نمایشگاه ها

بیسکویت ر

راهنمای خرید بیسکویت

احتمالآ بیسکویت نخستین بار به صورت خیلی اتفاقی در رم باستان توسط رومیان تولید شده است. در آن دوره برای پخت و پز نان از اجاق استفاده می شده است و برای اینکه مطمئن شوند که اجاق به اندازه کافی گرم شده است از تکه ای خمیر استفاده می کردند که خمیر پس از حرارت دیدن شکلی شبیه بیسکویت به خود می گرفت،چونکه این نان ها مزه خاصی نداشتند چندان توجه خاصی را جلب نکردند.سپس با آمدن شکر از خاورمیانه،نان های شیرین شده توجه مردمان اروپا را به خود جلب کرد.مردمان آلمان در قرن 16 میلادی کلوچه ایی به نام کوکی را تولید کردند که سالها بعد به آمریکا وارد شد و امروزه هم هنوز با نام کوکی معروف است.بیسکویت در دسته شیرینی ها قرار میگیرد. حال کمی موضوع را باز میکنیم و بیشتر در مورد بیسکویت حرف میزنیم. در این نوشته ابتدا بیسکویت‌ها را از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار میدهیم و دسته‌بندی میکنیم سپس در ادامه به معرفی برندهای معروف بیسکویت در ایران میپردازیم و در نهایت نوع دیگری از بیسکویت را به شما معرفی میکنیم تا با استفاده ازز این اطلاعات بتوانید خرید بیسکویت را انجام دهید.

 

طبقه بندی بیسکویت ها :

 

دانشمندان و متخصصان علاقمند به طبقه بندی دستاوردهای علمی هستند. اگرچه آنها سعی دارند این طبقه بندی ها واضح و به دور از هر گونه ابهام باشد، اما کماکان این دست یافته های علمی و یا فرآورده های طبقه بندی شده دارای وجه اشتراک فراوانی با یکدیگر بوده که تمایزشان را مشکل میسازد.طبقه بندی بیسکویت ها هم مستثنی نمیباشند.

در طبقه بندی بیسکویت ها مشکل از همان تعریف واژه بیسکویت شروع می شود. این فرآورده ها در واقع زیر مجموعه ای از خانواده غلات هستند که تا رسیدن به میزان رطوبت کمتر از ٪۵ پخته شده اند. ترکیب غله ای بیسکویت با دو ماده اصلی، چربی و شکر غنی می شود.

اما در مجموع، ترکیبات بیسکویتی تشکیل دهند، تقریبا محدود نمی باشد.برخی از مشکلات ناشی از تعریف مرز بین بیسکویت و کراکر و یا بیسکویت و محصولات قنادی است. برخی معتقدند که توجه و اهمیت به این محدوده ها تعاریف منطقی و قابل قبول نمی باشند. این مطلب تا زمانی که تفاوتی در بسته بندی، عرضه، وزن و یا عوارض مالیاتی در هیچ کدام از این فرآورده ها وجود نداشته باشد صحیح است.

 

طبقه بندی بیسکویت ها براساس روشهای مختلفی صورت میپذیرد:

 

– طبقه بندی  براساس نام، مثل بیسکویت، کراکر و کوکیها که در واقع بر پایه بافت و سفتی فرآورده است .
– طبقه بندی بر اساس روشهای قالب گیری، تشکیل و تقسیم خمیر برای مثال: تخمیر، گسترش ، لایه ای، برشی (به روش ساده یا برجسته)، قالب زنی، اکسترود شده، ترسیبی ، سیم بر و کواکسترود شده.

–  طبقه بندی بیسکویت‌های غنی سازی دستورالعمل با چربی و شکر
روش دیگر طبقه بندی بیسکویت‌ها ممکن است برای توصیف فرآیند ثانویه بکار برده شده است. بیسکویت تهیه شده دستخوش تغییراتی از قبیل زیر میشود:
– با پوششی خامه ای
– باپوشش شکلاتی
– قالب گیری شده در شکلات
– پوشیده شده با آیسینگ (نیمی از آن با شربت رقیق که خشک شده است پوشش داده شده است)
– افزودن مربا یا مالو و یا هر دو
نتیجه این که در زبان انگلیسی اسامی مشابه ای در مورد بیسکویت‌های مختلف در متون گوناگون به کار برده شده است.
بهتر است به جای تلاش به منظور حل این مشکل یا توضیح این دسته بندی، تاکید شود که در این فرآورده ها هم پوشانی وجود دارد و با استفاده از تصاویر نشان داد که چگونه انواع مختلف بیسکویت بر مبنای غنی سازی و مقدار رطوبت مورد نیاز خمیر در یک دسته مشابه قرار می گیرند. این موارد را در هنگام خرید بیسکویت نیز در نظر داشه باشید  زیرا هر نوع آن کارکرد متفاوتی دارد.

