نمایشگاه ها

رشد 35 درصدی برگزاری نمایشگاه ها از سال گذشته تاکنون

صفر کردن تعرفه گمرکی نمایشگاهی با موافقت وزیر اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری اخبار نمایشگاه ها به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران، امروز جلسه هیات مدیره شرکت سهامی نمایشگاه بین المللی ج.ا.ایران به ریاست بهمن حسین زاده به عنوان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاهها، معاونین و مدیران ارشد شرکت نمایشگاه ها برگزار شد.

بهمن حسین زاده  رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاهها در ابتدای جلسه ضمن گرامی داشت حماسه بزرگ ۹ دی  روز بصیرت و تجدید بیعت با ولایت گفت: از سال گذشته تاکنون با حضور بنده در نمایشگاه بین المللی با همکاری اعضای هیات مدیره بسیاری از اهداف تعیین شده را به مرحله اجرا در آورده ایم.

وی افزود: با توجه به تحریم های ظالمانه علیه ایران، خوشبختانه  از سال گذشته تاکنون در برگزاری نمایشگاه ها ۳۵ درصد رشد داشته ایم.

وی اظهار داشت: در سال جاری بسیاری از شرکت های خارجی در نمایشگاه های مختلف حضور کم رنگ تری داشتند اما با این وجود، در آمد نمایشگاه رشد مثبتی داشته است.

وی با اشاره به این که در سال گذشته ایران ۹ نمایشگاه در خارج از کشور برگزار کرده است تصریح کرد: این عدد را به  ۱۳ نمایشگاه رسانده ایم و همچنین  تعداد شرکت کنندگان هم از ۸۰ به ۱۵۷ شرکت رشد داشته است.

وی افزود: تعامل و همکاری با نهاد ها و بخش های خصوصی وحمایت از برخی نمایشگاه ها مانند الکامپ، نساجی، چاپ و بسته بندی و بخصوص متافو که مادر صنایع کشور به شمار می آید در آمدزایی بالایی را برای کشور رقم خواهد زد.

حسین زاده گفت: در مدت حضور بنده در نمایشگاه بین المللی از رانت و رانت خواهی جلوگیری کرده ام و بشدت با فساد مالی مبارزه خواهم کرد.

وی افزود: تزریق نیروی جوان و کار آمد ، رشد و پویایی  یک سازمان را رقم خواهد زد و از اهداف مهم من پییش بردن این موضوع است و حضور شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها در نمایشگاهها مهر تاییدی در پیشبرد این اهداف می باشد.

حسین زاده با اشاره به صادرات کالاهای غیر نفتی  در کشور افزود: با راه اندازی گمرک درشرکت سهامی نمایشگاهها و صفر کردن تعرفه گمرکی نمایشگاهی با موافقت وزیر اقتصاد توانستیم حضور شرکت های خارجی را در مراودات تجاری تسهیل کنیم که  این یک امتیاز برای حضور پررنگ شرکت های خارجی در جهت ارز آوری گام بزرگی محسوب می شود.

وی در پایان در خصوص حضور ایران در رویداد بزرگ اکسپو ۲۰۲۰ دبی خاطر نشان کرد:  علیرغم عقب ماندگی ۴ ساله در پیگیری حضور کشورمان در اکسپو دبی توانستیم در کوتاه ترین زمان با دیپلماسی اقتصادی و رایزنی هایی که انجام داده ایم  از نظر جانمایی پاویون ایران نتیجه ی مطلوبی را به دست آوریم.