نمایشگاه ها

Search
Close this search box.
آلاکس

آلاکس تحولی از درون است

مسعود حکیمی مدیر عامل «شرکت آلاکس»: آلاکس تحولی از درون است

شرکت آلاکس یکی از شرکت های پیشرو در صنعت یراق الات در سال 89 فعالیت خود را آغاز کرد و از آن زمان پله های ترقی و رشد را با سرعت طی کرده است. این شرکت با ارائه سبد کاملی از محصولات همه نیازهای مشتریان را برطرف می کند، محصولات این شرکت حائز با داشتن کیفیت عالی، نوآورانه بودن از محصولات مشابه در بازار متمایزتمایز دارند. همچنین احترام به نظر مشتریان داشتن گارانتی بی قید و شرط ویژگی دیگر این شرکت است همچنین آلاکس موفق به کسب تندیس طلایی جشنواره رعایت حقوق مصرف کنندگان برای 2 مرتبه شده است، از سوی دیگر دو بار به عنوان واحد نمونه صنعتی کشور در جشنواره تولید ملی-افتخارملی انتخاب شده است.
در حاشیه نمایشگاه بین المللی در و پنجره مهمان غرفه آلاکس بودیم و با مسعود حکیمی مدیرعامل توانمند این شرکت درباره اهداف، چشم اندازها و موفقیت های آلاکس گفت و گویی انجام داده ایم که می خوانید:

تاریخچه ای از فعالیت های شرکت آلاکس را تشریح کنید؟
شرکت آلاکس، فعالیت خود را از سال ۸۹ در زمینه تولید انواع یراق آلات و در وپنجره های اختصاصی آغاز کرد و در طی این 10 سال جزو معدود شرکت هایی است که سبدی کامل از انواع محصولات را با بالاترین کیفت به مشتریان خود عرضه می کند . در حال حاضر با توجه به تثبیت جایگاه شرکت آلاکس در صنعت در و پنجره جزو شرکت های مطرح این صنعت محسوب می شود.

چه طرح های توسعه ای در دست اقدام دارید؟
براساس نقشه راه توسعه شرکت که ترسیم شده است قصد داریم در کل منطقه خاورمیانه در صنعت یراق آلات پیشرو و سرآمد باشیم بر همین اساس استراتژی خود را تدوین و اجرا کرده ایم و به موفقیت برای دستیابی به آن نزدیک شده ایم.
در زمینه تولید و صادرات فعالیت های شرکت را تشریح کنید؟
شرکت ما در حال حاضر به کشورهای منطقه قفقاز و خاورمیانه شامل، ارمنستان، آذربایجان ، عراق و افغانستان صادرات دارد و در برنامه ریزی که برای سال جاری انجام داده ایم با توجه به اهمیت بازار کشورهای اوراسیا و مشترک المنافع قصد داریم به کشورهایی نظیر قرقیزستان و ازبکستان نیز صادرات داشته باشیم.در زمینه تولید نیز قصد داریم تا دو سال آینده سهم خود را در بازار کشور به 30 درصد برسانیم.

موفق به کسب چه افتخارات، دستاورد ها و استاندارد هایی شده است؟
آلاکس تاکنون موفق به کسب تندیس طلایی جشنواره رعایت حقوق مصرف کنندگان برای 2 مرتبه شده است، از سوی دیگر دو بار به عنوان واحد نمونه صنعتی کشور در جشنواره تولید ملی-افتخارملی شده ایم و از همه مهمتر برای اولین موفق به استانداردسازی محصولات یراق آلات شدیم.

محصولات شرکت شما دارای چه مزیت های نسبی است؟
یکی از مهترین ویژگی های محصولات ما تمایز آن با شرکت های دیگر است و ما در آلاکس همیشه سعی کردیم محصولات خود را برپایه نوآوری های جدید به مشتریان عرضه کنیم، ویژگی دیگری که شرکت ما دارد عرضه سبد کامل محصولات است برای مثال: در الاکس بالغ بر ۶۰ نوع دستگیره تولید می شود که در کشور ترکیه شاید تنها ۲۰ نوع از آن را تولید کند سومین ویژگی شرکت داشتن گارانتی است ؛ شرکت ما بدون هیچ قید و شرطی به مشتریان گارانتی ارائه میدهد .

در زمینه اشتغالزایی چه گام هایی برداشته اید؟
در حال حاضر در شرکت ما 130 نفر مشغول به کار هستند و بیش از 1000 نفر به صورت غیرمستقیم با ما همکاری دارند.

با چه دغدغه و مشکلاتی روبرو هستید؟
یکی از مهمترین مشکلات شرکت ما نوسانات نرخ ارز است که سبب شده بازار همیشه از تامین مواد اولیه گرفته تا تغییر رفتار مصرف کننده مشکل داشته باشد. امیدواریم این مشکل برطرف شود تا شرکت ها بتوانند از نهایت پتانسیل و ظرفیت خود استفاده کنند.

جایگاه صنعت یراق آلات در حال حاضر در کشور چگونه ارزیابی میکنید ؟
این صنعت ظرفیت های عظیمی دارد و چناچه مشکلات گریبانگیر تولیدکنندگان و فعالان صنعت یراق آلات برطرف شود شاهد شکوفایی این صنعت خواهیم بود من چشم انداز این صنعت را مثبت ارزیابی می کنم و امیدوارم شرکت ها بتوانند از همه ظرفیت های خود استفاده کنند.

نظرتان در رابطه با نمایشگاه امسال چیست؟
نمایشگاه دارای مزیت های فراوان است و می توان اخرین دستاوردها و محصولات را ارائه کرد، مشتریان جدید جذب و با مشتریان قدیمی تجدید دیدار کرد البته به نظرم این دوره از نمایشگاه را می شد در فضای مجازی نیز برگزار کرد تا فرصتی برای شرکت هایی که در استان های دور از مرکز هستند برای حضور در این رویداد فراهم شود.