نمایشگاه ها

Search
Close this search box.

لیست ده تایی بهترین تولیدکنندگان شمش فولادی | شرکت های سازنده شمش آهن و آلومینیوم

بهترین تولیدکنندگان شمش فولادی، محصولات خود را در قالب انواع شمش از قبیل اسلب، بلوم و بلیت تولید کرده و به بازار عرضه می کنند. پیش از این مرحله، شرکت های سازنده شمش آهن و آلومینیوم، از مواد معدنی مانند سنگ آهن، گندله یا کنسانتره استفاده کرده و شمش ها را تولید می کنند. این محصولات نیز نهایتا به میلگرد و تیرآهن و … تبدیل شده و به بازار عرضه می شود. در اینجا برخی از فعالان این صنعت معرفی شده اند.

برترین تولیدکنندگان شمش فولادی

تولیدکننده شمش فولادی فولاد خوزستان

شرکت فولاد خوزستان، یکی از بهترین تولیدکنندگان شمش فولادی و تولیدکننده فولاد خام است. کارخانه این شرکت که با وسعت 8.3 کیلومتر مربع ساخته و راه اندازی شده است، در سال 1368 افتتاح شده و در ظرفیت بالایی اقدام به تولید انواع شمش نموده است به گونه ای که بیش از ظرفیت بازار داخلی، بخشی از محصولات به بازارهای خارجی نیز صادر می شود.

تولیدکننده شمش فولادی فولاد خوزستان

مجتمع ذوب آهن و نورد کرمان

مجتمع ذوب آهن و نورد کرمان، از شرکت های سازنده شمش آهن و آلومینیوم است که از سال 1374 به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرده و از مجتمع های فولادی بزرگ در منطقه می باشد. این شرکت که استانداردهای ملی و بین المللی را در تولیدات خود در نظر داشته است، با بهره مندی از تکنولوژی پیشرفته و پرسنل متخصص و کارآمد و بخش تحقیقات علمی پژوهشی، توانیسته است سالانه 100هزار تن شمش فولادی را تولید و به بازار عرضه کند.

مجتمع ذوب آهن و نورد کرمان

تولیدکننده شمش فولادی آلیاژ ساز اسپادانا

آلیاژ ساز اسپادانا، یکی از بهترین تولیدکنندگان شمش فولادی است که انواع شمش به ویژه آلیاژهای آلومینیوم را از سال 1381 تولید کرده و همواره بر ارتقاء تولیدات خود کوشا بوده است. این شرکت که از جدیدترین و مدرن ترین دستگاه ها و فناوری روز دنیا بهره می برد و نیروی انسانی متخصصی را به کار گرفته است، شمش آلیاژهای آلومینیوم را در ظرفیت سالانه 6 هزار تن امکان پذیر کرده و مطابق با استانداردها و آنالیزهای مورد تقاضا آن ها را به بازار عرضه می کند.

تولیدکننده شمش فولادی آلیاژ ساز اسپادانا

شرکت سازنده شمش آهن و آلومینیوم ذوب بریس

شرکت ذوب بریس، از شرکت های سازنده شمش آهن و آلومینیوم است که با تکیه بر تخصص پرسنل داخلی، از سال 1386 فعالیت خود را شروع کرده و با راه اندازی بخش تولید آزمایشی در کارخانه، رسما تولیدات خود را آغاز نموده است. این شرکت در سال 1390 ماشین آلات خط ریخته گری را نیز راه اندازی نموده و تولید شمش را نیز شروع کرد. شرکت ذوب بریس، با بهره مندی از تجهیزات و دستگاه های کمپانی آلمانی اتویونکر، توانمندی خود را در بخش تولید افزایش داده و دستگاه هایی مانند کوره القایی را نیز به خط تولید خود اضافه کرد.

