نمایشگاه ها

راهنمای خرید کمپرسور

راهنمای خرید کمپرسور – نشریه اقتصاد و نمایشگاه

از کمپرسورها برای فشرده سازی گازها استفاده می شود، امروزه در بسیاری از صنایع از کمپرسور استفاده می شود. از صنایع پتروشیمی و تعمیرگاه ها گرفته تا کابین هواپیما، موتور جت و زیردریایی، کارگاه ها و تعمیرات از این دستگاه استفاده می کنند. در این مقاله قصد داریم مخاطبان را با مشخصات فنی کمپرسور و انواع آن آشنا کنیم و همچنین شرکت های داخلی سازنده کمپرسور همراه با کاتالوگ محصولات شان را معرفی کنیم همراه ما باشید:

انواع کمپرسور

کمپرسورها براساس نحوه انتقال انرژی از کمپرسور به سیال به 2 دسته اصلی، دینامیک و جابه جایی مثبت تقسیم می شوند.

دینامیک

دینامیک

این کمپرسورها از 2 نوع، جریان شعاعی و جریان محور هستند و برای  انتقال انرژی به سیال به طور دائمی کاربرد دارند. این نوع کمپرسورها برای دبی های با حجم بالا طراحی شده است. از کمپرسورهای جریان محور در پست های برق، موتور جت و  کشتی های پر سرعت استفاده می شود.

 

جابه جایی مثبت

جابه جایی مثبت

در کمپرسورهای جابجایی مثبت انرژی به سیال متناوب است.کمپرسورهای جابجایی مثبت معمولا از نوع رفت و برگشتی هستند. در این نوع کمپرسورها گاز در هنگام مکش به داخل کشیده شده و با کاهش حجم گاز با حرکت دادن پیستون در جهت مخالف فشرده و در انتها تخلیه می شوند. این کمپرسورها خود به دو نوع دورانی و رفت و برگشتی تقسیم بندی می شوند. کمپرسورهای رفت و برگشتی در صنایع نفت و گاز  بسیار کاربرد دارد.

کمپرسورهای رفت و برگشتی شامل: دیافراگمی، دو اثره و تک اثره می شوند.

و زیر شاخه های کمپرسورهای دورانی نیز شامل: اسکرو، اسکرول، رینگ مایع و… می شود.

کاربردهای کمپرسورها

کمپرسورها یکی از پرکاربرترین تجهیزات در صنایع مختلف هستند در ادامه به بررسی استفاده از کمپرسور در صنایع مختلف می پردازیم:

 

گاز

صنعت نفت گاز و پتروشیمی

کمپرسورهای رفت و برگشتی و پیچشی در صنایع نفت و گاز بسیار پرکاربرد هستند. در واقع کمپرسوها از حفاری گرفته تا انتقال در صنعت انرژی نقش مهمی ایفا می کنند. برای انتقال گاز خطوط انتقال از مبدا به مقصد نیاز به فشار گاز است که کمپرسورها این وظیفه را انجام می دهند. همچنین کمپرسورها برای تامین فشار مخان و تزریق گاز به میادین نفتی کاربرد دارند.

 

برودتی

صنایع برودتی

در تجهیزات برودتی از کمپرسورها برای تهویه، خنک کردن هوا و انتقال حرارت استفاده می شود.از جمله کمپرسورهای مورد استفاده در تجهیزات برودتی می توان به کمپرسورهای رفت و برگشتی و مارپیچ اشاره کرد.

کارخانه جات و کارگاه های صنعتی

از جمله حوزه هایی که کمپرسورها کاربرد فراوانی دارند کارخانه ها و کارگاه های صنعتی است در قسمت های مختلفی از رویه کوبی گرفته تا رنگ کاری و بسته بندی از کمپرسورها استفاده می شود.

 

پزشکی

پزشکی

کمپرسورها در شاخه پزشکی،دندانپزشکی، آزمایشگاه ها و ابزاردقیق کاربرد دارند، از جمله این کمپرسورها، نوع بدون روغن است

صنایع غذایی

کمپرسورها در صنایع غذایی برای بسته بندی، برودت و فریز کردن، پرکردن نوشیدنی و بطری ها استفاده می شود.

تعمیرگاه ها

در تعمیرگاه برای مونتاژ قطعات، باز و بسته کردن پیچ ها و… از کمپرسور استفاده می شود از تعمیرگاه های لوازم خانگی تا تعمیرگاه های ماشین کاربرد دارد.

علاوه بر موارد بالا کمپرسورها در بسیاری زمینه ها از جمله جت ها، زیردریایی ها، غواصی،  حمل و نقل ریلی و … کاربرد دارند.

نکات خرید کمپرسور

اگر تصمیم به خرید کمپرسور گرفتیه اید چند نکته ضروری را مد نظر داشته باشید: از خودتان بپرسید چه نوع کمپرسوری در چه سایز و ابعادی برای کار مورد نظرتان مناسب است؟ چقدر بودجه کنار گذاشته اید؟ اگر برای اولین بار اقدام به خرید می کنید، حتما کاتالوگ و بروشور محصول را مطالعه کنید. توجه به منبع انرژی فاکتور مهم دیگری است، کمپرسورها دارای دو نوع منبع انرژی شامل برقی و دیزلی هستند. کمپرسورها در دو نوع ثابت و قابل حمل ساخته می شوند اگر نیاز به جا به جایی دارید نوع قابل حمل آن را بخرید. توجه به حجم حجم مخزن، نوع پمپ و قابلیت سویچ خودکار دیگر فاکتورهای مهم خرید است.

