نمایشگاه ها

معاونت امور نمایشگاهی شرکت نمایشگاه‌ها: نمایشگاه تلکام از دوم تا پنجم دی ماه امسال برگزار می‌شود

معاونت امور نمایشگاهی شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران، گفت: بیست و دومین دوره‌ی نمایشگاه تلکام از دوم تا پنجم دی ماه سال جاری از ساعت 8 صبح تا 15 در محل نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می‌شود.

به گزارش اخبار نمایشگاه ها به نقل از سیتنا محمد جواد قنبری، معاونت امور نمایشگاهی شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران گفت: نمایشگاه تلکام یکی از مجموعه‌ها و برندهای خوب نمایشگاهی است که امسال بیست و دومین دوره‌ی آن در تاریخ دوم تا پنجم دی ماه سال جاری از ساعت 8 صبح تا 15 در محل نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: زمانی که چنین نمایشگاهی به این بلوغ می‌رسد و مخاطبان خاص خود را پیدا می‌کند بنابراین سیاست‌گذاران و متولیان باید با درایت برخورد کرده و موضع گیری خاصی نداشته باشند و نباید به دنبال بهانه‌گیری باشند.

قنبری خاطرنشان کرد: نمایندگان وزارت ارتباطات حمایت خود از نمایشگاه تلکام را اعلام کرده‌اند و سایر بخش‌های ذی‌نفع همچون اپراتورها و شرکت‌های دانش بنیان هم باید خود را با این سیاست‌ها انطباق دهند.

وی در پاسخ به انتقادها پیرامون انتخاب مجدد شرکت پالار سامانه به عنوان مجری نمایشگاه تلکام، گفت: شرکت پالار سامانه نیز همانند سایر شرکت‌های دیگر از مسیر قانونی عبور کرده و مجوز خود را از کمیته‌ی صدور مجوزهای نمایشگاهی دریافت کرده است، حال آنکه اختلافات در تمام صنوف و حوزه‌های اقتصادی و تجاری پیش می‌آید.

قنبری ادامه داد: طی نشستی با فعالان بخش خصوصی و شرکت پالار سامانه، مستنداتی مبنی بر تخلف این شرکت ارائه نشد، لذا با دریافت مجوزهای قانونی، این شرکت مجری برگزاری نمایشگاه تلکام شد.

معاونت امور نمایشگاهی شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی، اظهار داشت: از تمام فعالان صنفی بخش خصوصی دعوت می‌کنیم با نگاه ملی در این نمایشگاه حضور یابند، چراکه سال گذشته در اوج کرونا نمایشگاه را برگزار کردیم، لذا اکنون نباید با اختلافات داخلی به نمایشگاه آسیب وارد شود. پذیرای ظرفیت تمام نهادهای صنفی هستیم و درخواست می‌کنیم پیرو سیاست‌های نمایشگاه تلکام و در کنار مجری همکاری خوبی صورت گیرد.

قنبری در پاسخ به سوالی پیرامون نامه‌ی ارسالی معاونت فناوری وزارت ارتباطات به رئیس نمایشگاه‌های بین المللی مبنی بر استفاده از ظرفیت تشکل‌های صنفی حوزه برای برگزاری و مدیریت نمایشگاه تلکام، توضیح داد: مجری هم آمادگی خود را جهت همکاری با تشکل‌های مختلف برای برگزار نمایشگاه اعلام کرده است.

وی در پاسخ به اینکه چرا اطلاع رسانی نمایشگاه دیرهنگام انجام شده است به سیتنا، گفت: امسال رسما از اوایل مهرماه مجوز برگزاری نمایشگاه تلکام ارائه و تاکید شد که نمایشگاه با توجه به پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود؛ شلوغ نباشد، متخصصان حوزه حضور یابند و بار ترافیکی نداشته باشد.

قنبری در پایان گفت: ستاد وزارت ارتباطات بخش های مختلف خود را برای حضور در این نمایشگاه آماده کرده است و امیدواریم شرکت‌ها در دولت سیزدهم نمایش قوی‌تری از توان خود را ارائه دهند و بخش خصوصی و سندیکاها هم با قوت در نمایشگاه حضور یابند و دغدغه‌هایشان را در قالب کارگاه‌های آموزشی و سالن‌های B2B که در نظر گرفته شده، مطرح کنند.