نمایشگاه ها

کارگزاری راهبرد

دکتر حمید علیخانی، مدیرعامل کارگزاری راهبرد سرمایه‌گذاری ایران سهام:

کارگزاری راهبرد با رونمایی از نرم‌افزارهای جدید به نمایشگاه یازدهمین بانک و بورس آمد

کارگزاری راهبرد سرمایه‌گذاری ایران سهام از مجموعه‌های موفق کارگزاری است که در سال ۹۶ موفق به بیست پله صعود در جایگاه رتبه‌بندی کارگزاری‌ها شده است. این مجموعه در نمایشگاه سال ۹۷ همانند سنوات قبل، اقدام به معرفی و رونمایی از نرم‌افزارهای جدید کرده که شامل پیش‌بینی زمان وقوع رخداد‌ها با استفاده از سیستم GANNZILLA، ورژن جدید نرم‌افزار راهبرد تریدر، نوشتن فیل‌تر برای دیده‌بان بازار (کارگاه آموزشی)، ساخت سیگنال‌یاب و اندیکاتورهای هوشمند با استفاده از زبان AFL در محیط راهبرد تریدر و تولید ربات‌های خودکار معامله‌گر برای بازار جهانی است و بعضی از آن‌ها به صورت کارگاه آموزشی قابل ارائه است.

به مناسبت یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه با حمید علیخانی مدیر عامل این کارگزاری به گفت‌وگو نشستیم. وی عضو هیات علمی دانشگاه و دارای دکترای مدیریت بازرگانی از دانشگاه شهید بهشتی است. در خصوص سوابق این مدیر موفق می‌توان به ۷ سال فعالیت در سمت معاون وزیر، وزارت بازرگانی و صنعت و معدن و تجارت اشاره کرد. وی بهترین دستاوردهای دوران مدیریتی‌ خود را هدفمند کردن یارانه گندم، آرد و نان در سال ۱۳۸۹ در کل کشور و اولین بار صادرات بیش از یک میلیون تن گندم به خارج از کشور می‌داند.

در زمان انتخاب به مدیریت‌عاملی کارگزاری راهبرد سرمایه‌گذاری ایران سهام در چه وضعیتی قرار داشت و مهم‌ترین چالش‌های پیش روی شما برای توسعه فعالیت‌های این مجموعه چه بوده است؟

در مرداد ۱۳۹۵ تصدی مدیریت عاملی شرکت کارگزاری را بر عهده گرفتم. در آن زمان هنوز تغییرات ساختاری و مدیریتی شرکت شکل نگرفته بود و بین سهامداران اختلافات عمیقی وجود داشت و عملاً انجام فعالیت‌ها برای توسعه و تحول شرکت را جلوگیری می‌کرد که مهم‌ترین موضوع افزایش سرمایه شرکت بود که مانع اصلی ارتقای فعالیت‌های شرکت بود.

در مدتی که مدیریت کارگزاری راهبرد سرمایه‌گذاری ایران سهام را بر عهده گرفته‌اید، چه تغییر و تحولاتی در ساختار مدیریتی و اجرایی این مجموعه به اجرا گذاشته‌اید و عملکرد کارگزاری راهبرد سرمایه‌گذاری ایران سهام از نظر ارائه خدمات و نیز منابع و وصول مطالبات در این دوره چه تغییراتی نسبت به قبل از آن داشته است؟

در یک‌سال و نیم زمان تصدی مدیریت شرکت با همکاری اعضای هیات مدیره و همکاران تغییرات مثبتی انجام شد، از جمله افزایش سرمایه شرکت در دو مرحله از ۱. ۲ میلیارد تومان به ۵ میلیارد تومان و از ۵ میلیارد تومان به ۳۰ میلیارد تومان که هم اکنون این شرکت جز چند شرکت بر‌تر بورس در این زمینه است. بر این اساس توانایی ارائه خدمات در شقوق مختلف بازار سرمایه را به مشتریان خود داراست. شرکت در سال ۹۶ توانست بیست پله صعود در جایگاه رتبه‌بندی کارگزاری‌ها داشته باشد.

با توجه به نیاز بخش‌های مختلف تولیدی به نقدینگی و سرمایه در گردش، کارگزاری راهبرد سرمایه‌گذاری ایران سهام برای حمایت از بخش‌های تولیدی چه طرح‌ها و برنامه‌هایی دارد؟

این شرکت بر اساس نیازهای شرکت‌های مختلف بورسی به منابع مالی، اقدام به تامین مالی از طریق جذب مشتریان حقوقی و بزرگ کرده است. اکثر این شرکت‌ها تا قبل از ورود به بازار سرمایه منابع مالی خود را در بانک‌ها سپرده‌گذاری کرده بودند.

          کارگزاری راهبرد سرمایه‌گذاری ایران سهام در حال حاضر چه میزان شعبه در ایران و خارج کشور و چه تعداد پرسنل دارد و شیوه نظارت مدیریت این مجموعه بر این شعبه‌ها برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان چگونه است؟

شرکت کارگزاری راهبرد دارای شعب مختلف در شهرهای تهران، مشهد، اصفهان و قم است و قریب به صد نفر پرسنل دارد، برای نظارت مناسب‌تر جلسات و ماموریت‌هایی با شعب ماهانه یا فصلی داریم.

در آستانه برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه، کارگزاری راهبرد سرمایه‌گذاری ایران سهام در این نمایشگاه چه خدمات جدیدی را معرفی خواهد کرد و چه برنامه‌هایی برای معرفی خدمات این مجموعه به بازدیدکنندگان دارد؟

شرکت راهبرد نمایشگاه سال ۹۷ مانند سنوات قبل، اقدام به معرفی و رونمایی از نرم‌افزارهای جدید کرده که بعضی از آن‌ها به صورت کارگاه آموزشی قابل ارائه است.

الف- پیش‌بینی زمان وقوع رخداد‌ها با استفاده از سیستم  GANNZILLA

ب- ورژن جدید نرم‌افزار راهبرد تریدر

ج- نوشتن فیلتر برای دیده‌بان بازار (کارگاه آموزشی)

د- ساخت سیگنال‌یاب و اندیکاتورهای هوشمند با استفاده از زبان AFL در محیط راهبرد تریدر

ه) تولید ربات‌های خودکار معامله‌گر برای بازار جهانی