نمایشگاه ها

ترانسفو

رییس هیات مدیره شرکت کارخانجات تولیدی نیرو ترانسفو خبر داد: سرمایه‌گذاری «نیرو ترانسفو» برای حضور گسترده در بازارهای جهانی – نشریه اقتصاد و نمایشگاه

شرکت کارخانجات تولیدی نیرو ترانسفو (سهامی خاص) با هدف تولید انواع ترانسفورماتورهای توزیع و لوازم و قطعات ترانسفورماتور فعالیت خود را آغاز کرده است. مدیران ساعی و خلاق این شرکت برای رساندن کیفیت کالای تولیدی خود به سطح روز جهانی، طرح‌های توسعه ای متنوعی را پیاده و اجرا نموده اند. از آن جمله می‌توان به خریداری و نصب ماشین‌آلات بخش‌های مختلف تولید این شرکت از کارخانجات معتبر جهانی اشاره کرد. درحال حاضر این شرکت با برگزاری دوره‌های آموزشی برای مهندسین و تکنسین‌‌ها، نقش موثری در پایین آوردن تلفات در شبکه توزیع برق برداشته است. یکی دیگر از موفقیت‌های این شرکت نام‌آور در ایران اعتبار و حضور مستمرش در بازار است، به طوری که  تقریباً در تمامی شبکه‌های توزیع ایران، تولیدات این شرکت نصب شده و در حال بهره‌برداری است. شرکت کارخانجات تولیدی نیرو ترانسفو با حضور در نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران محصولات جدید خود را به نمایش گذاشته است و حرف‌های تازه ای برای گفتن دارد. عبدالله اصغرنژاد، رییس توانمند و برنامه‌ریز هیات مدیره این شرکت است. به مناسبت برگزاری نمایشگاه صنعت برق با وی گفت و گویی انجام داده‌ایم تا بیشتر با نظرات و روند موفقیت ایشان و مجموعه تحت مدیریت‌شان آشنا شویم:

تاریخچه شرکت را معرفی کنیدو بفرمایید چه محصولاتی تولید وعرضه می‌کنید؟

شرکت نیرو ترانسفو یکی از با سابقه‌ترین شرکت‌های تولید ترانسفورماتورهای توزیع با بیش از 40 سال سابقه و تجربه در کشور ایران می‌باشد. شرکت کارخانجات تولیدی نیروترانسفو (سهامی خاص) با هدف تولید انواع ترانسفورماتورهای توزیع و لوازم و قطعات ترانسفورماتور در تاریخ 11/11/1355 تاسیس شد و در سال 1361 به بهره‌برداری و تولید رسید. در سال 1390 با انتقال 100درصد سهام به نام شرکت سرمایه‌‌گذاری ارس صبا (سهامی عام) طرح‌های توسعه متنوعی برای ارتقاء سطح کیفیت کالای تولیدی به استانداردهای جهانی تعریف گردید. در همین راستا تمام ماشین‌آلات بخش‌های مختلف تولید این شرکت از کارخانجات معتبر اروپایی خریداری و نصب شد. در حال حاضر این شرکت با آموزش و به‌کارگیری مهندسین و تکنسین‌های با تجربه در ارتباط با تولید مطابق استاندارد IEC، گام‌های بزرگی در پایین آوردن تلفات در شبکه توزیع برداشته و تقریبا در تمامی شبکه توزیع ایران تولیدات این شرکت نصب شده و در حال بهره‌برداری است.

شرکت شما چه جایگاهی در این صنعت دارد؟

تولیدکنندگان عمده ترانسفورماتور در ایران متشکل از سه شرکت گروه ایران ترانسفو،کارخانجات نیروترانسفو و شرکت آریا ترانسفو می‌باشند. در این راستا شرکت نیرو ترانسفو در حوزه تولید ترانسفورماتورهای توزیع پس از ایران ترانسفو به عنوان دومین تولید کننده و نیز اولین تولید کننده بخش خصوصی در کشور شناخته شده است. ترانسفورماتورهای تولیدی این شرکت از اوایل دهه 60 در کلیه نقاط شبکه توزیع برق کشور نصب گردیده است. همچنین این شرکت اولین شرکتی است که در سال 1395 اقدام به معرفی نسل جدید ترانسفورماتورهای هوشمند کرد و در این راستا به موفقیت‌های مهمی دست یافته است. خوشبختانه دیگر تولید کنندگان از این ایده استقبال کرده‌اند و امید است هر چه زودتر شبکه توزیع کشور به این دستگاه‌ها مجهز گردد.

