نمایشگاه ها

گردهمایی برترین برندهای صنعت مبلمان و دکوراسیون کشور در تهران/تبدیل ایران به هاب منطقه در عرصه‌ مبلمان منزل و اداری

حســین نوروزی مدیر نمایشگاه های صنعت مبلمان: گردهمایی برترین برندهای صنعت مبلمان و دکوراسیون کشور در تهران
کتایون اسکندری کیا مدیر اجرایی نمایشگاه های صنعت مبلمان: تبدیل ایران به هاب منطقه در عرصه‌ مبلمان منزل و اداری

سه رویداد بین المللی، تخصصی، صادراتی صنعت مبلمان کشور در نمایشــگاه بین المللی تهران به عنــوان بزرگترین رویداد نمایشــگاهی صنعت مبلمان کشــور با همت شرکت پیشگامان صنعت مبلمان پرشیا (فیپکو) برگزارکننده حرفه ای و توانمند رویدادهای صنعت مبلمان ، فعالان تولید و تجارت صنف مبلمان اداری و منزل را به نتایج پربرکت این نمایشگاه ها امیدوار کرده است. حســین نوروزی مدیر این نمایشــگاه ها و مدیرعامــل مجــرب و توانمند شــرکت پیشــگامان صنعت مبلمان پرشیا (فیپکو) و کتایون اســکندری مدیر اجرایی پرتلاش و خلاق نمایشــگاه ها، در گفتگو با اقتصاد و نمایشــگاه دربــاره چگونگی برگزاری و اهــداف نمایشگاه های صنعت مبلمان توضیحاتی داده اند:
حســین نوروزی مدیر نمایشگاه های صنعت مبلمان گفت: صنعت چوب و مبلمان میزان 9 درصد اشتغال کشور را به خود اختصاص داده است. علاوه بر واحدهای شناسنامه دار در این صنف و صنعت، نمی‌توان از فعالیت واحد های فاقد مجوز اما قابل توجه این حوزه چشم‌ پوشی کرد.
وی اضافه کرد: سهم کنونی ایران در بازار بین‌المللی مبلمان حدود 0.4 درصد است، این درحالی است که اگر چه صنعت مبلمان ایران طی سالیان اخیر شاهد روند نزولی ابعاد بازار خود در مقیاس ملی بوده، اما هم زمان با تکیه بر توسعه زیرساخت ها و توان فنی خود از مزیت های لازم برای تولید و عرضه محصولات به بازارهای خارجی برخوردار شده است.
مدیر نمایشگاه های صنعت مبلمان، اضافه کرد: کارشناسان خارجی که از نزدیک به ارزیابی توان صنعت مبلمان ایران پرداخته اند، ضمن تحسین امکانات فنی و کیفیت محصولات تولیدی این صنعت، بر این باورند که صنعت مبلمان ایران برای ورود به بازارهای خارجی نیازمند دستیابی به دو مهارت «بازاریابی و فروش خارجی” و “بسته بندی قابل حمل صادراتی” است.
نوروزی با توجه به اینکه اولین هفته‌‌ زمستان امسال موعد برگزاری سه رویداد مهم بین المللی، تخصصی و صادراتی صنعت مبلمان است، متذکر شد: سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی مبلمان منزل Hofex 2021 و دهمین نمایشگاه مبلمان و تجهیزات اداری Office Expo 2021 و دومین رویداد طراحی مبلمان تهران TFDپس از سال‌ها برگزاری موفق، امسال نیز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران میزبان این گردهمایی بزرگ است.
به گفته وی، در این رویدادهای تخصصی که با مجوز رسمی سازمان توسعه‌ تجارت ایران و تحت نظارت اتحادیه‌ تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران به همت مجموعه فيپكو برگزار می شود، با حضور برترین برندهای صنعت مبلمان و دکوراسیون کشور و صاحبان صنف، گروه وسیعی از تولیدکنندگان و صادرکنندگان از 2 تا 5 دی‌ ماه امسال از ساعت ۸ الی۱۵ میزبان بازدیدکنندگان آن خواهند بود.

تبدیل ایران به هاب منطقه در عرصه‌ مبلمان منزل و اداری
کتایون اسکندری کیا مدیر اجرایی نمایشگاه های صنعت مبلمان در گفت و گو با اقتصاد و نمایشگاه تصریح کرد: بزرگترین رویداد صنعت مبلمان کشور هر ساله برای طراحان، تولیدکنندگان، صادرکنندگان و تمامی فعالان عرصه‌ مبلمان منزل و اداری فرصتی یگانه است تا با بررسی، هدف‌گیری و افزایش دسترسی به بازارهای بین‌المللی، دایره‌ مبادلات تجاری در این حوزه را گسترش دهند و مقدمات حضوری موثر در آن را فراهم آورند. همچنین فرصتی است برای نمایش جدیدترین و آخرین دستاوردها در حوزه‌ تولید کالا و یا ارائه‌ خدمات، بازاریابی و نیز آگاهی از آخرین تحولات در طراحی، دانش و فناوری‌های مرتبط.
وی افزود: بر اساس یک استراتژی منسجم تمامی ظرفیت‌های این صنعت به کار گرفته می شود تا اهدافی بزرگ از جمله تبدیل ایران به هاب منطقه در عرصه‌ مبلمان منزل و اداری، شناسایی و تامین نیازهای داخلی با همکاری صاحبان دانش و فناوری روز دنیا، شناسایی و تقویت ظرفیت‌های صادراتی صنعت مبلمان ایران و دعوت از هیات‌های تجاری عضو کشورهای هدف به منظور افزایش مراودات تجاری، محقق شود.
مدیر اجرایی نمایشگاه های صنعت مبلمان در پایان اظهار امیدواری کرد که نمایشگاه های HOFEX 2021 – Office Expo 2021و دومین رویداد TFD به رغم همه چالش‌های موجود، فرصتی برای تقویت بنیه اقتصادی مشارکت‌ کنندگان و ظرفیتی برای جلب نظر تجار خارجی دعوت شده به این نمایشگاه به منظور شکل‌گیری مراودات تجاری و توسعه صادرات مبلمان باشد.