نمایشگاه ها

تولید محصولات با کیفیت و همتراز با نمونه های برتر خارجی در شرکت اطلس تک جاوید

محمد کشاورزیان مدیرعامل شرکت فنی و مهندسی اطلس تک جاوید پارس: تولید محصولات با کیفیت و همتراز با نمونه های برتر خارجی در شرکت اطلس تک جاوید

شرکت فنی و مهندسی اطلس تک جاوید پارس، با تکیه بر توانمندی و دانش متخصصان داخلی، در مدت کوتاه فعالیت خود، توانسته است قطعات تهویه مطبوع را با کیفیتی برابر با محصولات خارجی و با قیمتی مناسب در داخل تولید و عرضه نماید. این دستاورد، فرصتی جدید برای کسب و کارهای ایرانی جهت کاهش وابستگی به محصولات وارداتی و تقویت اقتصاد داخلی فراهم می‌کند.

محمد کشاورزیان مدیرعامل شرکت فنی و مهندسی اطلس تک جاوید پارس در جریان برگزاری بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی تاسیسات، در گفت‌وگو با نشریه اقتصاد و نمایشگاه گفت: شرکت اطلس تک جاوید پارس در زمینه تولید و پخش پروفیل‌های آلومینیومی و یراق‌آلات صنعت تهویه مطبوع فعالیت می‌کند.

وی افزود: سیاست کاری ما تولید محصولات با کیفیت بالا و تولید نمونه‌های معادل خارجی در کشور است. افتخار ما این است که در مدت کوتاهی که مجموعه فعالیت خود را آغاز کرده است، توانسته‌ایم قطعاتی که قبلاً از کشورهای ترکیه و ایتالیا وارد می‌شدند، با همان کیفیت و با قیمتی مناسب در داخل تولید و عرضه نماییم.

کشاورزیان با اشاره به بازار مصرف محصولات صنعت تهویه مطبوع، اظهار کرد: صنعت تهویه مطبوع دارای بازار گسترده‌ای است و اغلب شرکت‌های فعال در این حوزه قدیمی و شناخته شده اند. این صنعت به عنوان بازار هدف خود، صنایع پتروشیمی، تالارها، سالن‌های ورزشی، بیمارستان‌ها و صنایع مشابه را در نظر دارد.

وی در ادامه افزود: افزایش قیمت دلار، باعث افزایش فروش محصولات داخلی شده و بهبود کیفیت این محصولات را به همراه داشته است. این تغییرات در بازار، کسب و کارهای مختلف را ترغیب به اعتماد به محصولات داخلی کرده است. همچنین، تعدادی از همکاران ما محصولات خود را به کشورهای دیگر صادر می کنند و شرکت اطلس تک نیز در آینده‌ای نزدیک برنامه دارد تا تولیدات خود را به بازارهای خارجی صادر کند.این تغییرات در رفتار بازار و علاقه به محصولات داخلی، فرصت‌های جدیدی برای کسب و کارها ایجاد کرده و به تقویت اقتصاد داخلی کمک می‌کند. در مجموع، این تحولات نشان دهنده توانایی و انعطاف‌پذیری شرکت‌ها در مواجهه با تغییرات بازار و تلاش آنها برای بهبود کیفیت و توسعه در داخل و خارج از کشور است.

مدیرعامل شرکت فنی و مهندسی اطلس تک جاوید پارس در انتها گفت: به منظور توسعه و بهبود عملکرد شرکت‌های نوپا، ضروری است که توجه ویژه‌ای به تولید داخلی شود. خرید از محصولات داخلی می‌تواند موجب رشد و توسعه صنعت در داخل کشور شود و همچنین به رشد اقتصاد ملی کمک کند. از دیگر جنبه‌های مثبت تمرکز بر تولید داخلی می‌توان به کاهش وابستگی به محصولات خارجی اشاره کرد. این اقدام می‌تواند تضمینی برای تأمین منابع داخلی و کاهش تأثیر نوسانات بازار جهانی باشد. از این رو، توانایی تولید محصولات با کیفیت و بهره‌گیری از تکنولوژی‌های پیشرفته در داخل کشور به منظور ارتقاء کیفیت و رشد صنعتی اهمیت زیادی دارد.