نمایشگاه ها

تجهیزات تصفیه

راهنمای خرید دستگاه ها و تجهیزات تصفیه آب

دسترسی به منابع پاک و ارزان آب یکی از مهمترین نیازهای بشر است. امروزه با توسعه فرایند تصفیه آب، با کمک دستگاه ها و تجهیزات تصفیه، آب سالم و پاکیزه، بسیار راحت تر از گذشته در اختیار ما قرار دارد،در این مطلب قصد داریم تجهیزات مورد نیاز تصفیه آب را بررسی کنیم و برندها همراه با کاتالوگ تجهیزات و دستگاه های این شرکت ها را به شما معرفی کنیم:

تاریخچه تصفیه

تصفیه آب آشامیدنی

تصفیه آب با فرآیند حدف آلاینده ها نظیر: با کتری ها، جامدات معلق، جلبک ها، عوامل بیماریزا و… صورت می گیرد.

بنا به برخی اشارات مورخان عمل تصفیه آب حداقل از حدود دو هزار سال قبل از میلاد مسیح انجام می شده است. با رشد صنعت در قرن ۱۹ میلادی بسیاری از رودها مملو از مواد بیماریزا  شدند. در اوایل دوران رشد صنعت، آب آشامیدنی بسیاری از شهرها به وسیله رودهایی که مواد زاید و فاضلاب خود را در آن می‌ریختند، تأمین می‌شد. نتیجه این عمل شیوع وبا، تیفویید و سایر بیماری‌ها بود.

همزمان با این تحولات  در ابتدای قرن نوزدهم میلادی تصفیه آب به شکل گسترده آغاز شد.در اواخر این قرن از فیلتراسیون برای بهبود تصفیه آب آشامیدنی استفاده شد. در سال 1909 از کلر برای گندزدایی آب برای اولین بار در فرآیند تصفیه آب استفاده شد.

با گسترش فناوری و ساخت دستگاه ها و تجهیزات تصفیه آب در دهه های اخیر، آب آشامیدنی سالم به صورت گسترده در اختیار مردم قرار گرفت، امروزه حتی می توان با استفاده از تجهیزات مخصوص، اقدام به تصفیه آب آشامیدنی در خانه کرد.

دستگاه‌های کوچک پرتابل و خانگی و اداری اسمز معکوس قابل دسترس‌ترین سیستم و با شرایط کاملاً اقتصادی جهت تأمین آب آشامیدنی سالم در منزل و محیط کار می‌باشد. با استفاده از این دستگاه‌ها دیگر نیازی به تهیه آب معدنی بسته‌بندی شده نخواهید داشت.

تصفیه صنعتی

ﻣﺮاﺣﻞ ﺗﺼﻔﯿﻪ آب

ﻫﻮادﻫﯽ

هوادهی یک روش مکانیکی جهت حل کردن هوا با افزایش سطح تماس بین آب و هوا است.

ﺳﺨﺘﯽ ﮔﯿﺮي

فرآیندهای ﮐﺎﻫﺶ ﺳﺨﺘﯽ آب ﯾﺎ ﻧﺮم ﮐﺮدن، با استفاده از تجهیزات مخصوص در تصفیه خانه ها صورت انجام می شود.

ﻓﯿﻠﺘﺮاﺳﯿﻮن

صاف کردن یا فیلتراسیون روشی برای برای حذف ذرات معلق آب است. فیلترها به دو صورت انجام می شود:

فیلترهای عمقی: جداسازی ذرات معلق از آب در اعماق

فیلترهای سطحی: جداسازی ذرات معلق از آب فقط در عمق کم (سطح فیلتر)

فرآیند تصفیه

ﮔﻨﺪزداﯾﯽ

گندزدایی آب برای از بین بردن میکروارگانیسم های بیماری زا انجام می شود.. گندزدایی به سه شیوه تصفیه حرارتی، تصفیه پرتوافکنی و تصفیه شیمیایی انجام می شود.

ذﺧﯿﺮه ﺳﺎزي

برای انجام فرآیند ضدعفونی، آب در یک مخزن یا منبع قرار داده می شود و سپس با استفاده از لوله‌‌ عملیات توزیع به مناطق مسکونی صورت می گیرد.

