نمایشگاه ها

شرکت «پتروشیمیایی تخت جمشید پارس عسلویه» یکی از بازیگران اصلی بازار پلی استایرن معمولی (GPPS) در جهان

مهندس محمدرضا اخوان مدیرعامل شرکت «پتروشیمیایی تخت جمشید پارس عسلویه»: شرکت «پتروشیمیایی تخت جمشید پارس عسلویه» یکی از بازیگران اصلی بازار پلی استایرن معمولی (GPPS) در جهان

شرکت پتروشیمیایی تخت جمشید پارس عسلویه  سال ۱۳۹۲ توسط بخش خصوصی با هدف تولید پلی استایرن تاسیس گردید. محل استقرار کارخانه با متراژ ۵۳ هزارمتر مربع در عسلویه فاز ۲ پتروشیمی واقع می باشد. سال ۱۳۹۵ کارخانه ، تولید محصول با ظرفیت اسمی ۶۵۰۰۰ تن پلی استایرن معمولی در سال را شروع نمود.

پلی استایرن معمولی این شرکت تحت لیسانس رسمی تویو ژاپن تولید می گردد که دارای شفافیت بسیاربالایی می باشد و از نظر کیفیت و خواص مکانیکی -فیزیکی در آسیا جزو تولیدکنندگان درجه یک و بدون رقیب محسوب می گردد. محصول این شرکت به چهار قاره آسیا،اروپا، آمریکای لاتین و آفریقا صادر می گردد و در بازارهای داخلی نیز با حضور این شرکت رقابت های نامتعادل بورس حذف و کالا از رقابت های سنگین بورس به قیمت پایه تعدیل پیدا کرده و اکنون به هر مقداری در بازار داخل قابل دسترسی می باشد.

در حاشیه پانزدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست با مهندس محمدرضا اخوان مدیرعامل شرکت پتروشیمیایی تخت جمشید پارس عسلویه گفت و گویی انجام داده ایم که در ادامه می خوانید:

لطفا خودتان را معرفی کرده، سوابق اجرایی و مدیریتی تان را شرح دهید؟

اینجانب محمدرضا اخوان از بدو تاسیس شرکت پتروشیمیایی تخت جمشید پارس عسلویه و بمدت 7 سال مدیرعامل این شرکت بوده ام . قبل از آن نیز بمدت 23 سال کارمند شرکت ملی نفت ایران شاغل در شرکت پتروشیمی شازند و سمتهای مختلف کارشناسی و مدیریتی در آن مجتمع را داشته ام.

شرکت چه کالا و خدماتی ارائه می دهد و از چه زمانی فعالیت خود را آغاز کرده و چه دستاوردهایی داشته است؟

این شرکت سال 1392 توسط بخش خصوصی با هدف تولید پلی استایرن معمولی (GPPS)تاسیس شد. محل استقرار کارخانه با متراژ ۵۳ هزارمتر مربع در عسلویه فاز ۲ پتروشیمی است. در سال ۱۳۹۵ کارخانه تولید محصول با ظرفیت اسمی ۶۵۰۰۰ تن پلی استایرن معمولی در سال را شروع نمود. با شروع به تولید، نه تنها التهاب بازار پلی استایرن در داخل کشور بطور کامل از بین رفت، بلکه  شرایط صادرات این محصول به اقصی نقاط دنیا نیز فراهم گردید. در حال حاضر یکی از بازیگران اصلی بازار پلی استایرن در جهان به خصوص در منطقه اوراسیا محصولات تولیدی این شرکت می باشد .

محصولات شرکت شما چه ویژگی های منحصر به فردی دارد؟ و در عرصه تولید و صادرات تاکنون چه دستاوردهایی داشته اید؟

با توجه به این که تولید این شرکت با جدیدترین تکنولوژی روز دنیا و تحت لیسانس تویو ژاپن تولید می گردد، محصولات نهایی ساخته شده با استفاده از پلی استایرن این شرکت دارای شفافیت، استحکام و طول عمر بسیار بالا می باشد .

با تولید بهترین کیفیت محصولات، بالاترین قیمت پلی استایرن در منطقه نیز مربوط به تولیدات این شرکت می باشد .

در نمایشگاه امسال چه برنامه هایی برای گسترش فعالیت خود دارید؟

هدف از حضور در نمایشگاه ارتباط نزدیک با مصرف کنندگان داخلی و همچنین شناسایی بازار و موقعیتهای جدید صادراتی (گسترش بازارهای هدف) می باشد. ارتباط با مشتریان بالفعل به جهت تسهیل  ادامه همکاری و بررسی مشکلات احتمالی و جذب مشتریان بالقوه به جهت گسترش فعالیت و سهم بازار شرکت در داخل و خارج کشور از محصولات پلی استایرن از جمله مهمترین اهداف ما برای حضور در نمایشگاه بین المللی ایران پلاست است.