 

طبقه بندی بیسکویت ها براساس مواد اولیه دستورالعمل

 

به عنوان یک متخصص طبقه بندی در زمینه تولید بیسکویت باید بتوان آنها را از نظر ظاهر خارجی و ساختار داخلی طبقه بندی کرد. چرا که این کار به شناسایی دستورالعمل احتمالی آن و ملزومات شکل دهی و پخت آن کمک میکند.
به این منظور باید در گام اول توجه بسیار دقیقی را به ظاهر و کناره ها و سطح بیسکویت کرد تا به عنوان مثال متوجه شد که خمیر مورد استفاده در تولید بیسکویت برش داده شده، قالب زده و یا اکسترود شده است.
روش فرم دهی خمیر به چگونگی غنی سازی خمیر بستگی دارد. طرح اولیه در خمیر شکل میگیرد. خمیرهای غنی از چربی و شکر نسبت به خمیرهای کم چرب و کم شکری که شبکه گلوتنی آنها حین مخلوط کردن توسعه یافته است، در برابر فشارهای بالا مقاومت بیشتری نشان می دهند.
بررسی های ساختار داخلی بیسکویت ها نشان می دهد که بسیاری از بیسکویت هایی که شبکه گلوتن در آن تشکیل یافته، ساختاری لایه ای دارند. در صورتی که در انواع بیسکویت پرچرب و شیرین ساختار غیرمنظم و باز مشاهده میشود.
هر دستورالعمل طوری تنظیم شده است که در ان از ۱۰۰ واحد آرد مخلوط حاصل از غلات مختلف و یا فرآورده های نشاسته ای همچون نشاسته ذرت، گلوتن، پودر مالت و یا آرد یولاف استفاده شود.
میزان شکر براساسی وزن خشک بوده با این فرض که شکر مایع دارای ۹۷٪، عصاره مالت و شربت گلوگز ۸۰٪ و قندهای انورت دارای ٪۷۰ مواد جامد است. مقادیر چربی نیز مربوط به چربی خالص است.
بنابراین مارگارین و کره، چربی ٪۸۵ محسوب می شوند. مقادیر چربی شیر پرچرب تازه و خشک نیز با اینکه قابل توجه نیستند، مورد محاسبه قرار گرفته است.

 

توجه :

مقدار چربی موجود در پنیر تازه و پودر پنیر نیز با اینکه جزء مواد اولیه متداول نیستند، در نظر گرفته شده است. در سایر منابع مربوط به بیسکویتها، مقادیر چربی یا شکر موجود در خمیر به صورت درصد آورده شده اند. اغلب این درصد مقدار متناسب با ۱۰۰ واحد از آرد در نظر گرفته می شود.

البته صحیح ترین روش مقدار متناسب با وزن کل خمیر به اضافه و منهای آب اضافه شده است. هر یک از سیستم های فوق می تواند بنا به دلایلی مورد استفاده قرار گیرد. اما به نظر می رسد استفاده از واحد متناسب با صد واحد آرد (غلات مورد استفاده) بدون استفاده از عنوان «درصد» مناسب باشد که مورد استفاده قرار گرفته است.
تغییر در هر یک از مواد اولیه مانند شکر، آب و یا ترکیبات شیمیایی عمل آورنده دیگر بدون محاسبه مجدد دیگر مواد به منظور رسیدن به مقدار درصدی صحیح، امکان پذیر است.

مقادیر مصرفی همگی نسبی است بنابراین درگیر محاسبات پیچیده و سخت تعیین میزان دقیق عددی مواردی نظیر کیسه آرد، بشکه چربی، قسمت در میلیون، انس، پوند، گالون، پینتس و یا انس مایعات نخواهیم شد. در حال حاضر روند فزایندهای در مورد پذیرش سیستم متریک در توزین وجود دارد.
در نتیجه تبدیل مقادیر ارائه شده به کیلوگرم یا گرم و ایجاد ترکیبی یکنواخت از نظر اندازه آسان خواهد بود. از آن جایی که وزن مخصوص چربیها کمتر از ۱ و وزن مخصوص شربتها بیشتر از ۱ هستند، در صورت امکان بهتر است تمام مواد مورد استفاده وزن شوند. اما اگر اندازه گیری بر حسب حجم باشد، باید اثر وزن مخصوصی بر وزن مواد مورد استفاده به دقت مد نظر گرفته شود.

