نمایشگاه ها

چرا از نمایشگاه شهرآفتاب به عنوان نقاهتگاه بیماران کرونا استفاده نشد؟ – اخبار نمایشگاه

مدیرعامل نمایشگاه شهرآفتاب
چرا از نمایشگاه شهرآفتاب به عنوان نقاهتگاه بیماران کرونا استفاده نشد؟

شهرنوشت: به گفته مدیرعامل نمایشگاه شهرآفتاب در کشور تجهیزات کافی وجود دارد اما امکانات شهر آفتاب در هر شرایطی متعلق به همه مردم ایران است و آمادگی کامل را برای ارایه این امکانات به بیماران مبتلا به کرونا دارد.

روند کاهشی شیوع ویروس کرونا در کشور سبب شده تا حداقل در شرایط کنونی، نیازی به استفاده از مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب به عنوان نقاهتگاه یا بیمارستان صحرایی نباشد. اما مسئولان شهرداری تهران می‌گویند همه امکانات این نمایشگاه در صورت نیاز در اختیار وزارت بهداشت قرار خواهد گرفت.

محمدرئوف قادری مدیرعامل نمایشگاه شهرآفتاب در گفتگو با خبرنگار شهرنوشت، از آمادگی کامل مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برای پذیرش بیماران مبتلا به کرونا خبر داد و بیان کرد: از همان ابتدای تشکیل ستاد ملی مدیریت کرونا، اعلام کردم که شهرداری و نمایشگاه شهر آفتاب متعلق به مردم است و با همه امکانات در خدمت شهروندان خواهیم بود.

به گفته او؛ در شرایط فعلی هم که شهروندان نیازمند درمان و معالجه هستند، با توجه به امکانات شهرآفتاب، پیش از نوروز از سوی شهردار تهران و مدیران شهری اعلام به ستاد ملی مدیریت کرونا اعلام شد که این مجموعه نمایشگاهی آماده است تا همه امکانات خود را چه برای نقاهتگاه و چه بیمارستان صحرایی در اختیار وزارت بهداشت و درمان قرار دهد؛ که البته با این پیشنهاد موافقت شد که در صورت نیاز اقدامات لازم انجام شود.

مدیرعامل مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب، با بیان اینکه تعدادی از اعضای ستاد ملی مدیریت کرونا هم از نمایشگاه شهر آفتاب بازدید کردندو در صورت نیاز از این مجموعه استفاده خواهد شد، گفت: خوشبختانه روند کاهشی و کنترل ویروس کرونا در کشور سبب شده تا به امروز نیازی به استفاده از امکانات شهر آفتاب نباشد. با این حال ما کماکان آماده و با ارگان‌های مرتبط با این موضوع در ارتباط هستیم تا به محض اعلام نیاز، همه شرایط را برای ایجاد یک نقاهتگاه و بیمارستان صحرایی فراهم کنیم.

قادری همچنین در واکنش به برخی اخبار تایید نشده درباره استقرار بیماران از قم در نمایشگاه شهر آفتاب هم توضیح داد: این موضوع به هیچ وجه صحت ندارد. از طرف دیگر ما تابع تصمیمات ستاد ملی مدیریت کرونا هستیم و مخالفتی با استقرار بیماران از سراسر کشور نداریم. اما تا به امروز صحبتی درباره بستری بیماران قم یا شهرستان‌های دیگر در نمایشگاه شهر آفتاب نشده است.

او اضافه کرد: خوشبختانه در استان قم امکانات و تجهیزات کافی وجود دارد اما امکانات شهر آفتاب در هر صورت و در هر شرایطی متعلق به همه مردم ایران است و آمادگی کامل برای ارایه این امکانات به بیماران مبتلا به کرونا هستیم.
انتهای پیام/