نمایشگاه ها

هاجر چنارانی رییس فراکسیون نمایشگاه‌ های مجلس: صنعت نمایشگاهی دروازه های های ورود ایران به تجارت جهانی است

رییس فراکسیون نمایشگاه‌ های مجلس گفت: یکی از خلاهای اصلی که در حوزه صنعت نمایشگاهی کشور وجود دارد، فاصله بین فعالان صنعت نمایشگاهی، قانون گذاران و سیاست گذاران این حوزه است که باید رفع شود.


به گزارش اخبار نمایشگاه ها، هاجر چنارانی رییس فراکسیون توسعه زیر ساخت های فرهنگی، سیاحتی و صنعت نمایشگاهی مجلس شورای اسلامی در مراسم روز جهانی نمایشگاه گفت: از تولیدکنندگان، کارخانه داران و شرکت ها حمایت می شود اما از نمایشگاه ها و نمایشگاه داران حمایت نشده است.
وی افزود: ما از عنوان صنعت نمایشگاهی استفاده می کنیم اما عملاً این صنعت وجود ندارد. امروز ما برای مطالبه گری واقعی گرد یکدیگر آمده ایم.
چنارانی اضافه کرد: اکسپوی دبی برگزار شد ولی متاسفانه هدف صنعت نمایشگاهی در این نمایشگاه محقق نشد. این نماینده مجلس با بیان اینکه ما اعتقاد داریم صنعت نمایشگاهی می تواند دروازه های های ورود ایران به تجارت جهانی باشد؛ افزود: در راستای شعار 2022، صنعت نمایشگاهی بی بدیل و غیر قابل جایگزین است، امروز ما منتظر بودیم، کسانی را ببینیم که در عرصه صنعت نمایشگاهی می توانند تاثیر گذار باشند.
وی افزود: ما خواهش می کنیم که برنامه هفتم توسعه را مسئله محور کنیم و یکی از مسائل مهم ایران در حال حاضر نمایشگاه ها و صنعت نمایشگاهی است.
چنارانی تصریح کرد: یکی از خلاهای اصلی که در حوزه صنعت نمایشگاهی کشور وجود دارد، فاصله بین فعالان صنعت نمایشگاهی، قانون گذاران و سیاست گذاران این حوزه است که باید رفع شود.
وی در پایان گفت: ما در برنامه هفتم از دولت توقع داریم که تمامی مشوق ها و چتر حمایتی گسترده‌ای که بر روی تمامی صنایع دارد در صنعت نمایشگاهی نیز داشته باشد.