نکته :

با افزایش میزان چربی در دستورالعمل، میزان شکر مورد نیاز نیز افزایش خواهد یافت. در تولید انواع بیسکویت های جدید بهتر است در محدوده آنچه از پیش مورد آزمون قرار گرفته عمل کرد. قطعاً دلیل موجهی در مورد وجود نقاط کور و محدودیتها در تولید انواع بیسکویت وجود دارد.
بنابراین باید از یک دستورالعمل مناسب استفاده کرد. به عنوان مثال مشخص شده است که در مقادیر مشخصی از چربی مورد نیاز، به شکر بسیار کمی جهت تشکیل بافتی مناسب نیاز دارند.

بزرگترین تفاوت اساسی بین انواع بیسکویت وجود ساختار سه بعدی گلوتنی است که باعث کشش پذیری و چسبندگی خمیر بیسکویت می شود.
به دلیل نقش شورتنینگ چربی، نرم کنندگی شکر و یا تداخل مکانیکی کریستالهای ساکارز، خاصیت چسبندگی گلوتن خمیر اصطلاحا کوتاه خواهد شد.
تفاوت قابل ملاحظه ای در شکل دهی خمیرهای کوتاه و خمیرهای حاوی گلوتن قابل اتساع وجود دارد. خمیرهای کوتاه پس از پخت جمع نشده و ضمن پخت باز می شوند (به این پدیده اصطلاحاً پهن شدگی می گویند).

توجه :

در صورتی که خمیرهای حاوی گلوتن توسعه پذیر و چسبناک، ضمن پخت و برش تمایل به آب رفتن و کوچک تر شدن (مخصوصاً در جهت طولی) دارند. با استفاده از دفت و تجره در امر فرآوری، میتوان تمایزات مربوط به دستورالعمل فوق الذکر را تغییر داد.
در نتیجه مجدداً به مشکل بنیادی قبلی، یعنی چگونگی دسته بندی دقیقی بیسکویت که پیش تر عنوان شد، بر خواهیم خورد.
قابل ذکر است که علاوه بر میزان مواد اولیه همچون شکر و چربی، موارد دیگری هم هستند که میتوانند نقش مؤثری در پذیرش بیسکویت از جانب مصرف کننده داشته باشند.
به عنوان مثال وجود لایه های چربی در خمیر کم شکر موجب پف کردن بیسکویت می شود.
همچنین قرار دادن لایه میوه ای در میان خمیر می تواند مانند بیسکویت گاریبالدی حالت ساندویچی در فرآورده ایجاد کند.
همچنین با قرار دادن خمیره میوه در قالب زدن خمیر کوتاه می توان یک رل مغزدار تهیه نمود. مخلوط کردن دو نوع خمیر متفاوت و یا یک خمیر با مغز میوه ای، خشکبار و یا شکلاتی میتواند باعث ایجاد دو بخش متفاوت در بافت و طعم فرآورده گردد.
تزئین سطح خمیر با موادی نظیر نمک، شکر، خشکبار و مایع تخم مرغ می تواند سبب بهبود وضع ظاهری و طعم شود.
پس از پخت نیز ممکن است سطح بیسکویت را با چربی اسپری کرده، توسط لایه ای شیرین و یا خامه چرب و یا مارش مالو به صورت ساندویچی در آورده و یا با پوشش شکلات، جانشین شکلات و آیسینگ پوشاند.
تشریح این عملیات در بخشی های بعدی به طور کامل مورد بررسی قرار خواهد گرفت. فرآورده های اسفنجی حد فاصل بین بیسکویت ها و کیکها محسوب می شوند.
اگر این فرآورده ها حین بسته بندی دارای رطوبت زیادی باشند (همانند کیک های جافا)، حتی اگر در خط تولید بیسکویت هم تولید شده باشند، جزء، کیک ها محسوب خواهند شد.
اما اگر همچون لیدی فینگرها خشک و ترد باشند از خانواده بیسکویت ها محسوب می شوند.

