EXHIBITIONS NEWS

نمایشگاه ها

پیمانکار ساخت پاویون ایران در اکسپو ۲۰۲۰ دوبی به زودی انتخاب می شود


مشاورمدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی: 

عصر نمایشگاه- مشاورمدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی و عضو ستاد ملی اکسپو ۲۰۲۰ دوبی گفت: انتخاب پیمانکار ساخت از هفته آینده با بررسی درخواست های رسیده آغاز خواهد شد و بعد از ارزیابی شرکت های سازنده حداکثر در ۲۰ روز آینده نهایی و معرفی خواهد شد. 

به گزارش پایگاه پایگاه خبری اخبار نمایشگاه ها سید حسین میرظفرجویان مشاورمدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی و عضو ستاد ملی اکسپو 2020 دوبی در پاسخ به سوالی در ارتباط با اجلاس بین المللی شرکت کنندگان اکسپو که مدتی پیش در دوبی برگزار شد گفت:  این اجلاس با حضور نمایندگانی از 130 کشوردر دوبی برگزار شد که آقای گنزالس رئیس BIE و خانم الهاشمی ریاست اکسپو 2020 دوبی نیز در آن حضور داشتند. از ایران نیز بنده به همرا آقایان حبیبی عضو هیئت مدیره نمایشگاه بین المللی و مجیدی دبیر ستاد اکسپو در اجلاس شرکت داشتیم. در این نشست به مسائل مختلفی که در طول اکسپو مورد نیاز و توجه شرکت کنندگان است مانند گمرک ، حمل و نقل ، مسائل  بانکی و موارد مختلف پرداخته شد. همچنین کانترهای مجزایی نیز برای بررسی مشکلات حاضرین قبل از اینکه این مشکلات به شرایط بحرانی برسد تدارک دیده شده بود.
وی ادامه داد: دراین سفر بازدیدی هم از محوطه سایت اکسپو انجام دادیم و شاهد تلاش های خوبی بودیم که در این دوره در حال انجام است. البته اکثریت  کشورها هنوز در مرحله فونداسیون ساخت پاویون های خود هستند. ما نیز اگر انشاالله از بهمن ماه شروع به ساخت کنیم طبق برنامه ریزی ها در زمان مناسب کار ساخت پاویون ایران به پایان خواهد رسید.
میر ظفر جویان در پاسخ به این سوال که انتخاب پیمانکار ساخت در چه مرحله ای قرار دارد گفت: انتخاب پیمانکاراز هفته آینده با بررسی درخواست های رسیده آغاز خواهد شد و بعد از ارزیابی شرکت های سازنده حداکثر در 20 روز آینده نهایی و معرفی خواهد شد. 
وی افزود: بعد از این مرحله تهیه و تدوین محتوای پاویون در بخش های مختلف اقتصادی، علمی، فناوری، فرهنگی و هنری را خواهیم داشت که درستاد ملی اکسپو کمیته های مختلف تخصصی این وظیفه را بر عهده دارند. البته من پیشنهادی مبنی بر  تشکیل کمیته تلفیق را نیز مطرح کرده ام تا این کمیته با بررسی خروجی تمامی این کمیته های تخصصی به یک سناریو هماهنگ و خوب در کلیت محتوی برسد. 
عضو ستاد ملی اکسپو در پاسخ به این سوال که بخش خصوصی چه سهمی از حضور در اکسپو 2020 را خواهد داشت گفت: اتاق بازرگانی ایران یکی از اعضای اصلی تمام کمیته های تخصصی اکسپو است. به خصوص در بخش تجاری بیشترین تاکیدات بر حضور بخش خصوصی است. همچنین تلاش می کنیم شورای بازرگانان دوبی را نیز فعال کنیم تا بتوانیم از ظرفیت های موجود در انجا نیز در بخش های مختلف استفاده شود.
اکسپوی 2020 دوبی به عنوان اولین اکسپو در یک کشور عربی از 29 مهرماه سال 1399 الی 21 فروردین سال 1400 و با حضور 192 کشور در امارات برگزار خواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top