نمایشگاه ها

برپایی نمایشگاه، تولید ناخالص داخلی را افزایش می دهد

برپایی نمایشگاه، تولید ناخالص داخلی را افزایش می دهد – اخبار نمایشگاه ها

معاون امور صنایع وزارت صمت گفت: برپایی نمایشگاههای تخصصی و به نمایش گذاشتن توانمندیهای تولیدی و صنعتی موجب افزایش و هدفمندی  بیشترتولید ناخالص ملی می شود.

مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع در حاشیه بازدید از نمایشگاه محصولات بهداشتی تهران  و در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی شرکت سهامی نمایشگاهها گفت: در بازدید  از محل دائمی نمایشگاهها به خوبی رعایت  شیوه نامه های بهداشتی  در نمایشگاه قابل  مشاهده است.

وی افزود: مبادی ورودی سالن ها همگی مجهز به دستگاههای ضدعفونی  و ملزومات بهداشتی نظیر ماسک و دستکش است.

صادقی نیارکی اظهار داشت:   به گفته کارشناسان، در زمان شیوع  ویروس کرونا سرعت فراگیری فناوری اطلاعات به اندازه ای زیاد شده که میزان استفاده ازتجهیزات تکنولوژی ارتباطات در زندگی امروز، ده سال جلوتر از زمان فعلی ارزیابی می شود.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی که برپایی نمایشگاهها هر چه بیشتر به سمت بازدید مجازی پیش می رود تعداد بازدید کنندگان از هر نمایشگاه هم چندین برابر می شود که این امر خود بازارهای هدف بیشتری را برای صادرات و فروش در دسترس تولید کنندگان و فعالان اقتصادی قرار می دهد.

به گفته معاون صنایع وزارت صمت، حتی مذاکرات میان شرکت ها و واحدهای تولیدی نیز از طریق پلت فرمهای الکترونیکی و در اینترنت  انجام می شود که  زمینه ساز توسعه بیشتر تجارت الکترونیک است.

این مقام مسئول در وزارت صمت، با اشاره به سیاست دولت مبنی بر اینکه هیچ محدودیتی متوجه کسب و کارها در جامعه نیست، تصریح کرد: سیاست ستاد ملی کرونا و نیز ریاست جمهوری  بر این اصل است که برای تمامی کسب و کارها با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی هیچ محدودیتی وجود ندارد.

وی افزود: در این شرایط  موظف هستیم با تلفیق زنجیره سلامت و اقتصاد با یکدیگر، هم از حیات و جان انسانها و  هم از حیات اقتصاد ملی محافظت کنیم.

به گفته صادقی نیارکی، در زمان کنونی که اقتصاد ملی هم به واسطه محدودیت های ناشی از کرونا  تحت فشار است و هم در معرض تحریم قرار دارد، باید با برگزاری نمایشگاههای تخصصی به عنوان ابزاری قدرتمند جهت نمایش پویایی اقتصاد وطنی بهره ببریم.

وی ادامه داد: نمایشگاه برآیند به هم رسانی توانمندیها و نیازمندیها در هر جامعه ای است  که  می تواند  بر رشد اقتصادی و افزایش تولید ناخالص ملی نیزتأثیرگذار باشد. در واقع  نمایش توانمندیها و کشف نیازمندیهای بازار از طریق نمایشگاه  موجب هدفمند شدن  بیشتر تولید و تجارت می شود.

منبع: شركت نمايشگاههاي بين المللي جمهوري اسلامي ايران