نمایشگاه ها

مجتمع فنی

قائم مقام مدیرعامل مجتمع فنی تهران: تنها راه مدیریت مطلوب کشور، به خدمت گرفتن فناوری اطلاعات و ارتباطات است – نشریه اقتصاد و نمایشگاه

مجتمع فنی تهران در سال 1358 با آموزش دوره های الکترونیک، الکتروتکنیک، الکترومکانیک، تعمیر رادیو و تلویزیون سیاه و سفید و رنگی، ویدیو و برق صنعتی با همت دکتر سعید سعادت و مهندس سعید خرازی‌زاده، از فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف، رسماً فعالیت آموزشی خود را آغاز نمود.

از سال 1361 و با ورود کامپیوترهای خانگی اولیه اقدام به تدوین دوره های آموزش کامپیوتر کرد. با متداول شدن PC در سال 1367 این موسسه به عنوان اولین مرکز مجاز آموزش علوم کامپیوتر موفق به دریافت مجوز از سازمان آموزش فنی و حرفه ای شد و در حال حاضر با برخورداری از بیش از 60 مرکز آموزشی در سطح کشور و نشر بیش از 1700 عنوان کتاب و ده‌ها پروژه آموزشی و پژوهشی در حوزه ICT و کامپیوتر به عنوان بزرگترین سازمان ICT کشور در بخش خصوصی به فعالیت خود ادامه می دهد.

علی رحیمی‌فرد قائم مقام مدیرعامل مجتمع فنی تهران با سابقه ارزشمند حرفه‌ای و مدیریتی درباره دست‌آوردها و برنامه‌های مجتمع فنی تهران توضیحاتی داده است که می‌خوانید.

به طور مشخص چه محصولات یا خدماتی تولید و ارائه می‌کنید؟ جایگاه حرفه‌ای محصولات و خدمات خود را در بازار چگونه ارزیابی می‌کنید؟

فعالیت اصلی مجتمع فنی تهران آموزش تخصصی دوره‌های مهارتی در دپارتمان‌های تخصصی ذیل می‌باشد: برق و الکترونیک، فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT)، آموزش‌های عالی آزاد، آموزش‌های سازمانی، علوم مهندسی، هنر (گرافیک ،طلا و جواهر،  فیلم و صدا و گیم)، دپارتمان معماری، دپارتمان ICT کودک و نوجوان، زبان‌های خارجی، دانش و سلامت، امور بین‌الملل، علوم مالی و مدیریت، واحد نرم‌افزار، آموزش و محتوای الکترونیکی، اعزام و گردشگری و واحد امور نمایندگی‌ها.

در زمینة کیفیت محصولات خود چه اقداماتی انجام دادید که اعتماد مصرف‌کننده را موجب شود؟

استفاده از اساتید مجرب و شناخته شده در هر حوزه، استفاده از تجهیزات به روز، همکاری با موسسات و مراکز آموزشی معتبر در سراسر دنیا، آموزش اساتید و بروزرسانی با برگزاری دوره های TTC، آموزش کارکنان، ارائه گواهینامه‌های معتبر داخلی و بین المللی از کشورهای انگلستان ، کانادا ، استرالیا و …، کمک به اشتغال‌زایی و کار آفرینی

برای گسترش فعالیت‌های مجموعة تحت مدیریت‌تان چه برنامه‌ها و طرح‌های توسعه‌ای در دست انجام دارید؟

مجتمع فنی تهران با بیش از 70 مرکز در سراسر کشور خدمات آموزشی خود را به هموطنان ارایه می‌نماید اما همانطور که در شعار و چشم انداز خود ترسیم نموده باید تعداد مراکز در دسترس خود را افزایش دهد.

همچنین رویکرد دیگر این سازمان از سال‌های قبل آموزش مجازی با استفاده از ابزارها و محتوای به روز حتی برای متقاضیان در خارج از کشور و فارغ از زمان و مکان می‌باشد.

چه پیشنهادهایی برای توسعه فعالیت بخش خصوصی در حوزه فعالیت شرکت تحت مدیریت خود دارید؟

ریسک، فاکتور اجتناب ناپذیر توسعه است، و ریسک‌پذیری حاصل تجمیع خصوصیات شخصی و دانش اکتسابی تحلیل نقاط قوت و ضعف درون سازمانی و فرصت‌ها و تهدیدهای بیرونی کسب و کار می‌باشد. طبعاً هرگونه تصمیم در راستای توسعه، با مطالعه محیط بیرونی و تحلیل توانایی‌های درونی و تقبل ریسک منطقی صورت می‌گیرد.

با توجه به این واقعیت که امروزه گسترش فیزیکی در کلیه زمینه‌ها اگر غیرممکن نباشد. قطعاً سخت و پرهزینه است بنابراین تنها راه مدیریت مطلوب کشور در امور جاری مردم ازتجارت، بانکداری، ترافیک، تعامل روزمره مردم با هم و یا با مؤسسات ، ارائه خدمات و …. ، استفاده از ابزار و دانش ICT است به طوری که عملاً در کشورهای توسعه یافته مدیریت”Managment ” مبنی برIT یک امر بدیهی است و امروزه با یک سطح ارتقاء به سمت حاکمیت “Govecnance “مبنی برIT گام برداشته‌اند.