نکته :

ویفر هم نوع خاصی از بیسکویت است که به طور معمول بین دو صفحه داغ و نه در قالبها و نوارهای باریکی که برای پخت بیسکویت رایج هستند، تهیه می شوند. ترکیب ویفرها ساده تر می باشد و شکر و چربی کمتری دارد و تا رسیدن به یک خمیر قابل پمپ شدن مخلوط میشوند.
بیسکویت های ویفر به تنهایی فرآورده خیلی جالبی نیستند اما میتوانند بستر مناسبی برای دیگر مواد مانند خامه شکری، تافی کاراملی و یا مارش مالو باشند.
خمیرهای ویفر که شکر بیشتری در ترکیب خود دارند می توانند پس از پخت و قبل از خنک شدن رل شوند. رل ویفر پس از سرد شدن خوش طعم تر از صفحات ساده و صاف دیگر ویفرها است.
در صورت جمع آوری اطلاعات فراوان و مستقل از یکدیگر به صورت یک مجموعه مدون و بررسی و تجزیه و تحلیل وجود ارتباط بین آن ها ممکن است به درک بهتر اوضاع و پیش بینی برخی مسائلی کمک نماید.
برای مثال یک سؤال اساسی و متداول این است که به منظور تهیه خمیر از چه مقدار آب باید استفاده کرد.
واضح است که هر چه میزان چربی موجود بیشتر باشد، مقدار آب مورد نیاز کمتر خواهد بود. متاسفانه نتایج به دست آمده پراکندگی زیادی دارند.

دلیل انحراف برخی از نقاط از یک رابطه دقیق را میتوان در موارد زیر جستجو نمود:

– مقدار جذب نامشخص آب توسط آرد
– نوسان در قوام خمیر
– گستردگی دماهایی که بر قوام خمیر و در نتیجه بر میزان آب مورد نیاز تاثیر دارد.
– استفاده از خمیر باقیمانده از پخت قبلی
هنگامی که شکر در آب حل میشود، حجم محلول تا ۹۰٪ افزایش مییابد. در نتیجه تصور می شد که ارتباط بهتری بین آب خمیر و مقدار چربی با محاسبه حجم موثر جدید آب که ناشی از انحلال شکر در خمیر است، به دست می آید.
در برخی از دستورالعملها حجم کافی آب برای انحلال تمام شکر افزوده شده وجود ندارد. این شرایط قبل از محاسبه مقادیر مورد استفاده در نظر گرفته شده است.
به دلیل دستکاری مقادیر مصرفی مواد در دستورالعملها، نمی توان به رابطه مربوطه چندان اعتماد کرد. سایر مواردی که باید در این رابطه مد نظر قرار گیرند عبارتند از ترکیبات شیمیایی بخصوصی بیکربنات سدیم ، بی کربنات آمونیوم و کلرید سدیم که به میزان متفاوتی در انواع بیسکویت ها به کار می روند. اگر به وزن خود اهمیت میدهید پس به مواد تشکیل دهنده بیسکویت‌ها نیز اهمیت دهید و در هنگام خرید بیسکویت آنرا مطالعه کنید و به مقدار کالری آنها توجه کنید.

 

حتما نام انواع بیسکویت های رژیمی را شنیده اید یا عکس بیسکویت های رژیمی را دیده اید. همان طور که می دانید بیسکویت های رژیمی یکی از انوا بیسکویت بوده که با بیسکویت های عادی متفاوت هستند. امروزه بهترین بیسکویت‌های رژیمی توسط برندهای معتبر و شناخته شده به بازار عرضه می شوند که علاوه بر طعم عالی توانسته اند نظر مشتریان خود را جلب کنند. در این مقاله قصد داریم تا با معرفی بیسکویت های رژیمی ایرانی شما را با انواع بیسکویت رژیمی آشنا کرده تا با انتخاب آن ها این محصولات را جایگزین بیسکویت های رژیمی خارجی با قیمت های بالاتر کنید. خرید بیسکویت رژیمی به نفع سلاکت سما خواهد بود و شماییکه با بیسکویت‌های معمولی مشکل دارید به خرید بیسکویت رژیمی میتوانید این مشکلات را مرتفع کنید.

برندهای معروف بیسکویت در ایران

 

بیسکویت گرجی

یکی از برندهای معروف بیسکویت در ایران

یکی از برندهای معروف بیسکویت گرجی است. سال تأسیس شرکت گرجی به دهه 40 خورشیدی یعنی سال 1340 بازمی گردد. این شرکت در حقیقت یک شرکت خانوادگی بوده و بنیان گذار آن مرحوم علی گرجی است که متاسفانه امروز در بین ما نیست . این شرکت قبل از پیروزی انقلاب عضو بورس اوراق بهادار بود.

مرحوم گرجی کارخانه را در رباط کریم راه اندازی کرد که برخلاف حال حاضر که رباط کریم شهری بزرگ و صنعتی است آن روزها منطقه ای بود توسعه نیافته که تنها راه امرار معاش مردمش از کشاورزی بود.

گرجی علاوه بر این که خود در این محیط رشد کرده و توسعه یافته است خدمات متقابلی نیز به رشد و توسعه منطقه رباط کریم داشته است.در طی سالهای پس از انقلاب افراد زیادی بودند که در شرکت بیسکویت گرجی پرورش یافته‌اند و خود پس از مدتی به دنبال تولید و تاسیس واحدهای صنعتی کوچک رفتند.به عبارتی پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه گرجی به سمت تولید رفتند.

حکایت گرجی  همین است که با برندی پنجاه و چند ساله محصولاتش همیشه در خانه های مردم حضور داشته است.نه تنها چاشت و نیم چاشت  آنان بوده که حتی گاهی ملودی تیزرهای تبلیغاتی‌اش را  هم زمزمه می‌کردند و اشعارش را ناخودآگاه بلند بلند می‌خواندند.شاید

خاطره انگیز ترین محصول این شرکت ، همان بیسکویت باغ وحش گرجی می باشد که سال‌ها برای تمام کودکان و نوجوانان و حتی بزرگ‌ترها خاطره انگیز بوده و هست.درآوردن حیوانات بیسکویتی از آن بسته بندی زردرنگ بیش از هر چیز یادآور نام گرجی و شوق دوران کودکی است.

طیف محصولات گرجی در پنج دسته کلی قرار می‌گیرند که هر کدام مجموعه ای از محصولات متفاوت هستند.بیسکویت‌ها،ویفرها،کراکرها،کوکی‌ها و شکلات‌ها این پنج مجموعه هستند.

 

 

ویتانا

یکی از برندهای معروف بیسکویت در ایران بیسکویت ویتانا

کارخانهٔ ویتانا را میتوان به عنوان یکی از برندهای معروف بیسکویت در ایران عنوان کرد که در  در سال ۱۳۳۵ توسط برادران تهرانچی در خیابان امیریهٔ تهران تأسیس شد. برادران تهرانچی از آلمان و انگلیس دستگاه‌های بیسکویت‌سازی وارد و تولید مستمر بیسکویت را در کارخانهٔ این شرکت آغاز کردند.

آن‌ها در مورد محبوب‌ترین محصول ویتانا یک جملهٔ معروف داشتند: «بیسکویت مادر باید به راحتی با دندان شکسته شود و با آب دهان نرم شود».

بیسکویت مادر قدیمی‌ترین بیسکویت‌ تولید شده در ایران است که از سال ۱۳۳۷ توسط شرکت ویتانا تولید می‌شود. ویتانا از سال ۱۳۸۷ با مالکیت بخش خصوصی و مدیریت پایدار و به‌روز، علاوه بر حفظ کیفیت همیشگی در راستای توسعه و بهبود مستمر تلاش می‌کند تا خاطرهٔ خوش بیسکویت مادر را با محصولات خود برای نسل‌های آینده نیز تکرار کند.

 

 

آشنایی با ویتانا

 

 

بسیاری ویتانا را با نان سوخاری و بیسکویت مادرش می‌شناسند اما شرکت ویتانا علاوه بر دارا بودن تنوع قابل توجهی از محصولات شامل ویفر، کوکی و… به صورت مستمر و با آهنگی رو به رشد محصولات جدید خود را به بازار معرفی می‌کند.

شرکت‌ها و کارخانجات شهدین گام، شیرین طعم لارستان و فروش و توزیع ویتانا زیرمجموعهٔ این گروه صنعتی بوده و شرکت‌های پخش البرز، به پخش و نمایندگان مجرب شهرستان‌ها همکاران ویتانا هستند.

مأموريت گروه صنعتی ویتانا ارائهٔ طیف متنوعی از محصولات، با درنظرگرفتن کیفیت و نوآوری موردنظر مشتريان است. توجه به حسی که افراد با محصولات ویتانا تجربه می‌کنند در کنار حفظ کیفیت، به عنوان یکی از اهداف ویتانا در سال‌های متمادی موردتوجه بوده است.

بنابراین شرکت و کارکنان آن متعهد شده‌اند تا تجربهٔ بیسکویت مادر و نان سوخاری را با کلیهٔ محصولات ویتانا برای مشتریان همیشه وفادار خود که بخشی از خانوادهٔ بزرگ ویتانا هستند زنده کنند. مدیران شایسته با عالی‌ترین درجهٔ تحصیلات و تجربه با کمک مشاوران سرشناس خارجی و داخلی نیز در جهت دستیابی به این مهم تلاش می‌کنند.

 

شونیز

یکی دیگر از برندهای معروف بیسکویت در ایران بیسکویت شومیز

شرکت صنعتی داداش برادر که سابقه چهل و پنج ساله در تولید شیرینی و شکلات دارد، هم اکنون با بیش از 5000 نفر پرسنل مجرب و متخصص محصولات تولیدی خود را در 24 مرکز پخش معتبر داخلی و 37 کشور خارجی توزیع می کند.

