نمایشگاه ها به ترتیب موضوعی:

توجه به کیفیت محصول و مشتری مداری، رمز موفقیت کوشش رادیاتور

مهدی پونکی، مدیرعامل و رییس هیات مدیره شرکت ” کوشش رادیاتور” :

كوشش رادياتور در تابستان 1343 توسط مهدي پونكي به صورت كارگاه پايه گذاري شد و در اواخر دهه 60 شمسي با توجه به نياز خودروسازان داخلي، تامين بازار يدكی خودرو و ورود به بازار بين‌المللي به شركت توليدي «كوشش رادياتور» تبديل گرديد. اما بنیانگذاری صنعت رادیاتور در خانواده «پونکی» به سال 1317 بر می گردد و در واقع 3نسل این خانواده بیش از 8 دهه در این صنعت فعالیت و سابقه دارند.

از مهم ترين اقداماتي كه موجب شد تا شركت توليدي كوشش رادياتور بتواند جايگاه خود را به عنوان يكي از برترين توليدكنندگان رادياتور خودرو در ايران و منطقه خاورميانه حفظ نمايد، مي‌توان به همكاري با نيروهاي متخصص،‌ بهره‌مندي از ماشين‌آلات اتوماتيك، اتوماسيون خطوط توليدي و امكانات آزمايشگاهي مدرن از قبيل دستگاه‌هاي تست پالس، تست ارتعاش، تست تونل باد (كه در نوع خود بزرگترين در خاورميانه مي‌باشد) و تست شوك حرارتي كه جزء بهترين نمونه‌هاي موجود در سطح بين‌المللي است اشاره نمود.

کتاب سال نشریه “اقتصاد و نمایشگاه” در گفت و گویی با مهدی پونکی، مدیرعامل موفق و با تجربه شرکت کوشش رادیاتور در جریان دست آورد ها و برنامه های شرکت  قرار گرفته است که می خوانید.

در مورد فعالیت شرکت توضیح دهید.

شرکت کوشش رادیاتور تولیدکننده انواع مبدل‏های حرارتی، رادیاتور، بخاری و کندانسور‏ خودروهای سواری، نیمه‌سنگین و سنگین،‏ راهسازی و صنعتی، آلومینیومی، مسی، برنجی و فولادی است. ‏کلیه فعالیت‏های طراحی، ساخت و تست‏های آزمایشگاهی رادیاتور در شرکت انجام می‏شود. لازم به ذکر است این شرکت مجهز به امکانات آزمایشگاهی مدرن‏ است، به‌عنوان مثال می‏توان به تونل باد موجود در شرکت که در خاورمیانه بی‌نظیر است، اشاره کرد.

جایگاه شرکت کوشش رادیاتور در میان مشتریان کجاست و چقدر از سهم بازار را در اختیار دارید؟

فعالیت این شرکت براساس رضایت مشتری بنا شده است. همین امر سرلوحه تمام فعالیت ها از ابتدای کار بوده و هست. ‏ توجه به کیفیت محصولات تولیدی، قیمت مناسب محصولات، توجه به بسته‌بندی و شبکه توزیع گسترده در سراسر کشور و همچنین تنوع محصولات را می‌توان رمز موفقیت این شرکت در بازار دانست. ‏ وجود همکاران متخصص و مشارکت گروهی، بهره‌مندی از ماشین‌آلات اتوماتیک و به‌روز، وجود امکانات آزمایشگاهی مدرن، استفاده از مواد اولیه مرغوب و استاندارد ازجمله دلایل دیگری برای نیل به این موفقیت هستند. برای اثبات این مدعا می‌توانم به لوح‌ها و تندیس‌های ملی‏ که در این زمینه دریافت کرده‌ایم، اشاره کنم.  این شرکت مفتخر به اخذ عناوین و دریافت تندیس‌هایی چون واحد برگزیده رضایت‌مندی مشتری ملی، واحد نمونه توزیع و پخش ملی، واحد نمونه رعایت حقوق مصرف‌کننده ملی در سال‏های متمادی شده است.

از موفقیت‌ها و دستاوردهایتان در سال 98 برایمان بگویید.

  • دریافت لوح و تندیس زرین صادر کننده نمونه ملی
  • دریافت لوح و تندیس زرین صنعت برگزیده سبز کشور
  • دریافت لوح وتندیس زرین شرکت نوآور محصول برتر ایرانی
  • دریافت گواهینامه و تندیس ملی واحد برتر رعایت حقوق مصرف کننده
  • دریافت لوح زرین واحد برتر استاندارد کشور

از مهم ترین افتخارات شرکت کوشش رادیاتور در سال 98 می‌باشد.

مهم ترین چالش‌ها و موانع پیش روی شرکت شما در تولید و تجارت چیست و چه راهکارهایی برای رفع این چالش‌ها پیشنهاد می‌کنید؟

به‌رغم پتانسیل تولید رادیاتور به قدر کفایت در کشور درحال‌ حاضر ورود محصولات بی‌کیفیت خارجی علاوه ‌بر وارد کردن ضربه بر پیکر اقتصادی و اتلاف سرمایه کشور، باعث می‌شود بستر کار برای جوانان ایرانی کم شده و در این میان صرفا به پیشرفت‏ شرکت‌های خارجی کمک کرده باشیم. این در حالی است که‏ شرایط می‏تواند به‌گونه‏ای باشد تا‏ ضمن جلوگیری از خروج ارز، موجب سرمایه‌گذاری بیشتر در کشور شده و‏ رشد و اعتلای وضعیت تولید برای کلیه شرکت‌های تولیدی‏ داخلی‏ فراهم شود.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن