نمایشگاه ها به ترتیب موضوعی:

جهانگیر حبیبی

ایران شناسی و جذب سرمایه‌گذاران بین‌المللی هدف استراتژیک پاویون جمهوری اسلامی ایران در اکسپو 2020

جهانگیر حبیبی سرپرست معاونت توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی: ایران شناسی و جذب سرمایه‌گذاران بین‌المللی هدف استراتژیک پاویون جمهوری اسلامی ایران در اکسپو 2020

سرپرست معاونت توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران، اعلام کرد: شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران، مسئولیت برپایی پاویون ایران را در اکسپوهای جهانی دارد و در اکسپوی ۲۰۲۰ امارات، بر اساس مصوبۀ هیئت محترم وزیران، این مسئولیت مجددا به شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی محول شده و مدیرعامل شرکت به‌ عنوان کمیسر ژنرال اکسپو، معرفی شده است.
جهانگیر حبیبی با بیان اینکه اکسپوی ۲۰۲۰ امارات از مهر ۱۴۰۰ به مدت شش ماه، برگزار خواهد شد؛ افزود: شعار اکسپوی امارات «پیوند افکار، ساخت آینده» است. به تبع آن، همۀ پاویون‌ها نیز شعاری دارند و شعار ما «ایران؛ تمدنی کهن و استوار، تنوع اقوام و میزبان ملت‌ها» است.
وی اضافه کرد: دو هدف استراتژیک پاویون جمهوری اسلامی ایران، ایران شناسی و جذب سرمایه‌گذاران بین‌المللی برای بخش اقتصاد ایران است.
حبیبی اهداف، فرصت‌ها و چشم‌انداز کشور را در دو بخش اقتصادی‌تجاری و فرهنگی‌اجتماعی تفکیک کرد و ادامه داد: بازتعریف و بسط و توسعۀ فرصت‌های اقتصادی‌ و تبادل تجربیات با کشورها و تسهیل روابط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی با کشورهای حاضر در اکسپو و شناساندن تمدن غنیِ ایران از مهم ترین اهداف ما در اکسپو دبی است.
وی گفت: برای اجرا شدن این اهداف، شش کمیتۀ تخصصی طراحی کرده‌ایم. کمیتۀ فنی‌معماری؛ اقتصادی‌اجتماعی؛ فرهنگی‌هنری؛ فناوری و نوآوری، گردشگری، روابط عمومی، اطلاع‌رسانی و تبلیغات. تمام دستگاه‌ها، وزارت‌خانه‌ها و بخش‌های خصوصی و تشکل‌های ما، عضو این کمیته‌ها هستند.
حبیبی با اشاره به اهمّ برنامه‌های کشور در اکسپو افزود: جذب سرمایه‌گذار، گردشگر عام و خاص، برندسازیِ تولیدات ایرانی، بازارسازی برندهای برتر کشور و برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی جانبی از جمله کارهایی است که دنبال می‌کنیم.
وی کم‌اثر و بی‌اثر کردن ایران‌هراسی در دید جهانیان را از سایر اهداف کشور از حضور در اکسپو دانست و ادامه داد: قصد داریم تمدن و صلح‌دوستی‌ کشور ایران را در قالب میزبانی به نمایش بگذاریم تا بتوانیم سرمایه‌گذاران بین‌المللی را برای بخش‌های اقتصادی جذب کنیم.
حبیبی در ادامه تصریح کرد: سالنی را برای برای معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در نظر گرفته‌ایم همچنین سالنی برای طب ایرانی و سالنی هم برای نمایش توانمندی‌های تولیدی، صادراتی استان‌ها در همۀ حوزه‌ها اعم از صنعت، اقتصاد، گردشگری، در نظر گرفته‌ایم، وی ادامه داد: سالنی هم برای جلسات VIP تدارک دیده‌ایم که هیئت‌های تجاری بتوانند جلسات خودشان را در آن برگزار کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تیم پشتیبانی ما آماده است تا پاسخگوی سوالات شما باشد
Scroll to Top