در پایان پیشنهاد میکنیم در این زمینه از کارشناسان مرتبط مشاوره گرفته و از برندهای معتبر و با کیفیت خریداری کنید تا خیالتان از بابت کارایی، ضمانت و عمر دستگاه راحت باشد.

شرکت های سازنده داخلی کمپرسور

در ادامه ما تعدادی از برندهای باکیفیت سازنده کمپرسور را همراه با کاتالوگ و بروشور محصولات شان با جزییات را معرفی می کنیم:

 

هوایار

گروه صنعتی هوایار

یکی از شرکت های مهم و برتر در بازار ایران گروه صنعتی هوایار است. مزیت محصولات این شرکت کیفیت مناسب در کنار قیمت مناسب است. این شرکت با تولید و ارائه محصولات و خدمات با کیفیت بالا، با بالاترین سهم در بازار داخلی صنعت گاز و هوا، با تمرکز بر بازار محصولات خاص به منظور توسعه صنعت ایران فعالیت می کند.

گروه صنعتی هوایار فعالیت خود را از سال  ۱۳۷۷ به منظور تولید کمپرسورهای صنعتی و تجهیزات جانبی هوای فشرده در ایران آغاز نمود. هوایار با همت و تلاش هیئت مدیره، مدیران، کارمندان و کارگران موفق به دریافت گواهی نامه‌های IMS (مدیریت یکپارچه) از جمله: OHSAS 18001:2007, ISO 14001:2004, ISO 9001:2008 از IMQ ایتالیا، گواهینامه محصول با کیفیت از ICS Group کانادا و همچنین عضویت در شبکه جهانی IQNet گردیده است.

در ادامه تعدادی از کمپرسورهای ساخت این شرکت را به همراه کاتالوگ و جزییات معرفی می کنیم:

کاتالوگ محصولات گروه صنعتی هوایار

 

بدون روغن- هوایار

کمپرسورهای بدون روغن: کمپرسورهای اسکرو اویل فری معمولا برای کاربردهای حساس استفاده می شوند. در واقع وقتی کیفیت هوا برای فرایند تولید و محصول نهایی بسیار با اهمیت باشد. تعداد زیادی شرکت در صنایعی نظیر خودرو، غذایی و نوشیدنی، شیمی، الکترونیک، نفت و گاز، دارویی و نساجی هم اکنون در حال استفاده از کمپرسورهای اویل فری هوایار هستند.

 

 

اسکرو -هوایار

کمپرسورهای اسکرو: کمپرسورهای اسکرو شرکت هوایار به گونه ای طراحی شده اند که با هزینه پایین نصب و راه اندازی شوند. پشتیبانی از مشتریان و ارائه خدمات فروش و پس از فروش اعتقاد و سیاست کاری تیم کمپرسور شرکت هوایار است.

 

رفت و برگشتی- هوایار

کمپرسورهای رفت و برگشتی: این کمپرسورها از پرکاربرد ترین کمپرسورها در مجتمع های پتروشیمی، پالایشگاهها، فرآیندهای مرتبط با گازهای طبیعی هستند. از همین رو هوایار همواره سعی داشته است با تولید و تامین کمپرسورهای رفت و برگشتی با بالاترین کیفیت که حداقل نیاز به نگهداری را در طولانی مدت داشته باشند ، پشتیبان مشتریان خود باشد.

 

هوا صنعت مفیدی

شرکت هوا صنعت مفیدی

هوا صنعت مفیدی یکی دیگر از شرکت های برتر داخلی در زمینه تولید کمپرسور است. این شرکت تولید کننده انواع کمپرسورهای هوای فشرده ، کمپرسور اسکرو ، کمپرسور پیستونی ، کمپرسور فشار قوی , تولید کننده انواع مخازن هوای فشرده , تامین کننده انواع درایر جذبی ، درایر تبریدی ، تجهیزات هوای فشرده در هوا را تولید می کند. همچنین شما می توانید با مراجعه به وبسایت این شرکت بصورت آنلاین اقدام به خرید کمپرسور یا لوازم یدکی و جانبی کمپرسور کنید.

کاتالوگ محصولات شرکت هوا صنعت مفیدی

 

پیستونی-هوا صنعت مفیدی

کمپرسور پیستونی

 

اسکرو-هوا صنعت مفیدی

کمپرسور اسکرو

 

مخازن-هوا صنعت مفیدی

مخازن تحت فشار

 

 

هواسازان نوید

شرکت هواسازان آیدین

از دیگر شرکت هایی که در زمینه کمپرسور محصول باکیفیت و قیمت مناسب تولید می کنند شرکت هواسازان آیدین است. این شرکت با هدف پیوند تخصص و تکنولوژی کشور های اروپایی از یک سو و تجربه چندین ساله و بهره گیری از کادر مجرب و آموزش دیده از متخصصین شرکت Ingersoll Rand و RotorComp از سوی دیگر و نیز با همکاری و کمک وزارت صنایع و معادن توانسته است محصولات خود را در زمینه کمپرسور های صنعتی و پرتابل و کمپرسور های پیستونی و تجهیزات جانبی مطابق استاندارد های بین المللی و کیفیت عالی تولید نماید.

کاتالوگ محصولات هواسازان ایدین

 

صنعتی -آیدین

کمپرسور صنعتی آیدین

 

پرتابل ایدین

کمپرسور معدنی پرتابل

 

پیستونی آیدین

کمپرسور پیستونی

منابع: گروه صنعتی هوایار، هوا صنعت مفیدی، هواسازان آیدین

مطالب مرتبط:

راهنمای خرید تجهیزات و دستگاه های نانوایی و قنادی

راهنمای خرید ماشین آلات و تجهیزات مرغداری

راهنمای خرید محصولات سرامیک

راهنمای خرید باتری ماشین