نمایشگاه ها

برگزاری دو نمایشگاه بین المللی در شهر آفتاب

روز سه شنبه 21 دی ماه با حضور دکتر توانگر نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون اقتصاد،دست باز معاون وزیر ورزش و جوانان و رئیس مشارکت های مردمی و اقتصادی، معمار باشی رئیس اداره حمل و نقل وزارت صمت و جناب آقای محمد لو رئیس انجمن ورزش و جوانان دومین نمایشگاه بین المللی موتور سیکلت ، دوچرخه، ماشین برقی در مجموعه نمایشگاه بین الملی شهر آفتاب افتتاح شد.

به گزارش اخبار نمایشگاه ها به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل نمایشگاه شهر آفتاب، چهارمین نمایشگاه بین‌المللی ورزش، محصولات نوین و تجهیزات وابسته ۲۱ تا ۲۴ دی در محل نمایشگاه‌ها بین‌المللی شهر آفتاب و با محوریت انجمن صنعت و ورزش برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه جدیدترین فناوری‌ها، تولیدات و خدمات در حوزه صنعت ورزش و تجهیزات ورزشی معرفی و ارائه می‌شود.

وحید طیبی‌نژاد مدیر اجرایی نمایشگاه ورزش شهرآفتاب در خصوص برگزاری نمایشگاه گفت: چهارمین نمایشگاه بین المللی ورزش محصولات و تجهیزات ورزشی همانند سال گذشته امسال هم برگزار خواهد شد. هدف از برگزاری این نمایشگاه بستری لازم برای آشنایی با تولیدات داخلی و آخرین فناوری محصولات ورزشی است تا تبادل اطلاعات خوبی در حوزه تجهیزات ورزشی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: اولین گامی که برای ایجاد نمایشگاه ورزش شهرآفتاب انجام دادیم این بود که مکان برگزاری این رویداد در محل نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب انتقال دادیم تا شرایط بازدید برای عموم مردم تسهیل شود. در نمایشگاه امسال بیش از هشتاد شرکت داخلی داریم. تعداد برندهای ورزشی از شرکت‌ها بیشتر هستند که اکثریت شرکت کننده‌ها از قدرت‌های بازار هستند. امیدواریم در حوزه صادرات هم پیش قدم باشیم.

مدیر نمایشگاه ورزش شهرآفتاب افزود: در نمایشگاه امسال به خاطر محدویت‌های کرونایی نتوانستیم از حضور هیات‌های خارجی در این نمایشگاه بهره ببریم.  پس از پایان اپیدمی فراگیری کرونا و تحریم‌های ظالمانه امیدواریم در سال آینده شاهد رونق اقتصادی در این حوزه باشیم.

حسن محمدلو رئیس صنعت ورزش نیز در این باره گفت: صنعت ورزش از پایه‌های اقتصادی کشور محسوب می‌شود. یکی از این اهداف ایجاد رویدادهای ورزشی است. چه به لحاظ تورنمنت‌های ورزشی و چه به لحاظ رویدادهای تجاری و نمایشگاهی که هر دو اینها منجر به ارتقای صنعت ورزش کشور می‌شود.

وی افزود: هدف از برگزاری نمایشگاه ورزش شهرآفتاب نشان تولیدات داخلی است. در گذشته یکسری مشکلات و موانع بر سر راه رونق صنعت اقتصاد ورزش بود. زمانی که پیشنهاد برگزاری نمایشگاه‌های فی مابین بین کشورهای خارجی مطرح بود این زنجیره کامل نبود.