نمایشگاه ها

مشارکت 300 شرکت داخلی و خارجی در نمایشگاه کان مین تهران

هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین‌آلات، تجهیزات و صنایع وابسته تهران با حضور ۳۰۰ شرکت داخلی و خارجی از کشورهای روسیه، چین، ترکیه، هند، امارات، افغانستان، اسپانیا، آلمان، کانادا و بلاروس برگزار می شود.

به گزارش اخبار نمایشگاه ها، نشست خبری هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین‌آلات، تجهیزات و صنایع وابسته تهران (کان مین)، امروز (چهارشنبه ۲۲ شهریورماه) با حضور محمدرضا بهرامن، رییس خانه معدن، شهنام سپاسدار مدیر شرکت بانیان امید، و امیدحسام گودرزی قائم مقام شرکت بانیان برگزار شد

بهرامن در این نشست اظهار داشت: در برنامه هفتم توسعه، رشد ۱۳ درصدی برای صنعت معدن در نظر گرفته شده است، اما عملی کردن این هدف یکی از اولویت‌های ماست. با تلاش بانیان امید، نمایشگاه کان مین که پس از دو سال وقفه، مجدداً برگزار می‌شود.

سپاسدار برگزار کننده این رویداد با تأکید بر نقش مهم نمایشگاه‌ها در توسعه اقتصاد کشور، افزود: نمایشگاه‌ها نقش بسیار مهمی در ایجاد اشتغال و تحقق اهداف اقتصادی دارند. واقعیت این است که نمایشگاه‌ها بهترین وسیله برای توسعه اقتصادی هستند. به علاوه، با توجه به ظرفیت معدنی کشور ایران، جذب سرمایه‌گذاری خارجی نیز امکان‌پذیر است. البته، اگر ما هم بتوانیم در کشورهای همسایه سرمایه‌گذاری کنیم، این امر بسیار مطلوب و مؤثر خواهد بود.

در ادامه، گودرزی به جزئیات بیشتری در مورد نمایشگاه کان مین پرداخت و اعلام کرد که حدود ۳۰۰ شرکت داخلی و خارجی در این نمایشگاه حضور دارند. از این تعداد، ۷۴ شرکت خارجی از کشورهای روسیه، چین، ترکیه، هند، امارات، افغانستان، اسپانیا، آلمان، کانادا و بلاروس هستند. همچنین، هیئت‌های تجاری نیز با کمک ریاست‌جمهوری در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.