شرکت سازنده شمش آهن و آلومینیوم ذوب بریس

تولیدکننده شمش فولادی غلتك سازان سپاهان

شركت غلتک سـازان سپاهان، یکی از بهترین تولیدکنندگان شمش فولادی است که با راه اندازی بخش ریخته گری قطعات سنگین فولادی و چدنی، ظرفیت خود را به 20هزار تن قطعات فولادی در سال و 150 هزار تن شمش فولادی رساند. از جمله تجهیزات این شرکت در بخش تولید می توان به کوره های ذوب، غلتک های پشتیبان و فوق سنگین و آزمایشگاه های تحقیقاتی اشاره کرد.

تولیدکننده شمش فولادی غلتك سازان سپاهان

گروه صنعتی فولاد ایران

گروه ملی صنعتی فولاد ایران، از شرکت های سازنده شمش آهن و آلومینیوم است که به عنوان کارخانه نورد فولاد، از سال 1342 فعالیت خود را شروع کرده و این شرکت هر ساله با برنامه های ارتقا و بهبود کیفیت محصولات و گسترش تولیدات خود قدم برداشته و با تهیه و نصب ماشین آلات پیشرفته توانسته است به ظرفیت سالیانه ۴۳۰ هزار تن شمش فولادی در سال رسیده که مازاد بازار داخلی را به کشورهای دیگر صادر می نماید.

گروه صنعتی فولاد ایران

شرکت آذر غلطک

گروه صنعتی آذر غلطک، تولید کننده انواع غلطک های چدنی است که مورد نیاز بهترین تولیدکنندگان شمش فولادی است و از سال 1389 فعالیت خود را در حوزه صنایع فولاد شروع کرده و با جذب سرمایه و همکاری با شرکت ترکیه ای، اقدام به راه اندازی بخش تولیدی خود در 40هزار متر مربع کرده است که با هدف ایجاد بخش ریخته گری چدن و فولاد راه اندازی شده است.

شرکت آذر غلطک

تولیدکننده شمش فولادی مجتمع فولاد کیمیا

مجتمع فولاد کیمیا، از شرکت های سازنده شمش آهن و آلومینیوم است که بهترین کیفیت را در صنعت فولاد در نظر داشته و فناوری تولید فولاد را به دیگر کشورها نیز منتقل نموده است. این شرکت که توانایی ایجاد راه اندازی خطوط جدید و مدرن تولید شمش فولادی، شمش آهن و شمش آلومینیوم را دارد، با تکیه بر نیروی انسانی خود، ظرفیت تولید خود را گسترش داده است.

تولیدکننده شمش فولادی مجتمع فولاد کیمیا

شرکت سازنده شمش آهن و آلومینیوم فولاد امیر آذربایجان

شرکت فولاد امیر آذربایجان، یکی از بهترین تولیدکنندگان شمش فولادی است که از سال 1400 در ظرفیت 10هکتار راه اندازی شده و توان تولید 500هزار تن شمش فولادی را سالانه دارد. استفاده از تکنولوژی کوره های القایی و دستگاه های ریخته گری مدرن، باعث شده است که کیفیت و ظرفیت تولید انواع شمش های فولادی و آلیاژی را داشته و در اندازه های مختلف آن ها را تولید نماید. این شرکت که در سه سایت مجزای فرآوری، تهیه و انتقاب مذاب به کوره های پاتیلی و در نهایت بخش ریخته گری فعالیت دارد، تولید محصولات با کیفیت را بدون ایجاد آلایندگی محیط زیست گسترش داده و استانداردهای ملی و بین المللی را در این خصوص اخذ نموده است.

شرکت سازنده شمش آهن و آلومینیوم فولاد امیر آذربایجان

شرکت آلومینیوم ایران

شرکت آلومینیوم ایران، از شرکت های سازنده شمش آهن و آلومینیوم است که با نام تجاری ایرالکو شناخته شده و از سال 1351 فعالیت خود را در این حوزه شروع کرده است. این شرکت که دارای دو خط توليد می باشد، ظرفیت تولید شمش آلومینیوم را تا 120 هزار تن در سال داشته و انواع آلياژهاي ريخته گري و شمش های بيلت و اسلب را به بازار عرضه می کند.

شرکت آلومینیوم ایران