نمایشگاه ها

سیستم کنترل هوشمند«چشم عقاب» در انحصار گروه عبادی است

مهندس ناصر عبادی، مدیریت گروه مهندسین خدمات گستر عبادی

گروه مهندسین “خدمات گستر عبادی” با نام تجاری “باتیک” با بهره گیری از دانش فنی لازم و شناخت کامل از صنعت چاپ، تکمیل و رنگرزی که حاصل دانش، تجربه و حضور طولانی مدت در این عرصه می باشد، اقدام به باز طراحی و ساخت ماشین آلات چاپ و تکمیل نموده است. درحال حاضر این گروه با تکیه بر توانایی کارشناسان متعهد، متخصص و با تجربه در قالب 7 بخش تخصصی که متشکل از واحد های ماشین آلات چاپ پارچه ، خشک کن ، تثبیت بخار ، تصفیه پساب رنگرزی ، برق و اتوماسون صنعتی ، بازرگانی و تحقیق و توسعه می باشد، به هموطنان ارائه خدمات می نماید.

گروه مهندسین خدمات گستر عبادی حضور موثر و پر رنگی در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، مواد اولیه، منسوجات خانگی، ماشین های گلدوزی و محصولات نساجی دارد. به همین مناسبت نشریه اقتصاد و نمایشگاه با مهندس ناصر عبادی، مدیر گروه مهندسین خدمات گستر عبادی به گفت و گو نشسته است که می خوانید.

زمینه فعالیت گروه مهندسین خدمات گستر عبادی چیست و چه محصولاتی تولید می کند؟

این شرکت در زمینه هایی همچون ساخت ماشین آلات چاپ و تکمیل، مشاوره، کارشناسی، طراحی و راه اندازی کارخانجات رنگرزی، مشاوره در خرید ماشین آلات، اتوماسیون و به روزرسانی ماشین آلات صنعتی، خدمات نصب و راه اندازی ماشین آلات چاپ و تکمیل و گردباف، مشاوره و اعزام متخصصان جهت بازدید از خطوط کارخانه ها و صنایع جهت ارائه نظرات کارشناسی و نوسازی صنایع فعالیت می کند.

دستاوردهای مهم این شرکت تا کنون چه بوده است؟

 اولین محصول تولید شده در این مجموعه چاپ سیلندری است که بین یک تا شش شیلنگ با عرض 120 تا 2 متر و 20 سانتی متر قابلیت چاپ دارد. باید بدانید که دستگاهی که در این سبک در دنیا وجود دارد، با عرض سانتی متر 160 است، اما گروه مهندسین خدمات گستر عبادی موفق شده است که این دستگاه را با قابلیت چاپ بر روی پارچه تا عرض 2 متر و 20 سانتی متر ارتقا بدهد. ضمن اینکه چند دستگاه دیگر از جمله خشک کن های ریلکسی و اسپشیال را نیز با هر عرضی که مشتری بخواهد می توانیم، بسازیم. دستاورد دیگر این گروه ساخت دستگاه استنتر است که در ایران هنوز تولید نشده است، در صورتی که ما ضمن تولید یک دستگاه از این نوع، چندین دستگاه دیگر را توانسته ایم توسعه داده و اتاق هایش را اضافه کنیم. دستگاه هایی که ما توسعه داده ایم، از لحاظ کارایی، سیستم بازیابی گرما دارد و مصرف انرژی را به شدت پایین می آورد و حداکثر یکنواختی را در فرآیند دمادهی ایجاد می کند. نازل های هوایی که در اتاق های خشک کن دستگاه های  استنتر ساخت شرکت ما، استفاده شده کاملا طرح ویژه و منحصر به فرد است که توسط مهندسان شرکت طراحی و اجرا شده است و همچنین کنترل ماشین استنتر توسط سیستم هوشمندی انجام می شود که مطابق با آخرین تحولات الکترونیکی است و باز منحصر به مجموعه عبادی است و به چشم عقاب معروف است. این تکنولوژی با توجه به پردازش تصویر حرکت پارچه را در زنجیرها کنترل می کند. این دو تکنولوژی یعنی نازل هوادهی وکنترل هوشمند چشم عقاب منحصرا در کل دنیا توسط گروه عبادی ارائه شده که بنا به نیاز مشتری و با هر شرایط و مدلی می توانیم طراحی و تولید کنیم. در زمینه خشک کن های ریلکسی و اسپشیال نیز این نازل ها به کار رفته و کارایی این خشک کن ها را بسیار افزایش داده است، چرا که با فیکس کردن پارچه، نتایج پایانی کار بسیار عالی می شود و طرحی که چاپ می شود تغییر شکل نمی دهد، و بالاترین پایداری را دارد.

در زمینه صادرات چه اقداماتی انجام داده اید؟

با چند شرکت مصری و ازبکی درحال مذاکره هستیم، اما به دلیل بحث تحریم ها و نحوه ارتباط مالی دچار مشکل هستیم که دنبال رفع این موانع می باشیم. اما خدماتمان را به کشور هایی همچون بلاروس، ارمنستان، روسیه، قزاقستان، اوکراین و ترکیه ارائه کرده ایم و نصب و راه اندازی دستگاه های تولیدی خودمان برای این کشورها همچنان در حال انجام است.

آیا خدمات پس از فروش هم دارید؟

در حوزه خدمات پس از فروش، یک سال گارانتی کامل می دهیم و هرگونه مشکل را رفع می کنیم و تضمین می دهیم که تا 10 سال نیز خدمات پس از فروش ارائه می دهیم.

موانع و مشکلات شما چیست؟

سرمایه در گردش، عدم همکاری سازمان های بیمه و مالیات که برای همه تولیدکنندگان وجود دارد، از جمله موانع و مشکلات عدیده تولید کنندگان است.