نمایشگاه ها

Search
Close this search box.

کیفیت بالای یک‌نواخت، امتیاز محصولات «بسپارفوم غرب»

گفتگو با جلال هوایی، مدیرعامل شرکت «بسپار فوم غرب»


شرکت بسپار فوم غرب (سهامی خاص) یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فعال در زمینه تولید فوم سرد می‌باشد که تولیدات این شرکت در صنعت مبلمان منزل و اداری، صندلی انواع خودرو، تشک خواب و سایر مصارف صنعتی به کار می‌رود.
این شرکت از بدو فعالیت خود در سال 1379 موفق شده نقش متناسب خود را در ایجاد اشتغال و تولید ملی ایفا نماید و با تاسیس دومین کارخانه خود با استفاده از تکنولوژی برتر و ماشین‌آلات پیشرفته در عرصه تولید محصولات با کیفیت برتر، پیشرو صنعت تولید فوم سرد در ایران باشد. این شرکت در حال حاضر سهم بزرگ و مهمی از بازار فوم سرد را در اختیار دارد.
نشریه «اقتصاد و نمایشگاه» در گفت‌و‌گویی با جلال هوایی، مدیرعامل خلاق و توسعه‌گرای شرکت بسپار فوم غرب از چند و چون فعالیت‌ها و موفقیت‌های شرکت پرسیده است که می‌خوانید.
از فعالیت‌ها و تولیدات شرکت بگویید.
شرکت بسپار فوم غرب فعالیت خود را از سال 1379 در صنعت پلی یورتان شروع کرده و در حال حاضر با تاسیس سه کارخانه فعال در زمینه‌های تولید فوم سرد مبلمان منزل و اداری، تولید فوم سرد خودروئی و تولید اسفنج فعالیت داشته و با جذب نیروهای متعهد و متخصص داخلی و ایجاد آزمایشگاه های کنترل کیفیت و مرکز تحقیقات توانسته با دانش فنی بالا و ایجاد تکنولوژی نوین و با افزایش ظرفیت‌های تولید و حفظ و ارتقاء کیفیت رضایت صنعت و مشتریان خود را حاصل نماید.
جایگاه شرکت بسپار فوم غرب در بازار ایران کجاست؟
به حول و قوه الهی و با تکیه به دانش فنی و نیروی انسانی متعهد و متخصص توانسته‌ایم در تولید فوم سرد مبلمان در جایگاه ویژه‌ای قرار بگیریم و در حوزه اسفنج جزء پنج شرکت برتر تولیدکننده این محصول در کشور می‌باشیم، به طوری که این شرکت در حال حاضر سهم مهمی از بازار فوم سرد را در اختیار دارد. همچنین در حال حاضر جهت حضور فعال‌تر در صنعت مبلمان، اقدام به خرید یک واحد تولید ابر و اسفنج نموده و ضمن به روز رسانی تجهیزات و ماشین‌آلات این مجموعه تولید با کیفیت مطلوب و برتر محصول اسفنج را آغاز کرده است.
مهم‌ترین دستاوردهای شرکت تاکنون چه بوده است؟
به نظر بنده مهم‌ترین دستاورد شرکت بسپار فوم غرب یکنواختی تولید همراه با حفظ و ارتقاء کیفیت با دانش فنی بالا و تکنولوژی روز و رباتیک نمودن خطوط تولید حوزه تولید فوم سرد مبلمان می‌باشد.
آیا محصولات تولیدی خود را صادر می کنید؟
قطعا همانند دیگر شرکت‌های بزرگ تولیدی به فکر صادرات محصولات تولیدی خودمان به دیگر کشورها هستیم و در همین راستا به دنبال اخذ استانداردهای لازم می‌باشیم.
چه برنامه‌ای برای گسترش و توسعه فعالیت‌هایتان دارید؟
در راستای برنامه‌های توسعه‌ای هم راستا با واحد R&D، دو کارخانه بزرگ تولید مموری فوم و تشک‌های خواب طبی در دست احداث است که انشاءالله در سال 1399 به بهره‌برداری خواهد رسید.
در زمینه مشتری مداری چه تلاش‌هایی کرده‌اید؟
با توجه به شعار مجموعه بسپار فوم غرب و همراه با گواهینامه‌های اخذ شده iso 9001 و iso14001 این شرکت به دنبال رضایت‌مندی مشتریان و حفظ و نگهداری محیط زیست بوده و همیشه در دستورالعمل‌های اجرائی مجموعه دیده شده است.
مشکلات و موانعی که با آنها رو به رو هستید، کدامند؟
الف) رفتار غیر حرفه‌ای سازمان امور مالیاتی (ارزش افزوده) در برخورد با صنعت و تولیدکنندگان
ب) نوسانات شدید نرخ ارز
ج) نرخ بالای تسهیلات بانکی
د) اجرایی نشدن مصوبات دولتی در خصوص نحوه فروش محصولات قابل عرضه در سازمان بورس.
به عنوان مثال با شرکت‌های دارای پروانه بهره‌برداری و شرکت‌هایی که با صرف هزینه‌های بالا و رعایت شعاع 120 کیلومتری از مرکز کلان شهرها موفق به اخذ مجوز از سامانه بهین یاب شده‌اند با شرکت‌هایی که هیچ یک از مجوزات قانونی فوق را ندارند، یکسان رفتار می‌شود.
نظرتان راجع به نحوه برگزاری نمایشگاه حاضر چیست؟
نحوه برگزاری نمایشگاه در این دوره از کیفیت بالاتری برخوردار بوده و رضایت این شرکت حاصل گردیده است.