معرفی برندهای فعال در زمینه تجهیزات تصفیه آب

 

لوگو آواب صنعت
شرکت آواب صنعت

شرکت “آواب صنعت” فعالیت خود را از سال ۱۳۷۵ با رویکرد بهره مندی از روش های نوین تصفیه آب و فاضلاب، همگام با تکنولوژی های روز دنیا، آغاز نمود. به واسطه حضور متخصصین مجرب، ارتباط مستمر فنی با شرکت های صاحب نام جهان در زمینه صنعت آب و همچنین حضور در عرصه های بین المللی چون نمایشگاه ها و سمینارهای مرتبط، موفق به کسب دانش فنی در زمینه طرا حی، ساخت، راه اندازی و بهره برداری دستگاه های تصفیه آب به روش اسمز معکوس ( RO)، اولترافیلتراسیون (UF) و همچنین سیستم های ضدعفونی آب به روش اشعه فرا بنفش (UV) گردید. این شرکت هم اکنون علاوه بر ارائه خدمات فنی و مهندسی، یکی از بزرگترین تأمین کنندگان ممبران در ایران می باشد و به بهره‌مندی از دانش فنی متخصصان خود، همواره کالا با کیفیت بسیار بالا و مرغوب را به بازار ارائه نموده است.

کاتالوگ تجهیزات و دستگاه های تصفیه اب آواب صنعت

 

ممبران آواب صنعت
غشاءهای نیمه تراوا (RO Membrane) : ممبران مارک Filmtec مدل SW30HRLE- 400 ساخت کشور آمریکا جهت آب دریا(آب شور) با قابلیت نمک زدایی بالا و مصرف انرژی پایین مناسب می باشد.

 

 

یو 90 آواب صنعت

فیلترهای فوق تصفیه “آواب” یکی از انواع فیلترهای اولترافیلتر (UF) می باشند که هم میتوانند به عنوان یک واحد مستقل تصفیه آب به کار روند و هم اینکه گزینه بسیار مناسبی جهت استفاده به عنوان پیش تصفیه دستگاه های RO می باشند.

 

سیستم های ضدعفونی با اشعه فرابنفش (UV) آواب صنعت سیستم های ضدعفونی با اشعه فرابنفش (UV) آواب صنعت سیستم های ضدعفونی با اشعه فرابنفش (UV) آواب صنعت

سیستم های ضدعفونی با اشعه فرابنفش (UV): شرکت آواب صنعت نماینده انحصاری کارخانجات Trojan کانادا در کشور ایران می باشد.

 

 

ACUMER 1000 آواب صنعت

مواد شیمیایی ضد رسوب (َAnti-Scalant)

ACUMER 1000: هر سيستم غشائي نظير سيستم  RO به طور طبیعی بر اثر مواد معلق موجود ، املاح محلول و پارامترهای میکروبی موجود در آب خوراک ، دچار گرفتگی می­ شود که این امر لزوم در نظر داشت پیش تصفیه فیزیکی و شیمیایی صحیح سیستم را ضروری می سازد.

 

 

80E آواب صنعت

محفظه های تحت فشار (Pressure Vessel) سری 80E: پرشر وسل هاي Codeline سري 80E، مخصوص ممبرين هاي قطر 8 اينچ با طراحی ورودي انتهايي (End Entry) مي باشند. این پرشر وسل ها جزء معمول ترين نوع وسل ها برای برنامه های آب شيرين كن هاي RO تجاری، شهری و صنعتی و تصفیه آب مي باشند. اين پرشر وسل ها در فشارهاي عملیاتی 300، 450، 600، 1000 و 1200 PSI قابل سفارش هستند. این پرشر وسل ها، براي اطمينان از كاركرد طولاني مدت و دائم در فرآيندهاي RO، از الياف کامپوزیت Epoxy/Gloss ساخته مي شوند. پرشر وسل Codeline سري 80E را می توان براي هر ممبرين استاندارد 8 اينچ استفاده كرد.

 

LMI-800x800 آواب صنعت

پمپ تزریق LMI Dosing Pump

 

سالم آب

شرکت سالم آب

شرکت سالم آب در سال 1368 با مجوز رسمی  وزارت صنایع و معادن با هدف ارتقاء توان تولید داخل کشور در زمینه ساخت تجهیزات صنعت آب و فاضلاب تاسیس گردید. این شرکت با در اختیار داشتن  مدیریختی توانمند و خلاق و با حضور متخصصان مجرب و کارآمد و تکیه بر تجارب موفق گذشته و با استفاده از ماشین آلات مدرن اقدام به ساخت انواع سیستم های گندزدائی مطابق با جدیدترین تکنولوژی روز دنیا نموده است.

