نمایشگاه ها

استقبال مشارکت کنندگان و بازدیدکنندگان از برگزاری نمایشگاه های تخصصی در محل نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران-سایت تهران

نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران-سایت تهران با سابقه ترین سایت نمایشگاهی ایران به عنوان ویترین اقتصاد کشور در روند فعالیت خود تاثیر قابل توجه ای در بازاریابی داخلی و خارجی برای شرکت های ایرانی، افزایش مراودات تجاری بین فعالان صنعتی و اقتصادی، جذب سرمایه گذار خارجی، گسترش بازارهای صادراتی و کمک به رونق اقتصاد ملی داشته است. در شرایطی که بسیاری از واحدهای اقتصادی از تبعات کرونا و تحریم رنج می برند اخباری مبنی بر انتقال سایت نمایشگاه های بین المللی تهران بزرگترین و باسابقه ترین سایت نمایشگاهی کشور شنیده می شود.
اخبار نمایشگاه ها، همزمان با برگزاری نمایشگاه صنعت مبلمان و تلکام نظر مشارکت کنندگان و بازدیدکنندگان را در همین رابطه جویا شده است:


سعید عمرانی معاون قضایی دادستان کل کشور در حاشیه برگزاری نمایشگاه صنعت مبلمان، در پاسخ به پرسش خبرنگار اخبار نمایشگاه ها، در مورد مطرح شدن بحث تعطیلی نمایشگاه و اهمیت نمایشگاه ها به عنوان ویترین اقتصادی کشور و نقشی که در توسعه اقتصادی، تقویت توان ملی و رشد صادرات و معرفی توانایی ها و دستاوردهای داخلی دارد و فضای لازم برای مذاکره با مهمانان و بازرگانان و مسوولان کشورهای خارجی را ایجاد می کند، گفت: بحث اهمیت نمایشگاه ها در دنیا برای کسی پوشیده نیست معمولاً هم در تمام دنیا نمایشگاه باید در مکانی باشد که در مقابل مهمان های خارجی آبروی کشور حفظ شود و مکان مناسبی برای معرفی دستاوردهای اقتصادی کشور و همچنین فضای مناسبی برای مذاکره با طرف های تجاری خارجی باشد.
وی افزود: اگر قرار است مکان نمایشگاه بین المللی جابه‌جا شود باید حتما جای بهتری را در نظر گرفت و اصل تبدیل به احسن مورد توجه باشد، یعنی جای بهتری از این مکان و امکانات گسترده این سایت نمایشگاهی را معرفی کرد. درواقع باید از لحاظ فضای سالن ها، ساختمان های رفاهی، خدمات دهی به بازدید کنندگان و غرفه داران بهتر از وضع موجود باشد در غیر این صورت اگر قرار بر کاهش کیفیت امکانات سایت نمایشگاه باشد در آن صورت تعطیلی نمایشگاه و جا به جایی آن و انتقال به مکان دیگر، غیر منطقی است
وی ادامه داد: در حال حاضر همین نمایشگاه قدیمی بین المللی با این امکانات گسترده و مطلوب، هم اکنون از نظر فضای سالن ها پاسخ گو نیست و اگر فضای نمایشگاه دیگری بهتر از این محل نباشد و در مقایسه با نمایشگاه فعلی امکانات و فضای کمتری داشته باشد، در آن صورت مشکلات را بیشتر خواهد کرد و چالش های بیشتری را به همراه خواهد داشت و اهداف مورد نظر در برگزاری نمایشگاه تحقق نخواهد یافت.
وی تاکید کرد: اگر نمایشگاه جدید در مقایسه با نمایشگاه فعلی و قدیمی بهتر نباشد همچنان گرفتاری ها و چالش ها ادامه خواهد داشت ضمن اینکه در نظر داشته باشیم که اینجا به عنوان یک نمایشگاه بین المللی دارای امکانات مناسب، ویترین اقتصادی کشوراست و باید شاخص های برگزاری مناسبی داشته باشد و امکانات خوبی داشته باشد تا دستاوردهای کشور بهتر معرفی شود و امکان حضور شرکت های خارجی فراهم شود و مذاکرات به نتیجه برسد.
وی افزود: برگزاری این نمایشگاه ها در شرایطی که اکثر دنیا نمایشگاه هایشان تعطیل است، اقدام شایسته و اثرگذاری است. زیرا بخش مهمی از شکوفایی اقتصادی کشور و معرفی توانمندی های ما به داخل و خارج، قطعا در گرو عرضه و معرفی محصولات تولید و جدید است مخصوصا در این نمایشگاهی که در حال بازدید هستیم، به خوبی می توان از توانمندی های بزرگ کشور آگاه شد و آن را به دنیا و کشورهای منطقه معرفی کرد.
وی تاکید کرد: هر اقدامی که بتواند به افزایش تولید و رفع مشکلات مردم و افزایش اشتغال و جلوگیری از رشد بیکاری کمک کند باید حمایت شود. قوه قضاییه در ۲۰ ماه بیش از ۱۵۰۰ مراجعه در خصوص حمایت از تولید داشته و مانع تعطیلی بسیاری از کارگاه ها و کارخانه ها شده که بین ۵ نفر تا ۱۰۰ هزار نفر پرسنل داشته اند. براین اساس باید اقدامات دیگر در زمینه حمایت از تولید و صادرات و رشد فروش شرکت ها و اقتصاد ملی مورد توجه باشد.


