نمایشگاه ها

Search
Close this search box.
یزدان سیف

نمایشگاه شیرینی و شکلات نشان داد که قطار توسعه ایران ایستایی ندارد – نشریه اقتصاد و نمایشگاه

یزدان سیف: ۸ میلیون تن خرید تضمینی گندم از کشاورزان انجام شده است، و از کل مبلغ ریالی خرید تضمینی گندم امسال ۷ میلیارد تومان به کشاورزان بدهکار هستیم

به گزارش نشریه اقتصاد نمایشگاه هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌آلات و مواد اولیه بیسکویت، شیرینی و شکلات ایران، به عنوان بزرگ‌ترین و تاثیرگذارترین رویداد نمایشگاهی این صنعت در کشور، روز جمعه 22 شهریور ماه جاری با حضور یزدان سیف معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران، بهمن حسین‌زاده رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ج.ا.ایران و مسئولان دولتی و فعالان بخش خصوصی این صنعت آغاز به کار کرد.

این نمایشگاه با اهتمام «شرکت ماندگار تجارت شیرین» تا پایان روز دوشنبه 25 شهریور با مشارکت 270 شرکت ایرانی و 11 شرکت خارجی برپا خواهد بود.

یزدان سیف: تولید 5/3 میلیارد دلاری صنعت شیرینی و شکلات

یزدان سیف مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در مراسم گشایش هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی شیرینی و شکلات و دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت آرد و نان با بیان اینکه ۸ میلیون تن خرید تضمینی گندم از کشاورزان انجام شده است، گفت: از کل مبلغ ریالی خرید تضمینی گندم امسال ۷ میلیارد تومان به کشاورزان بدهکار هستیم.

معاون وزیر جهادکشاورزی درباره واردات گندم خارجی تصریح کرد: هم‌اکنون برای مصرف کشور در حوزه گندم کمبودی نداریم و افزایش ذخایر استراتژیک در حال بررسی است؛ لذا برای واردات گندم هنوز تصمیمی گرفته نشده است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه با احتساب واحدهای کوچک، در صنعت شیرینی، شکلات، نان و آرد معادل یک میلیون اشتغال داریم، گفت: امروز ارزش تولید صنعت در حوزه نان و آرد معادل ۴۰ هزار میلیارد تومان و در حوزه شیرینی و شکلات معادل ۳.۵ میلیارد دلار است.

وی با بیان اینکه صادرات شیرینی و شکلات و آرد و نان در سال گذشته معادل ۹۰۰ میلیون دلار بوده است، افزود: از این مقدار صادرات معادل ۸۰۰ میلیون دلار در حوزه شیرینی و شکلات و ۱۰۰ میلیون دلار در حوزه آرد و نان صادرات داشته‌ایم.

سیف با اشاره به اینکه امروز نه تنها در صنعت شیرینی، شکلات و آرد و نان خودکفا هستیم، بلکه در حوزه ماشین آلات و مواد اولیه این صنعت در جهان جزو کشورهای برتر هستیم و در این حوزه صادرات هم داریم، تصریح کرد: افتتاح این نمایشگاه با وجود ۴۰۰ غرفه داخلی و خارجی در دو حوزه  آرد، نان و شیرینی، شکلات نشان دهنده این است که قطار توسعه کشور ایستایی ندارد و  خوشبختانه با فضل پروردگار و همت دست‌اندرکاران  این صنایع و حمایت مردم از تولید داخلی، شکوفایی صنایع کشور در حوزه‌های مختلف رقم زده شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه در بحث تامین زنجیره غذایی کشور دو استراتژی داریم که امیدواریم با پیگیری بخش صنعت و سیاستگذاران امکان تحقق آن صورت گیرد، گفت: استراتژی اول مربوط به این می‌شود که کارخانه‌های صنعتی، تولید گندمشان بر مبنای  سفارش انجام شود به این صورت که کشاورز بداند برای چه محصول و با چه کیفیتی باید گندم تولید کند و این باعث خواهد شد حضور دولت در عرصه اقتصادی کمتر شود که  این موضوع در صنعت ماکارونی رقم‌خورده است که امیدواریم صنایع شیرینی و شکلات و سایر صنایع که از یارانه برخوردار نیستند به این موضوع ورود کنند.

وی در پایان اضافه کرد: هدف دوم ما در بحث تامین زنجیره غذایی کمک به تسهیل ورود موقت مواد اولیه صنایع کشور است تا بتوانیم زنجیره تولید، تامین و نیز صادرات را که به اشتغال، توسعه و سرمایه‌گذاری منتج  می‌شود را تقویت کنیم.

بهمن حسین‌زاده: حمایت وزارت صمت از تولیدات ایرانی

بهمن حسین‌زاده رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ج.ا.ایران در مراسم افتتاح دوازدهمین نمایشگاه صنعت نان و غلات و هجدهمین نمایشگاه شیرینی و شکلات با بیان اینکه در سال رونق تولید قرار داریم و وزارت صنعت معدن و تجارت به حمایت از صنایع داخلی می‌پردازد، اظهار کرد: هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی شیرینی و شکلات ایران با حضور ۱۱ شرکت خارجی برگزار می شود که ۲۷۰ شرکت داخلی نیز در آن حضور دارند.

وی با بیان اینکه صنعت شیرینی و شکلات در ایران جایگاه مهم و ویژه‌ای دارد، افزود: این صنعت توانسته در سال گذشته ۸۰۰ میلیون دلار ارزآوری برای کشور داشته باشد. همچنین ۶۵ هزار نفر در این صنعت مشغول به کار هستند که امید است با عنایت بیشتر دولت و حضور برجسته تر بخش خصوصی گسترش بیشتری داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه دوازدهمین نمایشگاه آرد نان و غلات نیز با بیش از ۹۰ شرکت داخلی و خارجی برگزار می‌شود، تصریح کرد: در این نمایشگاه از کشورهای ترکیه، روسیه، اتریش و آلمان، سوئیس و… نمایندگانی حضور دارند و فضای کلی که شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران در اختیار این نمایشگاه قرار داده است ۱۰ هزار مترمربع بوده که با توجه به ظرفیت اشتغال وسیع این صنعت، شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی نگاه ویژه‌ای به این نمایشگاه داشته است.