نمایشگاه ها

«پارس لوستر» برای هر مکانی، در هر اندازه و سلیقه‌ای لوستر ویژه می‌سازد

کارخانه تولیدی پارس لوستر«فراهانی» با تکیه بر دانش و همت ارزنده موسسان خود، در سال 1345 تولید لوستر، ساعت ، شمعدان، چراغ‌های زینتی و… را آغاز نمود.

خط تولید این مجموعه با در اختیار داشتن مدیران مجرب و کارآزموده و بهره‌گیری از دانش روز دنیا کلیه مراحل تولید لوستر اعم از ریخته‌گری، قلم زنی، تراشکاری، آبکاری و… را با فکر و نیروی ایرانی به زیباترین شکل ممکن به انجام می‌رساند و با قیمتی بسیار مناسب در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. گفتنی است که آلیاژ کلیه محصولات این کارخانه تولیدی از فلز برنج (برنز) با پوشش نهایی طلای 999.9 آبکاری می‌شود.

به مناسبت برگزاری بیست و هفتمین نمایشگاه لوستر و چراغ‌های تزئینی به غرفه پر نور و جلوه‌گر کارخانه تولیدی پارس لوستر «فراهانی» رفتیم و با مهدی دارستانی فراهانی، مدیرعامل خوش ذوق و با تجربه این کارخانه به گفت و گو نشستیم.

فعالیت تولیدی پارس لوستر فراهانی به طور دقیق چیست؟

حدودا 50 سال است که پدر من در این شغل مشغول به کار بودند و ما نیز ادامه دهنده راه ایشان هستیم.

تولیدات ما اغلب برنز است و در طول این 50 سال تا کنون در همه سبک‌ها تولید کرده‌ایم و فکر نمی‌کنم لوستری بوده باشد که تولید نکرده باشیم. از صفر تا صد تولید لوسترهای برنزمان را خودمان انجام می‌دهیم. کل مراحل ساخت یک لوستر آباژور، شمعدان و کنار سالنی و ساعت توسط پرسنل خودمان انجام می‌شود. درباره لوسترهای خانگی 700 مدل لوستر تولید می‌کنیم و حدودا 20 درصد آن تالاری و هتلی برای مکان‌های بزرگ است. ما مشکلی در تولید لوستر در ابعاد مختلف و شکل‌های مختلف نداریم.

در واقع باید بگویم که تمامی محصولات این کارخانه در رنگ‌ها و سایزهای متنوع جهت منازل، هتل‌ها، اماکن مذهبی، سالن‌های اجتماعات و … طراحی و تولید می‌شود و با ضمانت ده ساله ارائه می‌گردد.

آیا تولیدات خود را صادر هم می‌کنید؟

50 درصد از کارهای ما صادر می‌شود. محصولات کارخانه پارس لوستر فراهانی به بیش از ده کشور دنیا صادر می‌شود و جایگاه ویژه‌ای در صنعت تولید لوستر ایرانی کسب نموده است. ما مصمم هستیم تا صنعت لوستر ایران را به جهانیان معرفی نماییم و در این راه مشتاقانه از نظرات و پیشنهادات شما مصرف‌کنندگان عزیز استقبال می‌کنیم.

به لحاظ خدمات پس از فروش چه کارهایی انجام داده‌اید؟

تولیدات و کارهای ما تا کنون هیچ مشکلی نداشته مگر اینکه آسیب لوستر در حمل و نقل یا از طرف خود خریدار باشد که به راحتی مشکلش را حل می‌کنیم، بدون اینکه ناراحتی و فکر و خیالی پیش بیاید. هیچ نگرانی وجود ندارد که بخواهیم خدمات پس از فروش داشته باشیم.

به لحاظ اشتغال زایی چه کرده اید؟

تا جایی که در توانمان بوده و لطف خدا شامل حالمان شده، توانسته‌ایم کار ایجاد کنیم و نیت مان این است که تا جایی که می‌توانیم این راه را ادامه دهیم.

برنامه شما برای توسعه و گسترش تولید چیست؟

لحظه ای از تولید و عشق به کار غافل نبوده‌ایم و مطمئنا هر لحظه هر جایی که حساب کنید به فکر تولید هستیم و سعی می‌کنیم تولید را افزایش دهیم، ولی باید زمینه‌های آن ایجاد شود. به این راحتی نیست که فکر و آرزو کنیم و اجرا شود، باید بسترها فراهم شود تا فکرها و ایده‌ها به مرحله عمل درآید.

در مسیر تولید و توسعه با چه موانعی روبرو بوده‌اید؟

موانع همیشه هست مخصوصا اگر بخواهید کاری را شروع کنید. چیزی که هست پشتکار خودمان و لطف خدا است که باید آن را حل کنید. قطعا باید فکر و دقت پشت هرکاری باشد. مطمئنا اگر باشد موانع حل می‌شود و هرچه سخت‌تر باشد با عشق‌تر است.

نظرتان درباره نحوه برگزاری نمایشگاه چیست ؟

درباره نحوه برگزاری نمایشگاه ایراد هست، اما اگر بخواهیم در این باره اظهار نظر کنیم، شاید برخی ناراحت شوند. این نمایشگاه باید به جایی برسد که حداقل شکل بین‌المللی به خود بگیرد و یک سری مسائل برایش حل شود که از کشورهای دیگر عقب نمانیم. با این شرایط خیلی از کشورهایی که از ما عقب بودند، امروز بین‌المللی شده‌اند و خیلی‌ها که در سطح ما هستند، از ما رد می‌شوند. ولی ما در پی این هستیم که فقط نمایشگاه را برگزار کنیم و از نظر من باید این موضوع بازبینی شود، کارشناسی شود و افرادی که نمایشگاه‌های دنیا را رصد کرده‌اند، اظهار نظر کنند و پس از آن باید مرد عمل پیدا شود که با قدرت و توان و جرئت، نظرها را اعمال کنند تا مشکلات نمایشگاه حل شود. در کل نمایشگاه خوبی است و راضی هستیم.