شرکت صنعتی سالم آب با تکیه بر تجارب طولانی و نوآوری در زمینه طراحی سیستم های گندزدائی تصفیه‌خانه‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی همواره به عنوان یکی از پیشگامان صنعت تصفیه آب شهرت داشته و موفق به اجرای تعداد زیادی از پروژه‌های ملی در بخش‌های آب و فاضلاب گردیده است. این شرکت علاوه بر طراحی مهندسی و اجرا، با مجموعه متنوع و کاملی از سازندگان و تامین کنندگان داخلی و خارجی از جمله Hydro international انگلستان، Dosatronic آلمان ، Grosvenor انگلستان، Meckey چین،M-power انگلستان و Aili pump چین ارتباط موثر کاری برقرار نموده و قادر به تامین تجهیزات مورد نیاز طرحهای صنایع آب و فاضلاب با قیمتهای مناسب می‌باشد.

 

 کاتالوگ دستگاه ها و تجهیزات تصفیه اب سالم آب

 

مولتی فانکشن سالم اب

مولتی فانکشن/ سیستم اسکادا کلر زنی گازی: با توجه به حساسیت تزریق کلر در آب و نیاز به وجود همیشگی گاز کلر و خطرات جانبی این گاز ، شرکت سالم آب اقدام به ساخت دستگاه اسکادا کلر زنی گازی نموده است.
از مزایای سیستم اسکادا کلر زنی گازی تولیدی شرکت سالم آب می توان به ترکیب سه دستگاه (دتکتور ، آنالایزر ، چنجوور) در یک دستگاه ، مجهز بودن به سیستم ارسال SMS ، ارتباط با کامپیوتر ، رم 512 ، طراحی داخلی سیستم ، دقت بالا و نصب آسان اشاره کرد.

 

الکترولیز

الکترولیز نمک طعام شرکت سالم آب: با اینکه برای سال های متمادی استفاده از کلر و مشتقات آن جهت گندزدایی آب و فاضلاب استفاده می شده است ، امروزه تبعات و مخاطرات آن به خوبی شناخته شده است. لذا در بسیاری از کشور های جهان از جمله کشور ایران به دنبال جایگزین مناسبی برای آن می باشند.
در سال های اخیــر استفاده از تولید هیپــوکلریت سدیم در نقطه مصرف به روش الکترولیز نمک طعــام به صــورت یک   سامانه ی ایمن ، قابل اعتماد و اقتصادی شناخته شده است.

 

چنجور سالم آب چنجور سالم آب

چنجوور/تعویض کننده اتوماتیک گاز کلر: با توجه به حساسیت تزریق کلر در آب و نیاز به وجود همیشگی گاز کلر ، شرکت سالم آب اقدام به ساخت دستگاه تعویض کننده اتوماتیک گاز کلر نموده است.

از مزایای تعویض کننده اتوماتیک گاز کلر تولیدی شرکت سالم آب می توان به مجهز بودن به دو سنسور با خروجی 4-20 میلی آمپر ، دو عدد شیر قطع مجزا برای هر مسیر ، طراحی داخلی سیستم ، دقت بالا و نصب آسان اشاره کرد.

 

دتکتور سالم اب دتکتور سالم آب دتکتور سالم آب دتکتور سالم آب

دتکتور/هشدار دهنده گاز کلر: با گسترش تولید و استفاده از دستگاه کلرزنی گازی در ایران و به علت خطرات گاز کلر و سمی بودن گاز کلر ، شرکت سالم آب اقدام به ساخت دستگاه هشدار دهنده گاز کلر نموده است.
از مزایای سیستم هشدار دهنده گاز کلر تولیدی شرکت سالم آب می توان به عدم زمان مصرف سنسور ، طراحی داخلی سیستم ، نصب آسان اشاره کرد.

 

کلرزنی گازی تا 4 کیلوگرم کلرزنی گازی تا 4 کیلوگرم1

کلرزنی گازی تا 4 کیلوگرم

 

 

کلرزنی گازی بیش از 4 کیلوگرم سالم آب کلرزنی گازی بیش از 4 کیلوگرم سالم آب

کلرزنی گازی بیش از 4 کیلوگرم

پمپ تزریق سالم آب پمپ تزریق سالم آب پمپ تزریق سالم آبپمپ تزریق سالم آب

پمپ تزریق

 

بشکه و همزن سالم آب

بشکه و همزن

منابع: آواب صنعت، سالم آب

مطالب مرتبط:

راهنمای خرید کابل برق

راهنمای خرید تابلو برق

راهنمای خرید باتری ماشین