هم اکنون شرکت صنعتی داداش برادر در تولید و صادرات انواع شکلات، پودر کاکائو، کره کاکائو، کیک، بیسکویت، ویفر، تافی، آبنبات، آدامس، اسنک ، پشمک و پاستیل فعال است. این شرکت با ورود به بازار قاره های آسیا، آفریقا ، استرالیا و اروپا سهم به سزایی از بازار شیرینی و شکلات آنها را به خود اختصاص داده و توانسته است جایگاه ارزشمندی را به نام خود رقم زند. در واقع این شرکت را نه تنها باید به عنوان یکی از برندهای معروف بیسکویت در ایران در نظر گرفت بلکه به عنوان یک برند بین المللی نیز حرفهای زیادی برای گفتن دارد.

هم چنین برای بهبود کیفیت محصولات تولیدی مدیران ومسئولان این شرکت همواره از نظرات و پیشنهادات مشتریان خود بهره مند هستند. شرکت صنعتی داداش برادر (شونیز) با داشتن واحد R&D مجرب و سیستم مدیریت کیفی بر اساس استانداردهای ISO22000 ، ISO9001 ، ISO17025 و HACCP و ISO10002 توانسته است گامی اساسی در تحقق اهداف آتی شرکت بردارد.

این شرکت با مدیریت توانمند خود، آقای مهندس پرویز بیوک چشم انداز وسیعی را برای خود در صنعت شیرینی و شکلات ایران و جهان ترسیم نموده و با همیاری پرسنل مجرب شرکت هر لحظه جهت جلب رضایت مشتریان گرانقدر خود کوشش نموده و آماده دریافت پیشنهادات ارزشمند مشتریان خود می باشد.

فروشگاه اینترنتی شونیز از تابستان 95 جهت انجام هر چه سهل تر خرید و فروش محصولات شونیز در سراسر ایران راه اندازی شده است. همچنین باشگاه مشتریان شونیز در راستای ایجاد پل ارتباطی محکم تر میان شونیز و هواداران ارجمند همزمان با فروشگاه اینترنتی محصولات شونیز افتتاح شده و آماده ارائه خدمات جالب و نوآورانه برای اعضای باشگاه می باشد.

 

صنایع غذایی حام

صنایع غذایی حام

معرفي واحد توليدي و معرفي كامل محصولات شركت:  صنایع غذایی ستاره حام تولید کننده ، انواع بیسکویت ساده ، کرمدار ، روکش دار کاکائویی ، انواع ویفر میوه ای ، ویفر کاکائویی ، انواع کیک لایه ای میوه ای ، کیک روکش دار کاکائویی ، انواع کیک روغنی میوه ای و کاکائویی دو رنگ  و انواع تافی مغزدار فندقی ، میوه ای و کاکائویی و شیری و کره ای انواع آبنبات مغزدار میوه ای شیری عسلی در اوزان مختلف می باشد . این واحد تولیدی نیز یکی دیگر از برندهای معروف بیسکویت در ایران به حساب می‌آید.

 

معرفی بیسکویت رژیمی

بیسکویت رژیمی

بیسکویت یکی از بهترین میان وعده هاست که می تواند جایگزین خوبی برای میان وعده های چرب و مضر باشد. یکی از مزیت های بیسکویت نسبت به سایر مواد غذایی، ماندگاری بلند مدت آن است. به دلیل پخته بودن و رطوبت کم این محصول کپک نمی زند و توسط میکروب ها فاسد نمی شود.

در میان انواع بیسکویت از جمله بیسکویت سبوس دار، بیسکویت کرمدار و… یکی از رایج ترین انواع بیسکویت که چند سالی است مورد توجه مصرف کنندگان خاص خود قرار گرفته است، انواع بیسکویت های رژیمی هستند. اما سوالی که مطرح می شود آن است که کدام بیسکویت رژیمی است .

 

بیسکویت 777

 

 

 

اهداف این مجموعه عبارتست از:

کسب رضایت مشتری

تولید بهترین محصول از جهات مختلف در بازار بیسکویت در داخل و خارج کشور

تولید انواع کیک، تی تاپ و کلوچه در ادامه فعالیت

در نظر گرفتن استطاعت خرید مشتری و عرضه با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت

دسترسی تمامی مشتریان عزیز در اکثر نقاط کشور و عرضه محصول با حداکثر تقاضای بازار

گسترش فعالیت در صادرات بیسکویت بصورت سراسری

گردآوری کتاب مراحل تولید بیسکویت برای کمک به آینده گان

امیدواریم با لطف پروردگار روزی در تمامی خانه های گرم ایرانی با محصولات خود میزبان شما باشیم.

