EXHIBITIONS NEWS

نمایشگاه ها

کارخانه دوم «اطلس سرام البرز» را هم می‌سازیم

جلیل کاظمی قدس مدیرعامل شرکت «اطلس سرام البرز»
کارخانه دوم «اطلس سرام البرز» را هم می‌سازیم

شرکت “اطلس سرام البرز” با پشتوانه تیم مدیریتی مجرب و پرسنل سختکوش و متعهد خود توانسته است در به کارگیری دانش فنی و تکنولوژی به روز جهان در تولید محصولات کاشی و سرامیک جایگاه شایسته‌ای داشته باشد.
“اطلس سرام البرز” رقبای خود را رفقای خود می پندارد، که در مسیر تعالی و تکامل، با اندکی تعامل می‌توانند همیار و همراه هم باشند. این شرکت مشتری مداری، کار آفرینی، حفاظت از محیط‌زیست، حمایت از ورزش و سلامت جامعه را در چشم‌انداز خود به عنوان اصولی خدشه‌ناپذیر تعیین کرده است.
به گفته مدیران این شرکت “اطلس سرام البرز” بنای خود را بر نو آوری و تغییر نهاده و نقشه راه خود را چنان ترسیم کرده است تا هر روز سخنی نو برای گفتن داشته باشد.
به منظور آشنایی بیشتر با این مجموعه پیشرو مدیرعامل سخت‌کوش و خستگی‌ناپذیر شرکت “جلیل کاظمی قدس”، گفتگو کرده‌ایم. ایشان کارشناس ارشد مهندسی صنایع با گرایش مدیریت سیستم بهره‌وری است.کاظمی قدس، فعالیت حرفه‌ای خود را از فروردین 1362 در کاشی ایرانا آغاز کرده و در اسفند ماه 1394 در شرکت کاشی سعدی بازنشسته شده است. گفت و گوی ما با این مدیر متخصص را می‌خوانید.

به طور مشخص چه محصولات و خدماتی تولید و عرضه می‌کنید؟
شرکت اطلس سرام البرز در شهریور 1395 تاسیس شده و در آبان ماه همان سال با تولید کاشی و سرامیک تزئینی آغاز به کار کرده است. این شرکت هم اکنون توانمندترین واحد کوتینگ (لایه نشانی تیتانیوم) در سطوح مختلف اعم از کاشی، سرامیک، شیشه، چینی بهداشتی و … درکشور می باشد.
جایگاه ایران در صنعت کاشی و سرامیک جهان کجاست؟
جایگاه ایران در تولید کاشی و سرامیک از نظر کمی در بین 5 کشور اول این صنعت است. اما متاسفانه با ظرفیت بسیار پایین فعال بوده و از نظر کیفی نیز باید تلاش های روز افزون صورت پذیرد تا بتوان در کورس رقابت با رقبای خارجی باقی ماند.
مزیت محصولات اطلس سرام در مقایسه با محصولات مشابه چیست؟
محصولات اطلس سرام البرز به عنوان مکمل تولیدات کارخانجات کاشی و سرامیک محسوب می گردد و تولیدات شرکت با قرار گرفتن در کنار محصولات عام این صنعت ایجاد ارزش افزوده می‌کند، چرا که موجب چشم نوازتر شدن آن محصولات می‌گردد.
دستاورد مهم شرکت شما در سال 97 چه بوده است ؟
اطلس سرام البرز در سال 97 به توفیقات خوبی دست یافته است که می توان به مواردی همچون خرید زمین کارخانه شماره 2 در شهرک صنعتی و اقدام به اخذ پروانه ساخت، اخذ گواهینامه بین المللی QMS ، توسعه صادرات و حضور در بازارهای 5 کشور هدف، اجرای برنامه استراتژیک سال سوم از برنامه 5 ساله که ارتقا سطح کیفی مدیریت و توانمندسازی پرسنل بخشی از آن است، افزایش ظرفیت چشم‌گیر تولید با خرید و نصب تجهیزات جدید، اشاره کرد.
برنامه شما برای افزایش تولید و ایجاد اشتغال در سال 98 چیست؟
در سال 98 برنامه‌های زیر را اجرایی خواهیم کرد: تنوع در تولید محصولات فعلی، فعالیت در حوزه‌های تولید جدید، آغاز به کار ساخت کارخانه شماره 2، افتتاح دفتر نمایندگی شرکت در یکی از کشورهای همجوار.
وضعیت صادرات محصولات شرکت شما چگونه است؟
اطلس سرام البرز از ابتدا صادرات محور تاسیس شده است و اکنون نیز تقاضاهای قابل توجهی از کشور های مختلف دارد، اما تا کنون سهم صادرات از تولید خود را 30 درصد تخصیص داده بود، امسال این سهم به 50 درصد کل تولید ارتقا خواهد یافت. البته ما در بازار داخلی جایگاه بسیار خوبی داریم چراکه در جهت ارتقا کیفی تلاش مستمر داشته و در جلب اعتماد مشتریان موفق بوده‌ایم.
آیا از روش‌های نوین و به روز در تولید محصولات خود استفاده می‌کنید؟
بله، با توجه به اینکه در صنعت کوتینگ پیشرو هستیم و به عبارتی اولین تجربه موفق لایه نشانی تیتانیوم در سطح کشور آن هم در هنگام مدیریت سرام آرا مربوط به بنده می باشد اکنون نیز به اتفاق همکارانم با اتکا به دانش فنی مطلوبی که در این سال‌ها حاصل شده است با استفاده از به روزترین روش‌ها محصولات و روش‌های جدیدی ارائه می‌دهیم که بعضی همکاران نیز لطف کرده به سرعت کپی محصولات را عرضه می‌کنند!
در خصوص مشتری مداری و خدمات پس از فروش شرکت بیشتر توضیح دهید.
این شرکت از بدو تاسیس بنا را بر مشتری مداری نهاده و سعی در پاسخ‌گویی به مشتریان محترم داشته است و اخیرا نیز در جهت تقویت این موضوع دست به تغییرات اساسی زده و سازمان فروش خود را ارتقا کیفی داده است.
با چه موانع و مشکلاتی در مسیر تولید و توسعه شرکت رو به رو هستید؟
ما نیز از دیگر فعالان اقتصادی مستثنی نیستیم و مشکلاتی که گریبان‌گیر همه تولیدکنندگان است به عنوان موانع جدی تولید بر سر راهمان خودنمایی می‌کند. اما از آنجایی که راهی جز ادامه تولید و حفظ کیفیت نداریم، مجبوریم خودمان حلاّل مشکلات شرکت باشیم و در این دوره پر فراز و نشیب نه تنها روند رشد و توسعه شرکت را آهسته نکرده و دست به تعدیل نیروی انسانی نزده‌ایم، بلکه تعدادی نیروی جدید نیز اضافه کرده‌ایم. البته واضح و مبرهن است هرکسی در شرایط عادی می‌تواند فعالیت کند اما در شرایط سخت، تولید و تجارت همت بلند و همدلی می‌طلبد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top