نمایشگاه ها

خیراله محبوبی

«کامل برچسب» صنایع ایران را از چاپخانه‌های ترکیه بی نیاز کرده است

خیراله محبوبی، مدیر‌عامل شرکت «کامل برچسب»: «کامل برچسب» صنایع ایران را از چاپخانه‌های ترکیه بی نیاز کرده است

شرکت «کامل برچسب» با اتکاء به چهار دهه تجربه‎ و تخصص بنیانگذار آن، آقای خیراله محبوبی، اکنون از پیشتازان صنعت چاپ و تولیدکنندگان لیبل عمده‎ در ایران می‌باشد. این شرکت با توسعه کمی و کیفی فعالیت‌های خود در حوزه های مختلف، از جمله: بهره‌گیری از آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا در زمینه چاپ افست، فلکسو، دیجیتال و IML، آموزش و سازماندهی نیروی انسانی و تبدیل آن‎ها به نیروهای متخصص و ایجاد سازمانی حرفه‌ای و کارا، اعمال روز افزون معیارهای کنترل کیفی در کل زنجیره تولید و جلب رضایت مشتری، به موفقیت‌های چشمگیری در صنعت لیبل کشور دست یافته است. این شرکت در دهه نود شمسی، چندین بار به عنوان واحد صنعتی نمونه و یا برتر استان تهران، توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت، و رتبه اول در زمینه آثار چاپی در جشنواره‌های ملی چاپ، توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزیده شده است.
شرکت کامل برچسب حضور پررنگ و فعالی در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی چاپ، بسته‌بندی و ماشین‌آلات وابسته دارد. از این رو به سراغ خیراله محبوبی، مدیر‌عامل با تجربه و کارآفرین برتر صنعت کشور رفتیم تا در مصاحبه با وی از روند فعالیت و موفقیت‌های شرکت بیشتر بدانیم.
از تولیدات و خدمات شرکت برایمان بگویید.
شرکت کامل برچسب دارای تخصصی‌ترین تجهیزات «پیش از چاپ»، «چاپ» و«پس از چاپ» جهت تولید انواع محصولات لیبل‌های پشت چسبدار است. صنعت چاپ لیبل عملا در مرکز دایره پشتیبانی کلیه صنایع از جمله دارویی، بهداشتی، غذایی، شیمیایی، صنعتی و… قرار داد.
اهداف مشخص کامل برچسب، تثبیت جایگاه تولید لیبل به عنوان یک صنعت مدرن و گسترش بازارهای پویای این محصول است. ما در کامل برچسب توانسته‌ایم با بهره‌گیری از علم و فناوری روز جهان، کیفی‌ترین و سریع‌ترین ماشین‌های قدرتمند چاپ لیبل را به خدمت بگیریم، و به‌ موازات آن با پیوند زدن فرآیند تولید به حوزه‌های «تحقیق و توسعه»، «برنامه‌‌ریزی علمی» و «مدیریت مکانیزه اطلاعات عملکرد»، امکان تصمیم‌سازی‌های علمی و آگاهانه را برای هدایت این چرخه بزرگ فراهم آوریم.
جایگاه شرکت کامل برچسب در بازار ایران کجاست؟
شرکت کامل برچسب، جزو سه یا چهار شرکت مطرح در این صنف می‌باشد. باید بگویم که ایجاد یک صنعت مدرن در تولید لیبل، نیازمند کشف جدی بازارها در سطح ملی و بین‌المللی و جذب تقاضا است. شرکت ما نه تنها یکی از اثرگذارترین شرکت‌ها در سطح ملی است، بلکه استراتژی نفوذ و توسعه بازارهای بین‌المللی را سرلوحه خود قرار داده و ساز و کارهای جدی نیز برای آن اندیشیده است.
مهم‌ترین دستاورد مجموعه شما تاکنون چه بوده است؟
ما در دهه نود شمسی، در جشنواره‌های سالانه چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد چندین یار برنده جوایزی شده‌ایم. کسب عنوان برترین آثار چاپی جشنواره‌های ملی چاپ وزارت ارشاد، برگزیده شدن به‌عنوان واحد تولیدی نمونه استان تهران توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت و دریافت لوح تقدیر پیشکسوتی از وزیر محترم ارشاد، از جمله افتخارات شرکت کامل برچسب است. طی سال‌های اخیر موفق شده‌ایم کارهای چاپی ارسالی به کشور ترکیه را جذب کرده و با ماشین‌آلات جدید و تکنولوژی به روز خودمان آنها را در ایران چاپ کنیم.
آیا صادرات هم دارید؟
بله، به کشورهای همجوار همچون عراق، افغانستان، گرجستان و ازبکستان صادرات داشته‌ایم.
در زمینه مشتری مداری چه اقداماتی انجام داده‌اید؟
در خصوص مشتری مداری، رضایت کامل مشتری سرلوحه تولیدات ما است. در واقع مسئولیت ناشی از هرگونه خرابی یا نواقص چاپی لیبل تولیدی خود را کاملا می‌پذیریم. از آنجا که مشتریان ما به این موضوع واقف هستند، شرکت کامل برچسب را از دست نمی‌دهند و علاوه بر اینکه مشتریان قدیمی و همیشگی خود را داریم، هر روز نیز به تعداد مشتریان ما افزوده می‌شود. در زمینه قیمت‌گذاری نیز شرکت کامل برچسب حد اعتدال را همیشه رعایت کرده است و مشتریان خود را فقط برای یک سال و دو سال نمی‌خواهد، بلکه نگاهی دائمی و همیشگی به مصرف‌کنندگان دارد.
با چه موانع و مشکلاتی در زمینه تولید رو به رو هستید؟
نوسان نرخ ارز یکی از بزرگ‌ترین مشکلات ما تولیدکنندگان بوده است و امیدواریم ثباتی نسبی و ادامه‌دار ایجاد گردد. در رابطه با مواد اولیه، مرکب، لوازم یدکی و ماشین آلات نیز مشکلات همچنان پا برجاست.
نظرتان درباره برگزاری نمایشگاه چیست؟ آیا شما را به اهدافتان نزدیک می‌کند؟
به نظر من برگزاری نمایشگاه خوب است و تا کنون نیز ما دستاوردهای موثری از نمایشگاه داشته‌ایم. زمان برگزاری نمایشگاه هم عالی است و امیدواریم امسال نیز همچون سال های گذشته علاوه بر ویزیت مشتریان قدیمی، مشتریان جدید نیز به خانواده کامل برچسب راه پیدا کنند.