نمایشگاه ها

پارس حفاظ

مدیرعامل شرکت صنایع الکتریکی پارس حفاظ: کیفیت محصول «پارس فانال» با تولیدات معتبر اروپایی، رقابت می‌کند – نشریه اقتصاد و نمایشگاه

شرکت صنایع الکتریکی پارس حفاظ (پارس فانال) تولید کننده انواع کلیدهای اتوماتیک،کنتاکتور،کلیدهای مینیاتوری محافظ جان و دیگر قطعات مخصوص تابلوهای برق فشار ضعیف می باشد. محصولات این شرکت بر اساس آخرین استانداردهای IEC و VDE تولید می گردد. شرکت پارس حفاظ مـــوفق به اخـــذ گـــــواهـــی مـدیریت کـیفیت ایـزو 9001-2015 از شرکت توف اتریش گردیده و نمونه های محصولات در آزمایشگاه های وزارت نیرو و وزارت نفت مورد بررسی و تست قرار گرفته و به تائید مسئولین و مراجع ذیربط رسیده است.

با توجه به کیفیت بالای محصولات، این شرکت موفق شده است تا کنون بیش از 9000 عدد از انواع محصولات خود را به کشورهای آلمان، قطر، دبی، شارجه، سنگاپور و مالزی صادر نماید.

مسعود حاجی حسن خوانساری پس از 25 سال سابقه مدیریت در شرکت های تابعه سازمان صنایع ملی ایران، در سال 1380 به سمت مدیرعامل شرکت صنایع الکتریکی پارس حفاظ منصوب شده است. در نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق پای صحبت‌های این مدیرخلاق و برنامه‌ریز نشستیم تا بیشتر با فعالیت‌های شرکت و تجربه‌های ایشان آشنا شویم:

مزیت تولیدات شرکت پارس حفاظ نسبت به تولیدات مشابه چیست؟

تولیدات شرکت با برند پارس فانال با داشتن گواهی نامه های شرکت توانیر و ایزو 9001  CE،ISO10004، استاندارد اجباری کلید مینیاتوری، استاندارد تشویقی برای سه محصول کنتاکتور، کلید اتوماتیک و محافظ جان، تست ریپورت های پژوهشگاه نیرو و تائیدیه های کیفی از مشتریان، در بازار عرضه می شود و در حال حاضر از برترین تولیدات ساخت داخل می باشد، به گونه ای که در همه عرصه های مصرف، از جمله شرکت های توزیع نیروی برق، شرکت نفت و شرکت های اقماری مربوطه، پتروشیمی و گاز و غیره در لیست وندور قرارگرفته است. خوشبختانه با توجه به حساسیت مدیران و مهندسین و کارگران شرکت به کیفیت محصولات، تمامی محصولات شرکت درحال حاضر با کیفیتی مشابه کیفیت کارخانجات معتبر اروپایی عرضه می شود واین شرکت خوشبختانه یکی از بزرگ ترین کارخانجات تولید این محصولات در سطح کشور را دارا می باشد. با توجه به کیفیت تولیدات، طی سالیان اخیر محصولات این شرکت جایگزین مشابه خارجی شده و علاوه بر رضایتمندی مشتریان، باعث جلوگیری از خروج ارز برای ورود کالای ساخته شده خارجی شده است. همچنین تامین قطعات یدکی محصولات، این فرصت را برای مصرف کننده ایجاد نموده که با هزینه کمتر بتواند نسبت به تعمیر محصول اقدام نماید.

در زمینه مشتری مداری و خدمات پس از فروش چه اقداماتی انجام داده اید؟

شرکت از زمان اخذ گواهی ISO 9001 در سال 1383، همواره با ارسال فرم های نظر سنجی میزان رضایتمندی مشتریان را برای هر نوع محصول جمع آوری و با  مقایسه با سنوات قبلی، تحلیل کرده و در صورت نیاز اقدام اصلاحی انجام داده است. این شرکت در سال 96 گواهی ISO10004 را در مورد مشتری مداری اخذ نموده و کلیه محصولات شرکت برای 2 سال گارانتی دارد و دارای خدمات پس از فروش 10ساله است.

موانع و مشکلات شما در مسیر تولید کدام ها هستد؟

در بخش تامین مواد اولیه خارجی، عدم ثبات نرخ ارز و تغییر رویه دستورالعمل های بانک مرکزی، مشکلات عدیده ای را از بابت هزینه تمام شده مواد و زمانبندی ترخیص مواد از گمرک، ایجاد می کند. در بخش فروش نیز تاخیر در اخذ مطالبات از واحدهای دولتی، باعث بروز مشکلات در گردش نقدینگی شرکت شده است.

با توجه به نامگذاری سال 98 به عنوان رونق تولید و حمایت از تولید داخلی، خوشبختانه وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدام به ممنوع‌الورود نمودن محصولاتی مانند کنتاکتور،کلید اتوماتیک و مینیاتوری و محافظ جان نموده است، اما متاسفانه شاهد وجود محصولات وارداتی فوق، توسط بازرگانان یا نمایندگان شرکت‌های خارجی و عرضه در بازار الکتریک کشور هستیم که این موضوع در عمل موانعی جهت توسعه خطوط تولید و اشتغال‌زایی ایجاد کرده است که امیدواریم راه های ورود این محصولات توسط مسئولان محترم شناسایی و مسدود شوند.