 

 

داستانِ بیسکوییت فرخنده

بیسکویت فرخنده

تابستان ۱۳۴۰ شمسی، مرحوم حاج عبدالله واعظ‌ِ شوشتری، ماشین‌آلاتی که دو سال قبل از آن خریداری کرده بود را در کارگاهی واقع در خیابان مسجدسیدِ اصفهان نصب و بیسکویتی با نام “آستارا” را تولید و به بازار معرفی کرد؛

نام این بیسکویت، ۲۴ سال بعد (یعنی در سال ۱۳۶۴ شمسی) تغییر کرد و “فرخنده” نام گرفتو اینک جز برندهای معروف بیسکویت در ایران به شمار میرود.

بیسکویت فرخنده، به یُمنِ اعتمادِ مصرف‌کنندگان و علیرغم بسیاری از ناملایماتِ بازار، از ابتدا تاکنون، توانسته جایگاه ویژه‌ای در زندگیِ بسیاری از ایرانی‌ها پیدا کند و بخش جدایی‌ناپذیری از لحظات خاطره‌انگیز آنها شود.

شرکت اصفهان‌فرخنده همواره در مسیر توسعه گام برداشته و همسو با افزایش حجم تولید، بر تنوعِ طعم و شکل بیسکویت‌هایش نیز افزوده؛ به طوری که محصولات آن تا به امروز در قالب ۳۳ نوع بسته‌بندی، در وزن‌ها و طرح‌های مختلف،‌ در اکثریت قریب به اتفاق هایپرمارکت‌ها و سوپرمارکت‌ها در سراسر کشور و نیز مقاصد صادراتی، در دسترس مشتریان است.

۱۰ طعم و ۷ شکل متفاوتِ بیسکویت (تا این لحظه)، رهآورد تمرکز و تخصص‌محوری این شرکت در طراحی و تولید انواع بیسکویت بوده، تا بتواند طیف وسیعی از سلیقه‌ها و انتظارات مشتریان در سراسر ایران و جهان را پوشش دهد.

جهانِ شیرین تر با فرخنده

فرخنده همزمان با بازار ایران در بیش از ۲۵ کشور در پنج قاره اروپا (انگلیس، دانمارک، فرانسه، آلمان، سوییس و هلند)، امریکا (کانادا و ایالات متحده امریکا)، آفریقا (سودان، تانزانیا، نیجریه، ساحل عاج، کامرون، کنیا، گابن، گینه و بورکینافاسو) و آسیا (عراق، افغانستان، پاکستان، کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، کشورهای حوزه CIS و آسیای میانه) و اقیانوسیه (استرالیا و نیوزلند) نیز به فروش می رسد.

 

 

 

 

نان رضوی

بیسکویت نان رضوی

 

 

«شرکت نان قدس رضوی تولید کننده انواع میان وعده های آردی و غذایی، تلاش دارد با خلاقیت و نوآوری، اتکا به کارکنان متخصص و شایسته و با استفاده از فن آوری های نوین، محصولاتی نوآورانه، سالم و با کیفیت برای مصرف کنندگان بازارهای ملی و بین المللی تولید نماید. ما متعهدیم تا با شفافیت در تمام شئون شرکت و فرآیندهایی به روز، سودی منصفانه را برای مشتریان، شرکت و ذینفعان به ارمغان آوریم. ما خود را در برابر مشتریان، مصرف کنندگان و جامعه پاسخگو و مسئول می دانیم و در راستای ارزش های حضرت رضا (ع) گام برمی داریم»

 

 

 

نوع دیگری از بیسکویت وجود  دارد که از لحاظ تندرستی سالمتر است و به نوع رژیمی معروف است.

 

 

کدام بیسکویت رژیمی است ؟

امروزه اگرچه بسیاری از برندها بهترین بیسکویت رژیمی را تولید می کنند اما برخی معتقدند بیسکوییتی به نام بیسکویت رژیمی وجود ندارد. همه ی بیسکویت‌هایی که به نام بیسکویت‌های رژیمی شناخته می شوند شیره توت، انگور و خرما را جایگزین شیرین کننده های مصنوعی می کنند و برای افراد دیابتی مناسب هستند. اما متخصصان تغذیه معتقدند کالری شیره ها به اندازه ی کالری شکر و سایر شیرین کننده ها بوده و درصدی از قند آن ها نیز ساکاروز است که برای جذب نیاز به انسولین دارد.