مهم‌ترین دستاورد شرکت شما تاکنون چه بوده است؟

تولید محصولاتی با کیفیت بالا و تلفات الکتریکی کم  و پاسخ گویی مناسب به نیازهای مشتریان از مهم‌ترین دستاوردهای این شرکت بوده است. به رغم وجود فشارهای ناشی از تحریم‌ها و رکود بخشی از صنعت کشور، خوشبختانه این شرکت نه تنها تعدیل نیرو نداشته، بلکه با افزایش تولید و در نتیجه افزایش پرسنل به نوبه خود سهمی در رفع معضل بیکاری داشته است.

برای گسترش فعالیت‌های خود چه برنامه‌ و طرح‌های توسعه‌ای را در دست اقدام دارید؟

این شرکت در راستای توسعه کارخانجات تولیدی خود، اقدام به سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو نموده است. با راه‌اندازی مجموعه فوق، شرکت توان صادرات و حضور در بازارهای بین‌المللی را خواهد داشت.

در خصوص مشتری مداری و خدمات پس از فروش شرکت توضیح دهید.

خدمات پس از فروش در صنعت تولید ترانسفورماتور از اهمیت بالایی برخوردار است. این شرکت، تنها شرکتی است که در دوره گارانتی دو ساله خود، در صورت آسیب دیدن ترانسفورماتور، تعویض دستگاه معیوب با دستگاه نو را به سرعت انجام می‌دهد. از آن جا که زمان تعمیر ترانسفورماتور معمولا طولانی است، تعویض دستگاه در زمان کوتاهی باعث عدم ایجاد وقفه درکار مشتری می‌گردد.

با چه موانع و مشکلاتی در مسیر تولید و توسعه شرکت رو به رو هستید؟

نوسانات شدید نرخ ارز و مشکلات ناشی از تحریم‌ها، مسئله تامین مواد اولیه برای تولید را با سختی همراه کرده و بهای تمام شده کالاها را افزایش داده است.

 

رونمایی از سیستم هوشمندسازی ترانسفورماتورها در نمایشگاه صنعت برق

مدیربازاریابی گروه صنعتی ایران ترانسفو از رونمایی از سیستمی خبر داد که می تواند ترانسفورماتورهای ساخت این شرکت را هوشمند نماید.

شهاب مرتضوی اظهار داشت: در حال حاضر بحث نوآوری را در ساخت ترانس‌ها و تجهیزات وابسته، به اجرا گذاشته‌ایم.

مرتضوی با بیان این که در این نمایشگاه ازسیستم ضد سرقت و هوشمند ترانسفورماتور رونمایی کردیم، گفت: این سیستم در راستای هوشمندسازی ترانسفورماتور است به گونه‌ای که با نصب آن بر روی ترانسفور ماتورها، وضعیت ترانس به صورت آنلاین در شبکه اطلاع‌رسانی می‌شود و با آسیب دیدن ترانسفورماتور، پیامک آن به اپراتور ارسال می‌‌گردد.

وی با بیان این که ایران ترانسفو، اولین شرکت ترانسفورماتور سازی در ایران و قوی ترین شرکت در خاورمیانه  است که بیش از 50 سال سابقه دارد، تصریح کرد: مهم ترین ویژگی این شرکت خدمات پس از فروش آن است، به طوری که شبکه فروش و خدمات پس از فروش آن در سراسر کشور گسترده شده است.

مرتضوی ادامه داد: این شرکت نه تنها محصولات خود بلکه  ترانسفورماتورهای وارداتی و برندهای خارجی را هم تعمیر می کند.

وی درباره صادرات محصولات  این شرکت به خارج از کشور گفت: این شرکت صادرات به کشورهای افغانستان، عراق، سوریه و کشورهای آفریقایی را در دست انجام دارد که باعث ارزآوری به داخل کشور شده است.

مدیربازاریابی ایران ترانسفو خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین اقدامات این شرکت، ارزآوری است و با وجود مشکلات تحریمی، تاکنون در این زمینه بسیار موفق عمل کرده است.