نمایشگاه ها

پایان برگزاری هر نمایشگاه باید آغاز پی گیری مذاکرات باشد

دکتر حسین‌زاده در آیین پایانی نمایشگاه بین‌المللی ساختمان و صنایع سرمایشی و گرمایشی مشهد:
پایان برگزاری هر نمایشگاه باید آغاز پی گیری مذاکرات باشد

دکتر بهمن حسین‌زاده رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران در آیین اختتامیه نمایشگاه بین‌المللی ساختمان و صنایع سرمایشی و گرمایشی مشهد که با حضور وزیر راه و شهرسازی و نمایندگان و فعالان صنعت ساختمان برگزار شد گفت: استقبال شایان تقدیری که توسط بازدیدکنندگان، متخصصان، هیات‌های بازرگانی خارجی و دست‌اندرکاران بخش ساختمان از این نمایشگاه تخصصی به عمل آمد به خوبی نشان داد که کشور ما به پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای در تولید مرغوب‌ترین مصالح، تاسیسات و ماشین‌آلات ساختمانی و اجرای طرح‌های عمرانی وسیع و صدور خدمات فنی – مهندسی مرتبط با بخش ساختمان نائل آمده است که آینده درخشانی را نوید می‌دهد.
حسین‌زاده گفت: از شاخصه‌های مهم این نمایشگاه می‌توان به برگزاری چند سمینار و همایش تخصصی در ارتباط با فناوری‌های نوین صنعت ساختمانی و بررسی چالش‌های پیش روی این صنعت و مسائل مرتبط با حوزه راه، ساختمان و شهرسازی اشاره کرد.
مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی ایران افزود: امیدواریم که راهکارهای ارائه شده برای برطرف کردن چالشهای بخش ساختمان و توسعه صادرات آن مورد توجه مقامات مسئول و نهادهای ذیربط قرار گیرد و رونق مجدد بخش ساختمان بتواند نقش سازنده خود را در رونق بیش از ۲۰۰تا۳۰۰ صنعت وابسته به بخش ساختمان ایفا نماید.
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌ها بیان داشت: پیگیری مذاکرات انجام شده در حاشیه برپایی نمایشگاه‌های تخصصی و بهره‌گیری از نظرات ابراز شده در سمینارها توسط صاحب نظران در افزایش کارآیی نمایشگاه‌های تخصصی آتی و موفقیت آنها تاثیر بسزایی دارد. بنابراین خاتمه برگزاری یک نمایشگاه، آغاز بهره‌‌برداری از دستاوردهای آن و پیگیری مذاکرات تجاری انجام شده تا حصول نتیجه است .
اهمیت مشارکت در اکسپوی 2020
کمیسر ژنرال جمهوری اسلامی ایران در اکسپو ۲۰۲۰ دبی تاکید کرد: مشارکت فعال در نمایشگاه‌های بین‌المللی برون مرزی، به ویژه اکسپوهای جهانی که هر پنج سال یکبار برگزار می‌شوند و ده‌ها میلیون نفر بازدیدکننده عادی و حرفه‌ای از اقصی نقاط جهان دارند از نهایت اهمیت برخوردار است. پس از مشارکت موفقیت‌آمیز جمهوری اسلامی ایران در اکسپو شانگ‌های (۲۰۱۰) و میلان (۲۰۱۵) طبق تصمیم هیات محترم دولت مقرر شده است که ایران در نمایشگاه جهانی ۲۰۲۰ دوبی که بیش از بیست و پنج میلیون نفر بازدیدکننده خواهد داشت و می‌تواند در توسعه صادرات، رونق گردشگری، بهبود مناسبات اقتصادی و سیاسی ایران و معرفی توانمندی‌های عظیم اقتصادی آن به جهانیان نقش آفرین باشد فعالانه شرکت نماید.
دکتر حسین‌زاده اعلام کرد: انتظار داریم که فعالان عرصه تولید، تجارت، صنعت و خدمات کشور به ویژه از استان‌هایی که از توان بالایی برخوردار هستند ما را در برپایی پاویون ایران در اکسپو ۲۰۲۰ دوبی یاری نمایند و ابتکارات و خلاقیت‌های عظیم خود را در این نمایشگاه جهانی عرضه کنند .
رییس هیات مدیره و مدیرعامل نمایشگاه‌های بین‌المللی گفت: به عنوان یکی از خادمان صنعت نمایشگاهی و سکاندار نمایشگاه بین‌المللی بازرگانی جمهوری اسلامی ایران که سابقه نیم قرن خدمت به صنعت و تجارت کشور را در کارنامه خود دارد، از مهندس سعید صیفی مدیرعامل جوان و فعال شرکت نمایشگاه‌های بین‌ المللی مشهد و کارکنان زحمتکش ایشان و برپاکنندگان این نمایشگاه و همه شخصیت‌های حقیقی و حقوقی که برای تقویت بنیه‌های کشور عزیزمان ایران، ایثارگرانه فعالیت می‌کنند سپاسگزاری می‌نمایم.