نمایشگاه ها

همزمان با هفته پژوهش؛ نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار آغاز به کار کرد

به گزارش اخبار نمایشگاه ها به نقل از ایلنا، نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استان یزد عصر امروز با حضور مجموعه های فعال در این زمینه در قالب ۸۰ غرفه برای ارائه تازه ترین دستاوردهای فناورانه شرکت های دانش بنیان فعالیت خود را آغاز کرد.

رئیس پارک علم و فناوری یزد در حاشیه آغاز به کار این نمایشگاه به خبرنگار ایلنا گفت: این نمایشگاه در چهار بخش شرکت های فناور، دانشگاه‌ها، دستگاه‌های اجرایی و شرکت های دانش بنیان طراحی شده تا بازدیدکنندگان از تازه ترین دستاوردهای فناورانه آن ها مطلع شوند.

محمدمهدی لطفی با اشاره به رونمایی از دستاوردهای فناوری استان در این نمایشگاه افزود: راه اندازی غرفه مشاوره، برپایی غرفه کودکان و نوجوانان و برگزاری مسابقه از برنامه های جنبی این نمایشگاه است.

وی همچنین از برگزاری ۱۵ نشست و کارگاه تخصصی در موضوعات مختلف در حاشیه این نمایشگاه خبر داد و عنوان کرد: این کارگروه ها با موضوعاتی مانند سند ملی آمایش سرزمین، سلامت و محیط زیست، سرمایه گذاری، صادرات محصولات فناوری و کسب و کارهای نوین با حضور تعدادی از مدیران و کارآفرینان مطرح داخلی برگزار می شود.

رئیس پارک علم و فناوری یزد با اشاره به حضور کارآفرینان ایرانی خارج از کشور در این کارگاه ها افزود: ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز بصورت ویدئو کنفرانس در کارگاه‌های این نمایشگاه حضور دارند.

وی ادامه داد: در این نمایشگاه چهار غرفه مربوط به شرکت های دانش بنیان، ۴۰ غرفه برای حوزه بیوتکنولوژی، ۱۲ غرفه برای حوزه علوم انسانی، ۱۱ غرفه برای دانشگاه های یزد و در حوزه فناوری هم برای ۱۱ شرکت غرفه هایی طراحی شده است.

رئیس پارک علم و فناوری یزد با اشاره به امکان دسترسی به برنامه های جنبی این نمایشگاه در فضای مجازی عنوان کرد: برنامه های نمایشگاه از صفحه اینستاگرام پارک علم و فناوری به صورت زنده پخش می شود و دانش آموزان، اساتید دانشگاه و دانشجویان، مدیران صنایع، مدیران شهری و مسئولان استان می توانند ضمن بازدید از نمایشگاه در جریان توانمندی های جوانان استان قرار گیرند.