نمایشگاه ها

همدان نمایشگاه فرش

تعویق در برگزاری نمایشگاه کیف و کفش چرم /استقبال از نمایشگاه فرش همدان – اخبار نمایشگاه ها

مدیر عامل نمایشگاه‌های بین المللی همدان با بیان اینکه ضد عفونی نمایشگاه، به شکل روزانه انجام می‌شود گفت: با استفاده از دستگاه های غربالگری و تب سنج خودکار تلاش شده تا آسیب‌های احتمالی کروناویروس را به حداقل ممکن کاهش دهیم

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری-تحلیلی ایران مراسم نیوز،مدیر عامل نمایشگاه های همدان با بیان اینکه ضد عفونی نمایشگاه، به شکل روزانه انجام می‌شود، گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی در  هفدهمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف همدان  و دیگ  نمایشگاه ها در دستور کار روزانه قرار دارد.
حمید گلی پور.
وی افزود: در نمایشگاه فرش همدان  65 تولید کننده از 10 استان آخرین تولیدات خود را در زمینه‌های فرش دست باف و تابلو فرش به نمایش گذاشتند .
وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه در سه سالن گفت: در این دوره از نمایشگاه 65 واحد از استان‌های اصفهان، تهران، قم، یزد، گنبد کاووس، اراک و همدان حضور داشتند و به ارائه انواع فرش‌های تولیدی هنر صنعت فرش ایران را به نمایش گذاشتند.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه بین‌المللی همدان خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه انواع تابلوهای فرش نفیس و فرش‌های عشایری، قشقایی و ترکمن عرضه شد.
وی با اشاره به اهمیت رونق کالاهای غیر نفتی در توسعه اقتصادی کشور گفت: نمایشگاه فرش یکی از پراهمیت‌ترین نمایشگاه‌های استان است؛ امیدواریم بتوانیم در شرایط کنونی گامی در رونق این کالای اصیل ایرانی برداریم.

گلی‌پور تاکید کرد: بدون تردید رونق تولید فرش در جامعه می‌تواند گامی مهم در اشتغال پایدار و نیز جهشی در توسعه صادرات کشور باشد.

نمایشگاه کیف و کفش چرم همدان فعلاً برگزار نمی‌شود
مدیر عامل نمایشگاه های  همدان از تعویق در برگزاری نمایشگاه تخصصی صنعت کیف و کفش چرم همدان خبر داد.
گلیپور همچنین درباره ششمین نمایشگاه تخصصی صنعت کیف و کفش چرم همدان، مطرح کرد: با توجه به تشدید شیوع کروناویروس و درگیر بودن چندین نفر از غرفه داران این نمایشگاه به ویروس تاریخ برگزاری تغییر کرده است.
وی اظهار کرد: هر سال همایش تخصصی صنعت چرم و کفش در روزهای پایانی نمایشگاه در همدان برگزار شده و مهمانانی از کشورهای دیگر و استان های مختلف در این همایش حاضر می شدند اما نظر به اینکه با تصویب ستاد ملی کرونا تمامی همایش های کشوری لغو شده، امکان حضور مهمانان خارجی نیز در این نمایشگاه وجود ندارد.
وی تصریح‌ کرد: این نمایشگاه به صلاحدید ستاد اجرایی نمایشگاه و با هماهنگی با مدیریت نمایشگاه و دبیر همایش صنعت چرم و کفش همدان به تاریخ دیگری موکول شده است و تاریخ جدید متعاقباً اعلام خواهد شد.
رئیس اتحادیه کیف و کفش همدان نیز گفت: پس از فروکش کردن موج دوم کرونا و مهیا شدن فضای مناسب برای برگزاری، این نمایشگاه با حضور تولیدکنندگانی از سراسر کشور در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی برگزار خواهد شد.
گازرانی نایب رئیس اتاق اصناف همدان از برگزاری هفتمین دوره نمایشگاه تخصصی کیف و کفش چرم در همدان در تاریخ 22 مردادماه امسال در سایت نمایشگاهی همدان با حضور 60 تولیدکننده خبر داده بود.

منبع: مراسم نیوز