مرتضی باقری مدیر عامل شرکت مبلمان ماجان و از فعالان با سابقه این صنعت که در نمایشگاه بین المللی صنعت مبلمان شرکت کرده است در رابطه با اهمیت و نقش نمایشگاه بین المللی تهران در رشد تولید ملی و توسعه بازارهای صادراتی به خبرنگار ما گفت: از سال ۷۹ در نمایشگاه بین المللی تهران شرکت میکنم و به جرات اذعان میکنم، چناچه نمایشگاه بین المللی تهران نبود ما به عنوان تولید کننده فضایی مناسب برای ارائه و بازاریابی محصولات خود نداشتیم.
وی افزود: تولیدکنندگانی مانند ما که در عرصه تولید داخلی فعالیت دارند، نیاز به فضایی مناسب برای نمایش دستاوردهای خود به عموم دارند و بزرگ ترین و جدی ترین پایگاه برای نمایش دستاوردهای ما با توجه به امکانات و استقبال عمومی، محل نمایشگاه بین المللی تهران است.
باقری خاطرنشان کرد: من از سال ۷۹ بیست و دو مرتبه در قالب نمایشگاه لوستر ، دکوراسیون داخلی و هافکس شرکت کرده ام، و بزرگ ترین و بهترین مشتریانمان را چه داخلی و چه خارجی از محل نمایشگاه بین المللی تهران جذب کرده ایم.
وی در پایان تاکید کرد: من در نمایشگاه های داخلی و خارجی زیادی شرکت کرده ام، در بین سایت های نمایشگاهی در ایران، محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران از لحاظ امکانات و استقبال عمومی جایگاه بالاتری دارد، به نظر من نمایشگاه بین المللی تهران آبروی اقتصاد ایران است.
به گزارش اخبار نمایشگاه ها، برگزاری نمایشگاه های تخصصی در محل دائمی نمایشگاه های تهران فرصت ویژه ای را برای گفت وگو بین تولید کنندگان، توزیع کنندگان و فروشندگان و فعالان مختلف تجاری فراهم کرده است و در این شرایط سخت کمک مهمی به تولید ملی و رشد اقتصادی می کند، مشاهدات خبرنگار ما نشان می دهد که قاطبه بازدیدکنندگان و مشارکت کنندگان از ادامه برگزاری رویدادهای نمایشگاهی تخصصی در محل دائمی نمایشگاه های تهران استقبال می کنند.