نمایشگاه ها

پیش ثبت نام 900 شرکت در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست

ایران پلاست شانزدهم فرصتی شگرف برای مشارکت و حضور شرکت ها، تجار بنام خارجی و انجمن های همپای آسیایی و اروپایی است.

به گزارش اخبار نمایشگاه ها، شانزدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست  در چهار گروه مواد اولیه، کالاهای ساخته و نیمه ساخته شده، ماشین آلات و تجهیزات و خدمات ، از ۳۰ شهریور تا دوم مهر ماه درمحل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار می شود.

ایوب بنوی مدیر نمایشگاه بین المللی ایران پلاست گفت: با توجه به استقبال مشارکت کنندگان جهت حضوری فعال و توانمند در این نمایشگاه، تمامی فضای شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی تهران، از ۳۰ شهریور تا دوم مهر ماه به شانزدهمین دوره این نمایشگاه اختصاص دارد.

وی افزود: در مرحله نخست پیش ثبت نام که از ۴ مرداد ماه به مدت ۱۵ روز ادامه داشت، نزدیک به ۹۰۰ شرکت داخلی جهت حضور در ایران پلاست اعلام مشارکت کرده اند.

مدیر شانزدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست تصریح کرد: نگاه و توجه بسیاری از کشورها و بازارهای جهان به صنعت پتروشیمی ایران و به‌ویژه نمایشگاه ایران‌پلاست است زیرا این نمایشگاه محلی برای تبادل تازه‌ترین و روزآمدترین دستاوردهای فنی، تعاملات تجاری و نیز توسعه صنعت پایین‌دستی پتروشیمی است؛ صنعتی که به جد می‌توان از آن به‌عنوان مهمترین ابزار برای ایجاد اشتغال در سراسر کشور یاد کرد.

از سوی دیگر، نخستین جلسه شورای سیاست گذاری نمایشگاه ایران پلاست که با حضور تشکل ها و انجمن های صنایع پایین دستی با مدیریت شرکت ملی صنایع پتروشیمی برگزار شد، بر رونق بازار صنایع پلیمری، پلاستیک و صنایع مرتبط با هدف توسعه صادرات این صنایع به عنوان محور شانزدهمین دوره این رویداد تخصصی تاکید شد.
در این جلسه، حاضران ضمن تاکید بر جایگاه ایران پلاست به عنوان نقطه عطفی در نمایش و عرضه دستاوردها و توانمندی های صنایع پلیمری و صنایع مرتبط، تصریح کردند: نمایشگاه ایران پلاست، بستری است که با در نظر گرفتن منافع تمامی ذی نفعان خود، در میزان افزایش ارزش افزوده صنایع پلیمری و بازارهای صادراتی آن تاثیر گذار است.
به گفته صاحبان و فعالان تشکل ها و انجمن های صنایع تکمیلی، به دلیل بلوغ صنعت پلیمری و اختصاص سهم ۳,۵ میلیارد دلاری این بخش در مجموع صادرات صنعت پتروشیمی، ایران پلاست شانزدهم فرصتی شگرف برای مشارکت و حضور شرکت ها و تجار بنام خارجی و نیز انجمن های همپای آسیایی و اروپایی است.
بنا به این گزارش، تثبیت تاریخ برگزاری نمایشگاه بین المللی ایران پلاست در دوره های آتی، یکی از محورهای نخستین جلسه شورای سیاست گذاری این نمایشگاه بود.
گفتنی است، نخستین شورای سیاست گذاری نمایشگاه ایران پلاست با حضور انجمن ملی صنایع پلیمر ایران، انجمن  تولیدکنندگان کامپاند و مستربچ، انجمن صنفی کارفرمایی ماشین سازان و تولیدکنندگان تجهیزات پلیمری، انجمن ماشین سازان و تجهیزات پلیمری ایران، انجمن صنایع همگن پلاستیک استان تهران به میزبانی و مدیریت شرکت ملی صنایع پتروشیمی برگزار شد.

ایران پلاست یکی از بزرگترین رویداد های صنعت پلیمر در منطقه خاورمیانه به شمار می رود و درمیان نمایشگاه های معتبر صنعت پلاستیک جهان طبقه بندی می شود.