نمایشگاه ها

نمایشگاه شیرینی و شکلات جمشید مغازه ای

جمشید مغازه ای در گفت و گو با اخبار نمایشگاه ها خبر داد : مشارکت گسترده در نوزدهمین نمایشگاه شیرینی و‌شکلات – اخبار نمایشگاه ها

صنعت شیرینی و شکلات به عنوان یک صنعت پیشرو، موفق شده هم در بخش تامین نیازهای بازار داخلی و هم در زمینه صادرات ظرفیت بالای خود را نشان دهد

مشارکت بالا در نمایشگاه شیرینی و شکلات

جمشید مغازه ای رئیس انجمن تولیدکنندگان بیسکویت، شیرینی و شکلات در گفت وگو با خبرنگار اخبار نمایشگاه ها با پیش بینی حضور نسبتا بالای مشارکت کنندگان در نوزدهمین دوره از نمایشگاه بین المللی شیرینی و شکلات اظهار داشت: بیشتر از 100 شرکت در این دوره حضور خواهند داشت و میزان مشارکت علیرغم مسائل به وجود آمده ناشی از بیماری کرونا بالا بوده است.
وی همچنین در مورد سالن ها و ظرفیت سالن های نمایشگاهی گفت: با توجه به شرایط موجود پیش بینی ما از فضای نمایشگاهی در این دوره در حدود 12 هزار مترمربع و 4 سالن نمایشگاهی است.
رئیس ستاد برگزاری نوزدهمین نمایشگاه بین المللی شیرینی و شکلات در مورد روند ثبت نام گفت: شرکت کنندگان می توانند با مراجعه به سایت نمایشگاه شیرینی و شکلات ثبت نام کنند، در عین حال با توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی در ستاد برگزاری ، امکان ثبت نام از طریق مراجعه حضوری به ستاد برگزاری نمایشگاه برای جانمایی غرفه نیز فراهم است.
وی با بیان اینکه امسال به دلیل بیماری کرونا و تحریم های اقتصادی، شرایط ویژه ای نسبت به سال های گذشته داریم گفت: بحران همه گیری کرونا بر فعالیت همه نمایشگاه ها تاثیر خود را گذشته و نمایشگاه شیرینی و شکلات نیز متاثر از این شرایط شده است به شکلی که در 18 دوره قبلی نمایشگاه تا این اندازه با مشکلات مواجه نبودیم اما با وجود همه این مسائل کماکان وضعیت ما در مقایسه با نمایشگاه های مشابه بهتر است.
جمشید مغازه ای در ادامه در خصوص حضور شرکت های خارجی در نوزدهمین دوره نمایشگاه شیرینی و شکلات گفت: چشم انداز خوبی برای حضور خارجی ها در این دور از نمایشگاه نداریم و حضور خارجی ها در این دوره از نمایشگاه بخاطر مشکلات انتقال ارز با مانع روبرو شده است. در سال های گذشته از ارز سنا استفاده می کردیم اما بنا به شرایط فعلی کشور برای استفاده از ارز سنا با محدودیت مواجه شده ایم و نمی توانیم ارز مورد نیاز شرکت کنندگان خارجی در نمایشگاه را تأمین کنیم.
رئیس انجمن بیسکویت، شیرینی و شکلات محور و هدف اصلی برگزاری نمایشگاه شیرینی و شکلات را نمایش توانمندی ها و نوآوری های فعالان این حوزه در زمینه صادرات بیان کرد و ادامه داد: صنعت شیرینی و شکلات به عنوان یک صنعت پیشرو، موفق شده علاوه بر تامین نیازهای بازار داخلی ، با صادرات چشمگیر محصولات مرغوب به سایر کشورها ظرفیت بالای خود را نشان دهد.
جمشید مغازه ای در ادامه با بیان اینکه نمایشگاه شیرینی و شکلات جزو نمایشگاه های برتر در کشور است گفت: نمایشگاه شیرینی و شکلات در سه بخش مختلف مواد اولیه، ماشین آلات و محصولات تولیدی برگزار می شود و ما در بخش مواد اولیه از گذشته با انجمن واردکنندگان مواد اولیه، در بخش ماشین آلات با انجمن ماشین سازان و در دیگر زمینه ها از جمله در زمینه برگزاری نمایشگاه با نهادها و‌تشکل های مرتبط و فعال صنعت نمایشگاهی تعامل داریم.
وی در پایان در مورد برنامه های نمایشگاه نوزدهم شیرینی و شکلات گفت: مثل دوره های گذشته از مسئولین، وزرا و نمایندگان مجلس برای حضور در نمایشگاه دعوت خواهیم کرد؛ ضمن اینکه در جارچوب پروتکل های بهداشتی مصوب تمرکزمان بر جذب بازدیدکنندگاه تخصصی است و برای رعایت سایر پروتکل های بهداشتی در مقابله با بیماری کرونا ،با همکاری و هماهنگی شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی تدابیر لازم را اندیشیده ایم.