نمایشگاه ها

معرفی ظرفیت‌های گردشگری کردستان در نمایشگاه بین‌ المللی تهران

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان گفت: ظرفیت‌های گردشگری، تولیدات صنایع‌دستی، آثار جهانی، اماکن تاریخی، فرهنگ و آداب و رسوم استان کردستان در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌وابسته تهران معرفی می‌شود.

به گزارش اخبار نمایشگاه ها به نقل از ایسنا، یعقوب گویلیان روز گذشته در دیدار با سید انور رشیدی شهردار سنندج، اسدی دبیر اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی، ضمن اشاره به در پیش بودن پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری‌ و صنایع وابسته، اظهار کرد: پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته از تاریخ ۹ الی ۱۲ بهمن‌ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود و استان کردستان با تمام امکانات در این نمایشگاه شرکت خواهد کرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان افزود: استان‌های غربی کشور شامل کردستان، کرمانشاه، ایلام،همدان و لرستان به صورت مشترک در این نمایشگاه حضور خواهند داشت و ما سعی خواهیم کرد با همکاری و تعامل بیشتر با این استانها زمینه جذب گردشگر به غرب کشور را بیش از پیش فراهم نماییم.

وی خواستار حمایت و همکاری لازم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شهرستان، شهرداری سنندج و سایر بخشهای خصوصی شد و عنوان کرد: حضور کردستان در این نمایشگاه فرصتی برای معرفی هرچه بیشتر فرهنگ، هنر، ظرفیت‎ها و جاذبه‎‌های گردشگری و کم‌تر شناخته شده استان خواهد بود.

گویلیان ادامه داد: اولویت حضور کردستان در این نمایشگاه معرفی ظرفیت‌های غنی منطقه هورامان، معرفی سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی، ارائه و معرفی محصولات صنایع‌دستی بومی استان، معرفی توانمندی‌های دیگر استان از جمله غذاهای محلی، توانمندی‌های گردشگری سلامت، الکترونیکی، کشاورزی و….. استان خواهد بود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان یادآور شد: «این نمایشگاه همواره قبل از سال جدید برگزار می‌شود که این مهم می‌تواند فرصتی طلایی برای معرفی توانمندی‌ها و پتانسیل‌های استان باشد و شاهد حضور گردشگران بیشتر در ایام تعطیلان نوروز ۱۴۰۱ در استان باشیم.»

گفتنی است؛ اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شهرستان و شهردار سنندج نیز در این دیدار در خصوص همکاری با اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان و حمایت از طرح و برنامه‌ها در زمینه گردشگری، صنایع‌دستی اعلام آمادگی کردند.