نمایشگاه ها

رشد 300 درصدی مشارکت کنندگان در بیست و یکمین نمایشگاه رنگ و رزین نسبت به سال گذشته/ استقبال شرکت های خارجی از نمایشگاه رنگ،رزین

رییس ستاد برگزاری نمایشگاه بین المللی رنگ و رزین: رشد 300 درصدی مشارکت کنندگان در بیست و یکمین نمایشگاه رنگ و رزین نسبت به سال گذشته/ استقبال شرکت های خارجی از نمایشگاه رنگ،رزین

بیست و یکمین دوره نمایشگاه رنگ،رزین، پوشش های صنعتی، صنعت آبکاری و مواد کامپوزیت در سال 1400 با رویکرد صادرات محصولات قابل رقابت ایرانی و با استقبال بی نظیر دست اندرکاران صنایع مرتبط برگزار می گردد. این دوره از نمایشگاه با حضور بازیگران و بازیگزدانان اصلی این صنعت شامل صنعتگران، بازرگانان و بنگاه های ارائه کننده خدمات و با رشد حدود 300 درصد نسبت به سال گذشته مواجه گردیده که این آمار با توجه به شرایط دشوار پسا کرونا باعث دلگرمی و مباهات تمامی نقش آفرینان گردیده است.

صالح سپاسدار مدیرعامل شرکت برنامه ریزی نمایشگاهی بانیان امید در گفت و گو با خبرنگار اقتصاد و نمایشگاه با بیان این مطالب گفت: شرایط فعلی کشور چه از لحاظ فشارهای اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه و چه از لحاظ اپیدمی کرونا، ایجاب می کند تا تمرکز بیشتری بر نمایش دستاوردها و توانمندی های تولیدکنندگان داخلی داشته باشیم. بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی رنگ، رزین، پوششهای صنعتی، مواد کامپوزیت و صنعت آبکاری 21 سال همراه صنایع و محلی جهت نمایش قدرت تولیدکنندگان توانمند داخلی، شرکتهای دانش بنیان و استارتاپهای فنی و تخصصی است که چشم اندازی امیدبخش از رشد روز افزون و توسعه صنعت رنگ و پوشش کشور در سالهای آینده را ارائه می‌دهد.
وی با اشاره به استقبال شرکت های خارجی از بیست و یکمین دوره نمایشگاه رنگ،رزین اظهار داشت: نمایشگاه IPCC بعنوان بزرگترین نمایشگاه پوشش در خاورمیانه و یکی از بزرگترین نمایشگاه ها در این زمینه در دنیا با هدف نمایش توانمندی ها و دستاوردهای داخلی و بین المللی و ایجاد پل ارتباطی بین دست اندرکاران داخلی و خارجی توانسته میزان مشارکت شرکت های خارجی را تا 20 برابر سال گذشته افزایش دهد. این آمار امید بخش نوید از ظرفیت های بالقوه بازار ایران و آمادگی بنگاه های خارجی جهت افزایش سطح تعاملات ایشان با بازار داخلی دارد.
مدیرعامل شرکت برنامه ریزی نمایشگاهی بانیان امید حضور گسترده و متنوع شرکتهای مرتبط با موضوع نمایشگاه در همه زمینه های تولیدی و بازرگانی در این دوره را کاملا مشهود دانست و خاطرنشان کرد: بررسی آمارهای صادرات محصولات رنگ و پوشش، نشان از شروع روند افزایش صادرات از سال گذشته دارد. از سوی دیگر، روند نزولی ارزش واردات در محصولات تخصصی این صنایع، نوید جایگزینی آنها با تولیدات شرکتهای دانش بنیان و فناور داخلی و نقش آفرینی آنها در این صنعت را می‌دهد.
سپاسدار با اشاره به استقبال بی نظیر تولیدکنندگان انواع مواد اولیه و سازندگان تجهیزات فنی از نمایشگاه امسال عنوان کرد: قطعا این حضور با شکوه بخش خصوصی با افزایش، بهبود و رفع موانع تولید همراه خواهد بود و بدون شک تاثیر مثبت آن را در سالهای آینده در تولید محصولات متنوع و تخصصی شاهد خواهیم بود.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد، این نمایشگاه که حاصل کار گروهی تیم برگزارکننده و دست اندرکاران این صنعت، در این شرایط دشوار، مورد رضایت کلیه مشارکت کنندگان و بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته و شاهد ارتقا و پیشرفت در کلیه زمینه های فنی و بازرگانی در حوزره صنایع پوشش در کشور عزیزمان باشیم.