نمایشگاه ها به ترتیب موضوعی:

گفتگو با مدیرعامل و رئیس هیات مدیره مجتمع کشت و صنعت “نوبرسبز”

به گزارش پایگاه خبری اخبار نمایشگاه ها، “مجتمع کشت و صنعت نوبر سبز” از سال 1377 فعالیت اقتصادی خود را در زمینه تولید و فرآوری انواع محصولات کشاورزی منجمد به روش انجماد سریع (IQF) در تهران در قالب شرکت سهامی خاص آغاز کرده است.

هدف از ایجاد مجتمع “نوبر سبز” امکان بهره‌برداری مطلوب‌تر از محصولات کشاورزی کشور و امکان ذخیره‌سازی و باز توزیع در بازار داخلی و صادرات محصولات مورد نیاز بازارهای صادراتی بوده است. این شرکت با استفاده از تکنولوژی روز دنیا توانسته است قسمتی از نیازهای بازارهای داخلی و صادراتی را تامین نماید.

محصولات فرآوری شده این مجتمع طیف وسیعی از سبزیجات برگی، صیفی‌جات و میوه‌جات را شامل می‌شود که به صورت بسته‌بندی فله برای کترینگ‌ها و بسته‌بندی کوچک جهت خانوارها عرضه می‌گردد.

مجموعه نوبر سبز از سال 1387 تاکنون در نمایشگاه بين‌المللی صنايع کشاورزی، مواد غذائی، ماشين‌آلات و صنايع وابسته (ایران اگروفود) به صورت مستمر حضور داشته و از همان زمان کوشیده است تا مخاطبان خود را با محصولات این صنعت نوظهور در ایران آشنا کند. این مجموعه همچنین در برخی از نمایشگاه‌های بین‌المللی خارج از کشور به عنوان نماینده کشور عزیزمان حضور داشته است که از آن میان می‌توان به نمایشگاه بین‌المللی SIAL فرانسه و نمایشگاه بین‌المللی ANOGA آلمان اشاره کرد.

این مجموعه در سال‌های فعالیت خود موفق به اخذ عناوین و تقدیرنامه‌های متعددی گردیده است که از آن میان می‌توان به عنوان کارآفرین برتر در سال‌های 1387و 1388 و صادرکننده نمونه استانی در سال‌‌های 1388، 1389، 1391، 1392 اشاره کرد.

مهدی حداد مدیرعامل و رییس هیات مدیره موفق و خلاق شرکت “نوبر سبز “در گفت و گو با نشریه “اقتصاد و نمایشگاه” در خصوص محصولات تولیدی و فعالیت مجموعه کشت و صنعت نوبر سبز گفت: عرضه میوه‌جات، سبزیجات و سیب‌زمینی نیمه آماده منجمد در بسته‌بندی‌های خانوار برای فروش در فروشگاه‌ها و در بسته‌بندی‌های فله برای تامین مصارف صنعتی، آشپزخانه‌ها، کیترینگ‌ ها، رستوران‌ها، کافه‌ها و … از جمله فعالیت‌های شرکت نوبر سبز است.

وی توجه به اهمیت صنعت غذایی در کشور را یادآور شد و افزود: شرکت هایی از جمله شرکت ما یکی از بخش‌های صنایع تبدیلی بخش کشاورزی ایران به شمار می آیند و در تمام دنیا کارخانجات صنایع تبدیلی به دلیل ایجاد ثبات قیمت در بازار و تضمین امنیت غذایی کشورها از اهمیت خاصی برخوردار و مورد حمایت تمام دولت‌ها هستند. اما در کشور ما جای خالی این صنایع محسوس است، در حالی که سرمایه‌گذاری در صنایع تبدیلی بخش کشاورزی یک ضرورت محسوب می‌ شود.

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت “نوبر سبز”، دستیابی به بازارهای جدید صادراتی و افزایش تنوع محصولات را از مهم‌ترین دستاوردهای شرکت در سال 97 عنوان کرد.

مهدی حداد، درباره مهم‌ترین برنامه‌های “نوبر سبز ” برای افزایش تولید و ایجاد اشتغال، گفت: دستیابی به بازار های جدید و گسترش سبد کالایی محصولات، مهم ترین عوامل در افزایش تولید و ایجاد اشتغال است که این امر در راس برنامه های این شرکت قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه صادرات نقش مهمی در رونق تولید و اشتغال دارد، بنابراین توجه زیادی برای گسترش و حضور فعال در بازارهای جهانی را می‌طلبد، اعلام کرد: در حال حاضر شرکت “نوبرسبز” به بیش از 10 کشور در 4 قاره جهان صادرات دارد و امیدواریم در سال 98 سهم بیشتری در بازارهای صادراتی داشته باشیم.

مهدی حداد، به روش‌های نوین و فناوری جدید در تولید محصولات شرکت اشاره کرد و افزود: مجتمع کشت و صنعت نوبرسبز از جدید ترین ماشین‌آلات و تکنولوژی‌های روز اروپا برای تولید خود بهره می‌برد.

وی در خصوص مشتری مداری و خدمات پس از فروش شرکت نیز گفت: مشتری مداری اصل اول در کارخانجات صنایع غذایی است، زیرا در این صنایع ما ضامن سلامتی مردم هستیم.

مدیرعامل و رییس هیات مدیره مجتمع کشت و صنعت “نوبر سبز”، بر موانع و مشکلات در مسیر تولید و توسعه شرکت اشاره و تصریح کرد: تحریم‌های بانکی و حمل و نقل باعث شده که مواد اولیه مورد نیاز صنایع داخلی گران‌تر به کارخانه‌ها برسد و از طرفی دیگر در بازار صادراتی نیز باعث شده با بالا رفتن هزینه‌های حمل و نقل و انتقال پول، کالاهای ایرانی در بازارهای جهانی نیز گران تمام شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن