نمایشگاه ها

Exhibition-iran

جزئیات اختصاص بسته حمایتی کرونا برای صنعت نمایشگاهی اعلام شد

با پیگیری سرپرست وزارت صمت انجام شد.

یک  مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت، از اختصاص یک بسته حمایتی از سوی دولت، به صنعت نمایشگاهی و فعالان این صنعت خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری اخبار نمایشگاه ها به نقل از شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی جمهوری اسلامی ایران، بهمن حسین زاده با بیان اینکه پس از رایزنی‌ها و پیگیری‌های سرپرست وزارت صمت، کمیته بررسی و مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، صنعت نمایشگاهی و شرکت‌های زیر مجموعه آن را جزو مشاغل آسیب دیده شدید از کرونا محسوب کرد، گفت: با پذیرش و تصویب این پیشنهاد، مجوزی از کمیته یاد شده اخذ گردید که به موجب آن، فعالان نمایشگاهی با ارائه کد ملی می‌توانند تسهیلات حمایتی دریافت کنند.

Exhibition-iran

وی افزود: با تدابیر اندیشیده شده از سوی سرپرست وزارت صمت، تخصیص بسته حمایتی دولت می‌تواند موجب بازسازی کسب و کار 33 هزار تن فعال نمایشگاهی، 450 شرکت غرفه ساز و بیش از 100 مجری نمایشگاهی شود.

حسین زاده با اشاره به اینکه صنعت نمایشگاهی و مشاغل مرتبط با آن از اواخر بهمن ماه سال گذشته، همزمان با فراگیری ویروس کرونا و به دستور دولت کلیه فعالیت‌هایش را به حالت تعطیل درآورده اظهار داشت: اختصاص بسته حمایتی دولت که با پیگیری‌های سرپرست محترم وزارت صمت تحقق یافت، موجب می‌شود تا کلیه مشاغل مرتبط با نمایشگاه جانی تازه گرفته و دوباره فعال شوند.

به گفته این مقام مسئول، درشرایط شیوع ویروس کرونا تولیدات ایران نسبت به دیگر کشورهای جهان کمتر آسیب دید که علت اصلی آن تغییر خط تولید از محصولات متفرقه به کالاهای پزشکی، ضدعفونی و شوینده‌ها بود.عاملی که سبب شد تا همچنان رونق تولید در بخشهای مختلف صنایع کشور حفظ شود.

مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌ها، در مورد چگونگی دریافت تسهیلات حمایتی دولت نیز گفت: متقاضیان دریافت این بسته حمایتی، می‌بایست کد ملی و کد ثبت شرکت‌های خود را به نمایشگاه اعلام کنند.

حسین زاده همچنین در خصوص برگزاری یا عدم برگزاری نمایشگاه جهش تولید و دستاوردهای مقابله با کرونا به عنوان نخستین نمایشگاه سال جاری، اظهار داشت: این نمایشگاه در صورت اخذ مجوز از ستاد مقابله و پیشگیری با کرونا در تاریخ 24 خرداد ماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود و بر اساس پروتکل‌های بهداشتی مصوب، بازدید کنندگان آن متخصصین و مسئولین عالی رتبه کشوری خواهند بود و به هیچ عنوان برای بازدید عموم مردم بلیط فروخته نخواهد شد.

گفتنی است برپایی این نمایشگاه برای نشان دادن توانمندی‌های متخصصین ایرانی در تولید تجهیزات مورد نیاز برای مبارزه با شیوع بیماری کرونا به جهانیان می‌باشد.