نمایشگاه ها

Search
Close this search box.
میلاک

میلاد مظلوم مدیرعامل شرکت قفل میلاک: قفل میلاک با مزیت ساخت بلبرینگ قفل،  از واردات آن بی نیاز شد – نشریه اقتصاد و نمایشگاه

شرکت قفل میلاک در سال ۱۳۹۶ تاسیس شده و در ظرف یک سال به بهره برداری رسیده است.  این شرکت در زمینه تولید قفل های درب چوبی و قفل های در حیاط و سیلندر قفل سوییچی و انواع قفل های کتابی فعالیت می کند و الان تقریبا 2 سال است که با فعالیت خود، سهم بازار خوبی را در بازار ایران گرفته است و کشور از ورود انواع قفل های مشابه چینی و اروپایی بی نیاز شده است. در این زمینه در گفت وگو با میلاد مظلوم مدیرعامل شرکت قفل میلاک، تحولات این شرکت و این صنعت را مورد بررسی قرار داده ایم.

میلاک غرفه

ضمن معرفی خود، در مورد مزیت منحصر به فردی محصولات شرکت خود توضیح دهید که نسبت به نمونه های مشابه بازار چه مزیتی دارد؟

میلاد مظلوم متولد سال ۱۳۷۱ هستم. قفل های تولیدی شرکت ما تمام برنجی است و قفل های درب چوبی ما قفل بلبرینگی است که سایر رقبای ما ندارند .یا اگر هم  داشته باشند بلبرینگ های آن را از چین وارد می کنند ولی ما در داخل آن را با جنس ایرانی می سازیم. درواقع تولید بلبرینگ قفل هم داریم. مهمترین مزیت ما این است که سایر رقبای ما این مزیت را ندارند.

در بحث اشتغالزایی چه تعداد نیرو به صورت مستقیم و غیر مستقیم با شرکت شما همکاری می کنند و برنامه شما برای افزایش میزان اشتغالزایی چیست؟

در حال حاضر ۲۷۰ نفر در مجموعه به صورت مستقیم کار می کنند و به صورت غیر مستقیم هم ۱۲۰۰ نفر هستند. اعم از پیمانکارانی که ما را پشتیبانی می کنند و پرسنلی که در زمینه بازاریابی و فروش فعالیت می کنند. مجموعا ۱۵۰۰ نفر هستند.

برای افزایش اشتغالزایی چه کارهایی انجام داده اید؟

طرح های توسعه ای داریم که منتظر اقدام نقدینگی و سیستم بانکی است تا بتوانیم عدد اشتغال زایی ۱۵۰۰ نفر را ۵ برابر کنیم.

صادرات هم دارید؟

صادرات به صورت مستقیم نداشته ایم. ولی به صورت غیر مستقیم هیئت هایی هر از گاهی از کشورهای عراق و افغانستان به ما مراجعه کرده اند و خرید داشته اند.

چه چالش ها و مشکلاتی پیش روی شرکت میلاک قرار دارد و برنامه شما برای رفع آن چیست؟

بخشی از مشکلات بر می گردد به بی ثباتی قیمت های امروز مواد اولیه مانند ورق های فولادی و فلز برنج که چالش اساسی است. قیمت های آن خیلی نوسان دارد و این یکی از چالش های پیش روی ماست که دست ما نیست. بخشی دیگر مربوط به تحریم ها می شود که یک سری از قطعات ماشین آلات ما چون تولید داخل ندارد به خارج وابسته است و تحریم ها خیلی فشار به ما می آورد. ولی تا کنون پایداری کرده ایم که تولید ما متوقف نشود. به هر ترتیبی بوده علیرغم فشارهای زیاد که در این شرایط وجود دارد کاری کرده ایم که اشتغالزایی ما حفظ شود.