نمایشگاه ها

Search
Close this search box.

نمایشگاه واردات چین، فرصتی طلایی برای شرکت‌های ایرانی

نمایشگاه واردات چین، که هر ساله در شهر شانگهای برگزار می شود، امسال با استقبال بی نظیری از سوی شرکت های و بازرگانان سراسر جهان مواجه شد. این نمایشگاه که بزرگترین نمایشگاه واردات در جهان است، نشان دهنده تقاضای روزافزون چین برای کالاهای خارجی است.

به گزارش اخبار نمایشگاه ها به نقل از روابط عمومی نمایشگاه های بین المللی، بر اساس آمارهای رسمی، چین در سال 2022 بیش از 3.6 تریلیون دلار کالا وارد کرد که این رقم نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش داشته است. این افزایش تقاضا به دلیل عوامل مختلفی از جمله رشد اقتصادی، افزایش جمعیت و تغییر سبک زندگی است.

رشد اقتصادی چین در سال های اخیر منجر به افزایش تقاضا برای کالاهای مصرفی، تجهیزات صنعتی و مواد اولیه شده است. افزایش جمعیت چین نیز باعث افزایش تقاضا برای کالاهای اساسی مانند غذا و پوشاک شده است. تغییر سبک زندگی چینی ها نیز منجر به افزایش تقاضا برای کالاهای لوکس و محصولات ارگانیک شده است.

از سوی دیگر، دولت چین سیاست های مختلفی را برای تشویق واردات اتخاذ کرده است. این سیاست ها شامل کاهش تعرفه های واردات، ایجاد مناطق آزاد تجاری و حمایت از شرکت های خارجی است.

نمایشگاه واردات چین فرصتی برای شرکت های خارجی برای عرضه محصولات و خدمات خود به بازار بزرگ چین است. این نمایشگاه همچنین فرصتی برای شرکت های چینی برای آشنایی با آخرین فناوری ها و نوآوری های جهان است.

ششمین نمایشگاه بین المللی واردات چین با موضوع «عصر جدید و بهره مندی مشترک از آینده» از تاریخ 14 الی 19 آبان ماه 1402 در شهر شانگهای چین در حال برگزاری است. در این نمایشگاه، بیش از 3400 غرفه دار از 145 کشور حضور دارند و محصولات و خدمات خود را در زمینه های مختلف از جمله کالاهای مصرفی، ماشین آلات، تجهیزات، مواد غذایی، مواد شیمیایی و محصولات دانش بنیان به نمایش گذاشته اند.

در این نمایشگاه، ایران نیز با حضور بیش از 70 شرکت در قالب پاویون حضور دارد. این شرکت ها محصولات و خدمات خود را در زمینه های مختلف از جمله فرش، صنایع دستی، زعفران، نبات و خشکبار، مواد غذایی، صنایع اتومبیل، محصولات دانش بنیان، علم و تکنولوژی، شیمیایی و پتروشیمی و لوازم خانگی به نمایش گذاشتند.

این نمایشگاه فرصت مناسبی برای شرکت های ایرانی برای معرفی محصولات و خدمات خود به بازار چین و گسترش صادرات به این کشور است.

از جمله دستاوردهای ششمین نمایشگاه بین المللی واردات چین برای ایران می توان به افزایش آگاهی از محصولات و خدمات ایرانی در بازار چین، توسعه روابط تجاری بین شرکت های ایرانی و چینی و ایجاد فرصت های جدید برای صادرات محصولات و خدمات ایرانی به چین اشاره کرد.

انتظار می رود که ششمین نمایشگاه بین المللی واردات چین به تقویت روابط تجاری بین ایران و چین و افزایش صادرات محصولات و خدمات ایرانی به این کشور کمک کند. با توجه به پیش بینی های انجام شده، تقاضا برای واردات در چین در سال های آینده نیز ادامه خواهد داشت. بنابراین، شرکت های خارجی که به دنبال ورود به بازار چین هستند، باید از فرصت های موجود در نمایشگاه بین المللی واردات چین استفاده کنند.