نمایشگاه ها

گفتگو با مهندس سیدمحمد حسینی؛ مدیرعامل کشت و صنعت جوین

به گزارش پایگاه خبری اخبار نمایشگاه ها، کارخانه اسید سیتریک جوین زیر مجموعه شرکت کشت و صنعت جوین که در سال 1394 با سرمایه‌گذاری یکصد میلیارد تومانی با همت متخصصان ایرانی و به خدمت گرفتن تکنولوژی روز دنیا به بهره‌برداری رسیده است، از جمله مجموعه‌هایی است که بدون ادعا و بزرگ‌نمایی و به اصطلاح با «چراغ خاموش»، خدمات شایان و بی‌بدیلی به چرخه اقتصاد، صنعت و تولید کشور عرضه می‌کند زیرا این شرکت تنها تولیدکننده اسیدسیتریک در ایران و خاورمیانه می‌باشد که یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین مواد اولیه در صنایع غذایی است.

سیدمحمد حسینی؛ مدیرعامل توسعه‌گرا و خلاق کشت و صنعت جوین، به مناسبت برپایی ایران اگروفود 2019، در گفتگو با نشریه «اقتصاد و نمایشگاه» درباره اهمیت محصول کارخانه اسیدسیتریک جوین در صنایع غذایی کشور توضیحات مفیدی داده است که می‌خوانیم.

مدیرعامل توسعه‌گرا و خلاق کشت و صنعت جوین، به مناسبت برپایی ایران اگروفود 2019، در گفتگو با نشریه «اقتصاد و نمایشگاه» درباره اهمیت محصول کارخانه اسیدسیتریک جوین در صنایع غذایی کشور توضیحات مفیدی داده است که می‌خوانیم.

لطفا تاریخچه شرکت را توضیح دهید و بفرمایید چه محصولات و خدماتی تولید و عرضه می‌کنید؟

کارخانه اسید سیتریک جوین، زیرمجموعه شرکت کشت و صنعت جوین در سال 1394 توسط رییس جمهور و با حضور وزیر صنعت و معدن و تجارت به بهره‌برداری رسید. این کارخانه با سرمایه‌گذاری بالغ بر 500 میلیارد تومان با همت کارشناسان داخلی و با بهره‌گیری از مجهزترین و به روزترین ماشین‌آلات در حال فعالیت است.

محصول قابل عرضه این کارخانه اسید سیتریک منو هیدرات و آن هیدروز ساگرید خوراکی می‌باشد.

با توجه به اهمیت صنایع غذایی در کشور، شرکت شما چه جایگاهی در این صنعت دارد؟

محصول اسید سیتریک یکی از مهم‌ترین مواد اولیه در بحث صنایع غذایی می‌باشد که کارخانه اسید سیتریک جوین با ظرفیت تولید 40 هزار تن در سال به عنوان تنها تولیدکننده اسید سیتریک در خاورمیانه می‌باشد و همچنین توانایی تامین کل نیاز کشور که حدودا 20 هزار تن در سال مبرآورد می شود را دارا است.

مهم‌ترین دستاورد شرکت شما در سال 97 چه بوده است ؟

مهم ترین دستاورد شرکت، تولید و عرضه بیش از 12 هزار تن اسید سیتریک به معنی تامین افزون بر پنجاه درصد نیاز بازار است و به امید خدا تامین کل نیاز داخل را مد نظر داریم که این کار منجر به جلوگیری از خروج ارز از کشور شده است.

وضعیت صادرات محصولات شرکت شما چگونه است؟

تاکنون اسید سیتریک جوین به کشورهای افغانستان، تاجیکستان، آذربایجان، عراق و … صادر شده و خوشبختانه مورد تایید کامل خریداران  قرار گرفته است.

آیا از روش‌های نوین و جدید در تولید محصولات خود استفاده می‌کنید؟

کارخانه اسید سیتریک جوین دارای پیشرفته‌ترین تکنولوژی و تجهیزات در بحث اتوماسیون تصفیه‌خانه فاضلاب و همچنین آزمایشگاه می‌باشد که آزمایشگاه این کارخانه یکی از مجهزترین آزمایشگاه‌های بیوتکنولوژی کشور محسوب می‌شود.

در خصوص مشتری مداری و خدمات پس از فروش شرکت چه گام‌هایی برداشته‌اید؟

با اطمینان به کیفیت بالای محصول تولیدی، اسید سیتریک تولیدی جوین دارای ضمانت مرجوعی می‌باشد. بدین ترتیب که چنانچه محصول ارسالی با آنالیز ارایه شده کوچکترین مغایرتی داشت با هزینه خود شرکت این محصول برگشت داده خواهد شد و با محصول مورد تایید مشتری جایگزین می‌شود.

با چه موانع و مشکلات عمده‌ای در مسیر تولید و توسعه شرکت رو به رو هستید؟

واردات بی‌رویه اسید سیتریک بی‌کیفیت چینی و عدم مجوز ورود مواد اولیه جهت تولید اسید سیتریک، مانع مهم تولید و توسعه شرکت است.