نمایشگاه ها

احسان رحیمی مدیر عامل شرکت نیرو پرداز انرژی - نمایشگاه صنعت برق

شرکت نیرو پرداز انرژی؛ پیمانکار تابلو ها و EPC برق و ابزار دقیق

احسان رحیمی مدیر عامل شرکت نیرو پرداز انرژی  مطرح کرد

شرکت نیرو پرداز انرژی؛  پیمانکار تابلو ها و EPC برق و ابزار دقیق

شرکت نیرو پرداز انرژی  به صورت رسمی در سال 1389 در تهران تاسیس و در سال 1390 به البرز منتقل گردید.شروع فعالیت  مجموعه با خدمات فنی و مهندسی و عملیات اجرایی و تست اندازی در چند پروژه ملی بود که با لطف پروردگار و البته تلاش بی وقفه مدیران و پرسنل مسیر پیشرفت در طی زمان کوتاهی پیموده شد و ارائه خدمات به EPC برق و ابزار دقیق و خاصه ساخت تابلوهای برق فشار متوسط و فشار ضعیف رسید. در این زمینه با احسان رحیمی مدیر عامل شرکت نیرو پرداز انرژی گفت و گویی انجام داده ایم که در ادامه می خوانید

ضمن معرفی خودتان لطفاً در مورد سوابق اجرایی خود توضیح دهید.

 با نام و یاد او که یکتاست و بی همتا، احسان رحیمی هستم موسس و مدیر عامل شرکت نیرو پرداز انرژی، بنده 39 ساله ومتولد قزوین دارای مدرک تحصیلی مهندسی برق قدرت هستم. نزدیک به دو دهه هست که در صنعت برق کشور مشغول ارائه خدمات و البته تجربه اندوزی می¬باشم. از سوابق اجرایی گذشته می توانم به نایب رئیسی هیئت مدیره شرکت پیشگامان برق (کار گروه اجرایی انجمن برق استان قزوین)، طراح و ناظر نظام مهندسی استان قزوین، مدیر کنترل کیفیت شرکت تولید ملزومات برق، بازرس ارشد برق در صنایع فولاد ونفت و گاز شرکت ایکا، مشاور ارشد برق در نیروگاه خورشیدی سیمان شهرکرد نورسان و به عنوان کارشناس طراحی،  نظارت، بازرسی و … در چندین مجموعه تابلو سازی و اجرایی در کشور اشاره کنم.

لطفاً در مورد سابقه تاسیس شرکت و چگونگی ورودتان به انجمن را توضیح دهید.

شرکت نیرو پرداز انرژی  به صورت رسمی در سال 1389 در تهران تاسیس و در سال 1390 به البرز منتقل گردید.شروع فعالیت  مجموعه با خدمات فنی و مهندسی و عملیات اجرایی و تست اندازی در چند پروژه ملی بود که با لطف پروردگار و البته تلاش بی وقفه مدیران و پرسنل مسیر پیشرفت در طی زمان کوتاهی پیموده شد و ارائه خدمات به EPC برق و ابزار دقیق و خاصه ساخت تابلوهای برق فشار متوسط و فشار ضعیف رسید. در زمینه تابلوسازی از 5 سال پیش با تاسیس کارگاه کوچکی فعالیت آغاز شد و هم اکنون با بهره گیری از سخت افزار ها و نرم افزارهای به روز این صنعت وسعت یافته و خود را به عنوان یک برند در سطح رقابتی این صنعت در کشور می بیند تا حدی که هم اکنون این شرکت به عنوان پیمانکار EPC برق و ابزار دقیق در پروژه ملی تصفیه خانه فاضلاب غرب تهران تابلو های برق ساخت خود را به تایید کارفرما و مشاوران تراز داخل کشور رسانده است. بدیهی است هرمجموعه ای که در این صنعت فعال است از بدو فعالیت با انجمن ها و نشریه های تخصصی آشنا و صد البته همکاری خواهد نمود، در همین راستا آشنایی با نشریه توانمند علم برتر نیز ایجاد شده است.

آغاز فعالیت شرکت با چه نوع تولیداتی بوده، در ضمن تولیدات فعلی شما در چه زمینه ای می باشد؟

پیمانکار EPC(طراحی و مهندسی،تامین تجهیزات و اجرا) و سازنده تابلوهای برق فشار متوسط و فشار ضعیف:

–              انواع تابلوهای MV شامل تابلو های کامپکت، فیکس، کشویی و بانک خازنی

–              انواع تابلو های ایستاده و نیمه ایستاده LV  شامل تابلوهای فیکس و کشویی ،بانک خازنی،پلاگین،تابلوهای MCC،  MAIN و … .

–              انواع تابلوهای دیواری شامل روکار، توکار، محوطه و بارانی تا IP55

–              انواع مختلف تابلوهای حفاظت و کنترل شامل تابلوهای سویینگ، مارشالینگ، واسط، پیانویی، میمیک، PLC و … .

–             

–              بیشتر مشتریان شما و شرکای تجاریتان از کدام شرکت ها و یا سازمان هایی هستند. آیا مشتری خارجی هم دارید

 برخی از کارفرمایان شرکت نیروپردازانرژی عبارتند از:

–              شرکت کوزو توپلو کونوت انشاات

–              شرکت بهره برداری مترو تهران

–              شرکت ملی صنایع مس ایران

–              شرکت ملی فولاد ایران

–              گروه مپنا

–              شرکت توسعه مهندسی گاز ایران

–              شرکت نفت و گاز پارس

–              شرکت مهاب قدس

–              مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد

–              شرکت فاضلاب استان تهران

–              شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران

–              شرکت شفاب

–              شرق سازه کویر

–              شرکت پارسیان ریلی

آیا تولیدات داخلی از نظر حجم و ظرفیت فنی می تواند جوابگوی نیاز داخلی  باشد ؟

در خصوص تابلو های برق بله، ولی متاسفانه تجهیزات تخصصی این صنعت همچون انواع کلید ها، رله ها و…. نمونه داخلی مطمئن جهت استفاده به اندازه کافی ندارد.

مسائل عمده ای که صنعت برق، علی الخصوص تولید تابلوهای برق با آن مواجه است را بیان فرموده در ضمن برای حل آن چه پیشنهادی دارید ؟

عدم بروز رسانی و استفاده از چهارچوب های قدیمی وفرسوده در این صنعت که نیاز به جسارت و البته علم و دانش کافی اعضای محترم دارد.

برای تقویت و همگرایی انجمن چه اقداماتی را پیشنهاد می کنید ؟

برگزاری جلسات منظم با حضور نمایندگان تصمیم گیرنده اعضا با موضوعات مهم این صنعت، انتقال دانش از بزرگان این صنعت به تازه کاران، خروج اعضای قدیمی از بدنه اجرایی و ورود اعضای جدید البته با پشتیبانی و همدلی اعضای قدیمی، ارتباط با انجمن های داخلی و خارجی مرتبط با این صنعت، تدوین، ابلاغ  و الزام اجرا در قوانین و چارچوب های جدید در کلیات و جزئیات عملکردی، ایجاد تعاونی های کالایی و خدماتی، همکاری با بانکها و سازمانهای وابسته به صورت عمیق تر و تاثیر گذارتر، اخذ مجوزات بازرسی و کنترلی فراتر از خدمات یک انجمن و … .