: تا چندی پیش ما در بازار ایران به صورت فردی و تک فعالیت می‌کردیم اما اکنون با وجود رقبای جدید، تفاوت محصول با کیفیت و بی کیفیت به خوبی مشخص می‌گردد و اینجاست که سابقه و اعتبار ما در تولیداتمان نمایان می‌شود و تاثیرات خودش را نشان می‌دهد. در واقع باید گفت که وجود رقبا معیار سنجش انتخاب محصولات ما شده است.
وی با بیان اینکه اکنون بحث واردات در کشور محدود شده است، اظهار کرد: در حال حاضر اگر شرکتی بخواهد دستگاهی را وارد کند، باید هزینه گزافی بابت آن پرداخت کند، اما باید بگویم ما همان دستگاه خارجی را با همان کیفیت و قیمت بسیار پایین‌تر و خدمات پس از فروش بهتر به مشتری ارایه می‌دهیم.

تاریخچه تولد شرکت تولیدی صد صنعت
گام اول و شکل گیری پیکره صد صنعت
از سال ۱۳۵۸ با تاسیس اولین کارخانه خود به نام کاوش و کسب مجوز از وزارت صنایع در زمینه قالب سازی و قطعه سازی تولید منابع تحت فشار شروع به فعالیت کرده است.
همکاری با شرکت های خارجی
ضمن ارائه محصولات خود به بازار با کارخانجات داخلی در تولید قطعات صنعتی و خانگی همکاری داشته و با به کارگیری ماشین آلات مدرن و نرم افزارهای طراحی و مهندسی از سال ۱۳۷۵ ضمن عقد قرارداد با چندین شرکت اروپایی اقدام به صادرات قطعات تولیدی به اروپا نمودند.
تولد صد صنعت
شرکت تولیدی صد صنعت در سال ۱۳۸۰ با سرمایه گذاران ایرانی و ایتالیایی به ثبت رسید و کارخانه در شهر اندیشه احداث و بعد از نصب ماشین آلات وارداتی تولید بصورت CKD آغاز گردید.به همین منظور جهت انتقال تکنولوژی ساخت این ماشین آلات تعدادی از پرسنل به ایتالیا اعزام و بعد از کسب آموزش های لازم تولید ماشین های اره نواری فولادبر در سایزهای مختلف در ایران آغاز شده و عمده قطعات صادراتی متعلق به دستگاه های اره نواری فولادبر شرکت MEP ایتالیا بوده است.
هم اکنون
در حال حاضر شرکت تولیدی صد صنعت دارنده گواهینامه های OHSAS 18001 , ISO 14001 , ISO 9001 و دارنده استاندارد CE و همچنین استاندارد های ملی با توجه به کسب دانش فنی و ارتقای کیفی محصولات دستگاههای سنگبری پرتابل در چندین سایز مختلف به عنوان محصول جدید این شرکت روی خط تولید قرار گرفت و تعداد بسیاری به کشورهای ایتالیا – آلمان – انگلیس – اسپانیا – تونس – عربستان – دبی و غیره صادر گردید.