نمایشگاه ها

رونمایی از آسانسور ملی در نمایشگاه آسانسور و پله برقی

صنایع و تولیدات داخلی در زمینه آسانسور و پله برقی از استانداردها و تضمین های کافی جهت امنیت و رفاه مصرف کنندگان برخوردار هستند و مردم با خیال راحت از محصولات تولید داخلی استفاده کنند. 30 مجموعه برتر در حوزه تولید آسانسور در کشور موفق به دریافت مجوزهای لازم از وزارت صمت شده‌اند و بیش از 600 مجموعه در صنعت آسانسور فعال هستند. 10 شرکت دانش بنیان در حوزه آسانسور، توانایی تامین حدود 40 درصد از نیاز بازار را دارند.
نمایشگاه بین المللی تهران، در این روزها میزبان دو رویداد نمایشگاهی قابل توجه برای مردم، سازندگان و طراحان ساختمان های اداری و مسکونی تجاری و جوانان و ورزشکاران کشور است که طی چهار روز از 14 تا17 تیرماه 1401 از‌ یازدهمین نمایشگاه بین المللی آسانسور، پله برقی، بالابرها، نقاله‌ها و قطعات جانبی و بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی ورزش و تجهیزات ورزشی بازدید می کنند.

نمایشگاه بین المللی آسانسور، پله برقی، بالابرها، نقاله‌ها و قطعات جانبی، صبح روز سه شنبه (۱۴ تیرماه) با حضور دکتر مهدی برادران معاون صنایع عمومی وزیر صمت، هومن رازدار مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران، بهمن عبداللهی رئیس اتاق تعاون ایران و جمعی از فعالان و دست اندرکاران صنعت آسانسور و پله برقی گشایش یافت.
شرکتهای حاضر در این رخداد نمایشگاهی آخرین دستاوردهای خود را در قالب گروه‌های کالایی آسانسور، پله برقی، بالابر، نقاله، جرثقیل، لیفتراک، پیاده روی متحرک، مشاوره، طراحی تولید، نصب و راه‌اندازی، هوشمند سازی، فناوری‌های نوین، انجمن ها، اتحادیه ها، تشکل ها و مجلات تخصصی، دانشگاه‌ها و مراکز علمی تخصصی در معرض نمایش خواهند گذاشت.

صنعت آسانسور یکی از مظاهر صنعتی شدن است
برادران معاون صنایع عمومی وزارت صمت در جریان بازدید از یازدهمین نمایشگاه بین المللی آسانسور، پله برقی، بالابرها، نقاله‌ها و قطعات جانبی گفت: تولیدکنندگان داخلی تاییدیه‌ استاندارد سازمان ملی استاندارد را دریافت کرده‌اند و تضامین داخلی کافی را به خریداران می‌دهند. همچنین مجموعه های فنی و حرفه ای آموزش‌های لازم در این زمینه را شروع کرده و اگر جایی ضعفی داریم تلاش دارند که آن را پوشش بدهند.
برادران در حاشیه این نمایشگاه در جمع خبرنگاران گفت: در 3 سال اخیر قدم‌های بلندی در راستای خودکفایی در صنعت آسانسور برداشته ایم تا جایی‌که تولیدکنندگان داخلی می‌توانند تامین آسانسور‌ها برای ساختمان‌های تا 30 طبقه را نیز پوشش بدهند.
این مقام مسئول با بیان اینکه صنعت آسانسور یکی از مظاهر صنعتی شدن است، افزود: در سال‌های اخیر صنعت در ایران رشد قابل توجهی کرده اما برخی از این مظاهر نمایان نشده است. صنعت آسانسور در ایجاد رفاه و امکانات زندگی، راحتی وامنیت جهت استفاده گروه های سنی مختلف از کودکان تا افراد مسن خدمات مختلفی را ارائه کرده است تا افراد و مراجعه کنندگان و ساکنان ساختمان ها از رفاه و راحتی مورد نیاز برخوردار باشند.
وی پیام اصلی این نمایشگاه را رسیدن به تولید مطلوب دانست و افزود: تولیدکنندگان داخلی تاییدیه‌ استاندارد سازمان ملی استاندارد را دریافت کرده‌اند و تضامین داخلی کافی را به خریداران می‌دهند. همچنین مجموعه فنی و حرفه ای کشور، آموزش‌های لازم در این زمینه را شروع کرده و اگر جایی ضعفی داریم تلاش دارد که آن را پوشش بدهند. معاون صنایع عمومی  وزارت صمت به مردم اطمینان داد که بدون دغدغه از تولید داخلی استفاده کنند. زیرا صنایع و تولیدات داخلی در زمینه آسانسور و پله برقی از استانداردها و تضمین های کافی جهت امنیت و رفاه مصرف کنندگان برخوردار هستند و مردم با خیال راحت از محصولات تولید داخلی استفاده کنند. برادران ادامه داد: سطح کیفی محصولات داخلی ارتقا پیدا کرده و از متخصصان این حوزه دعوت می کنیم تا از این نمایشگاه بازدید کنند و از نزدیک با آخرین دستاوردهای این حوزه و شرکت‌های دانش بنیان آشنا شوند.
این مقام مسئول با اشاره به لزوم توسعه رویکرد صادراتی، خاطر نشان کرد: تمرکز ما علاوه بر پوشش نیازهای داخلی، تامین نیاز منطقه است در حوزه صادرات هدف گذاری صورت گرفته و حوزه علم و صنعت پیشرفت‌های خوبی داشته است.
وی با بیان اینکه بیش از 600 مجموعه در صنعت آسانسور فعال هستند، خاطر نشان کرد: 30 مجموعه برتر در حوزه تولید آسانسور در کشور موفق به دریافت مجوزهای لازم از وزارت صمت شده‌اند که این مجموعه‌ها در نمایشگاه حضور پررنگ دارند و محصولات را با عمر و تضامین بالا در دسترس مشتریان قرار می‌دهند.
به گفته معاون وزیر صمت؛ وزارتخانه از تولیدکنندگان درخواست کرده‌ است که دوره گارانتی و خدمات پس از فروش را افزایش بدهند.برادران با اشاره به فعالیت 10 شرکت دانش بنیان در حوزه آسانسور، افزود: شرکت‌های دانش بنیان حدود 40 درصد از بازار را تامین می‌کنند. همچنین باید به تعمیرات آسانسور توجه ویژه داشته باشیم و حتی به متخصصان منطقه هم برای تعمیرات وابسته نباشیم .معاون صنایع عمومی  وزارت صمت در پایان بیان کرد: تجمیع واحدهای کوچک و غیرمجاز در یک واحد منسجم امکان افزایش بنیه مالی واحدها را تقویت می‌کند. وزارت صمت از این مجموعه‌ها حمایت می‌کند چرا که صنعت آسانسور یکی از مظاهر اقتدار صنعت هر کشور محسوب می‌شود.
همچنین در آیین برگزاری افتتاحیه نمایشگاه، معاون وزیر صمت از آسانسور ملی کشور رونمایی کرد.