EXHIBITIONS NEWS

نمایشگاه ها

مطیع جهانی

دکتر مطیع جهانی معاون پشتیبانی اتاق تعاون ایران: حضور موثر فعالان صنعت ساختمان در نمایشگاه امسال از پیشرفت تولید ملی حکایت دارد – نشریه اقتصاد و نمایشگاه

حضور موثر فعالان صنعت ساختمان در بیستمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان، از پیشرفت تولید ملی و نیز اهمیت این نمایشگاه در توسعه بازار ساختمان حکایت دارد.

دکتر علی مطیع جهانی معاونت پشتیبانی، برنامه ریزی و تحقیقات اتاق تعاون ایران در مصاحبه با خبرنگار نشریه اقتصاد و نمایشگاه، با بیان این مطلب، صنعت ساختمان  را یکی از صنایع مهم اقتصاد کشور دانست و گفت: صنعت ساختمان دریچه ای به سوی تحول اقتصاد کشوراست؛ از همین رو توسعه و ارتقاء جایگاه صنعت ساختمان نیازمند حمایت از تولیدات و دستاورهای نوین است..

وی ادامه داد: ایجاد بازارهای جدید در خاورمیانه و حضور فعالان بخش ساختمان در این بازارها می تواند نقش به سزایی در تنظیم فعالیت های صادراتی و نقش آفرینی محصولات کشورمان در بازارهای رقابتی داشته باشد. به همین  دلیل حمایت در جهت توسعه و جهش این صنعت می تواند سهم صنعت ساختمان را در تولید ناخالص ملی افزایش دهد.

علی مطیع جهانی درباره تاثیر برگزاری نمایشگاه بر صنعت ساختمان با تاکید بر اینکه این نمایشگاه از بزرگترین نمایشگاه های خاورمیانه است، گفت: گستردگی و تنوع این نمایشگاه دستاوردی برای تکمیل زنجیره تولید این صنعت است. نمایشگاه امسال گروه های متنوع کالایی اعم از مصالح ساختمانی پایه، سنگ، آجر نما، کاشی و سرامیک، تاسیسات سرمایشی و گرمایشی، فولاد، درب و پنجره، آسانسور،پله برقی ،بالابرها و شیرآلات بهداشتی را در خود جای داده است.

وی درباره برگزاری همزمان دومین فتسیوال معماری کارفرمایی با نمایشگاه ساختمان گفت: برگزاری دومین فستیوال معماری کارفرمایی همزمان با این نمایشگاه ، ارتباط هنر معماری و صنعت ساختمان را پررنگ تر کرده و ارائه طرح های معماری توسط معماران جوان، روزنه امیدی برای تقویت و ارتقای هرچه بیشتر جایگاه و روح معماری در صنعت ساختمان است.

دکتر جهانی درباره اهداف و برنامه های برگزاری نمایشگاه بین المللی ساختمان گفت:  برگزاری کارگاه های تخصصی آموزشی، پنل ها و وبینارها در این نمایشگاه یکی از اهداف برگزاری نمایشگاه است.  همچنین حضور شرکت های فعال دانش بنیان، استارت آپ ها و دانشگاه ها  ارتباط میان صنعت ساختمان و دانشگاه ها را بیش از پیش ارتقا داده و باعث پیشرفت و توسعه فن آوری های جدید در صنعت ساختمان خواهد بود.

وی در مورد همزمانی برگزاری نمایشگاه آسانسور و پله برقی با صنعت ساختمان گفت: برگزاری همزمان نمایشگاه صنعت آسانسور و پله برقی به عنوان یکی از بخش های مهم صنعت ساختمان،  دستاوردی جدید در این نمایشگاه است که می تواند نقش به سزایی در ارتقای صنعت ساختمان داشته باشد. تولید موتور و گیربکس آسانسور در کشور توسط تولیدکنندگان این حوزه ، دروازه امیدی در جهت تقویت اقتدار ملی در حوزه صنعت است.

این مقام مسئول در اتاق تعاون با اشاره به اینکه حضور مشارکت کنندگان در این دوره نمایشگاه، حاکی از فعالیت مضاعف تولید کشور است، درباره برنامه های جنبی نمایشگاه ساختمان گفت: دعوت از هیات های تجاری خارجی و داخلی جهت بازدید از نمایشگاه های صنعت ساختمان و صنعت آسانسور یکی دیگر از برنامه ریزی های جدی اتاق تعاون ایران بوده که می تواند موجب تعاملات دوجانبه تولید کننده و مصرف کننده به صورت مستقیم باشد.

مطیع جهان افزود: همچنین طبق گزارش شامخ ساختمان مردادماه که توسط اتاق تعاون ایران در دست تدوین است، فعالیت صنعت ساختمان  با ثبت عدد 9/52  نسبت به ماههای گذشته کمی رشد داشته است. لذا امید می رود صنعت ساختمان و آسانسور بتوانند به عنوان صنایع غیرنفتی در اقتصاد کشور در شرایط تحریم جایگزین مناسبی برای صنایع نفتی بوده و در ارتقاء سهم تولید ناخالص ملی کشور نقش مهمی ایفا کنند.

دکتر جهانی درباره تمهیدات اندیشیده شده برای رعایت پروتکل های بهداشتی در نمایشگاه پیش رو گفت:  باتوجه به اهمیت سلامت جامعه و مشارکت کنندگان و بازدیدکنندگان این نمایشگاهها در شرایط کرونا، اتاق تعاون ایران با همکاری ستاد ملی کرونا و شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی تمهیدات لازم جهت رعایت کامل پروتکل های بهداشتی را اندیشیده  است و  طرح غربالگری را با استقرار تیم پزشکی و توزیع رایگان ماسک و مواد ضدعفونی کننده در مبادی ورودی نمایشگاه و سالن ها به صورت جدی اجرا می کند.

گفتنی است، بیستمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان و نهمین نمایشگاه بین المللی صنعت آسانسور و پله برقی بصورت همزمان از تاریخ د ۲۳ شهریورماه در محل دایمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top