امروزه انواع بیسکویت رژیمی در طعم های مختلف مانند بیسکویت رژیمی جو به مشتریان عرضه می شود که البته تولید بیسکویت‌های رژیمی زیر نظر متخصصان تغذیه و بر اساس فورمولاسیون استاندارد تولید می گردد. لذا اگر دیابت دارید بیسکویت رژیمی برای دیابت بهترین گزینه است. همچنین اگر اضافه وزدن دارید و به دنبال میان وعده ای سالم هستید بهترین نوع بیسکویت رژیمی است.

بیسکویت های رژیمی ستاک

حتما نام بیسکویت‌های رژیمی ستاک را شنیده اید و با سایر محصولات آن نیز آشنا هستید. بیسکویت‌های ستاک اولین بیسکویت‌های جو بوده و این شرکت بیش از 42 محصول مختلف از انواع آنها را در طعم های مختلف با ویژگی های مختلف به فروش می رساند در واقع یکی دیگر از برندهای معروف بیسکویت در ایران به شمار می‌آید.

اگر سلامتی تان برایتان اهمیت دارد و به دنبال خرید بیکویت با ویژگی های خاص مطابق سلیقه تان هستید حتما بیسکویت‌های ستاک را امتحان کنید. بیسکویت های رژیمی ستاک بدون قند و کالری بوده و می توانید با اطمینان بیسکویت رژیمی ستاک را در برنامه غذایی خود به عنوان میان وعده ای سالم استفاده کنید.

.

بیسکویت رژیمی گرجی

اگر شیرینی خور هستید ولی به دلیل رژیم غذایی و لاغری نمی توانید شیرینی بخورید، بیسکویت رژیمی گری را جایگزین کنید. شرکت گرجی سال هاست با تولید محصولات بی نظیر خود نظر مشتریان را به خود جلب کرده و از قدیمی ترین برندهای بیسکویت ایرانی محسوب می شود.

اگر برنامه لاغری دارید نیازی نیست ساعت ها گرسنگی را تحمل کنید. بیسکویت‌های رژیمی گرجی در شکل ها و طعم های متنوع کار را برای شما آسان کرده و می توانید بدون نگرانی از چاقی آن را مصرف کنید. همچنین وجود سبوس گندم در نوع رژیمی  به تقویت پوست و موی شما کمک می کند و ویتامین های لازم را به آن ها می رساند

.

بیسکویت رژیمی کامور

 

یکی از برندهای معروف بیسکویت در ایران که به شکل های مختلف از جمله بیسکویت رژیمی بدون قند کامور تهیه و عرضه می گردد. این نوع با طعم و مزه عالی برای افراد دارای رژیم غذایی و دیابتی بسیار مناسب بوده و ایزومالت که از چغندر قند گرفته می شود و کالری آن نصف شکر است،  به جای 99.8 درصد حجم شکر به کار گرفته می شود. این محصول در طعم های وانیلی و کاکائویی وجود دارد و در دو بسته بندی جعبه ای و سلفونی به فروش می رسد.

از مهمترین ترکیبات این محصول می توان به آرد گندم یا جو، ایزومالت، روغن جامد گیاهی، شوید یا کنجد، پودر تخم مرغ، انواع طعم دهنده و موارد دیگر اشاره کرد. شما می توانید بیسکویت رژیمی کامور را در اندازه های مختلف بسته به نیاز تهیه کنید.

بیسکویت رژیمی جمانه

بعد از بیسکویت رژیمی ستاک بیسکویت رژیمی جمانه از جمله محصولات شناخته شده در بازار است که بیشترین فروش را در زمینه بیسکویت به ویژه بیسکویت رژیمی دارد. از ترکیبات غنی بیسکویت‌های رژیمی جمانه می توان به آرد جو و سبوس جو اشاره کرد. این مواد مغذی علاوه بر لاغری برای تشنگی، فشار خون، اسهال، سرفه و پوست مفید می باشد.

یکی از محبوب ترین و پر فروش ترین انواع بیسکویت رژیمی جمانه بیسکویت رژیمی با شهد توت فرنگی است که علاوه بر خاصیت درمانی برای بیماران دیابتی مناسب است. همچنین شهد توت بهترین جایگزین شکر برای افراد دیابتی و رژیمی است. شما می توانید انواع بیسکویت رژیمی جمانه را در طعم های مختلف از جمله ساده، سبوسدار و جو تهیه نمایید. بیسکویت رژیمی جمانه گرد در میان ورزشکاران طرفدار بسیار دارد و انرژی بسیاری برای آن ها فراهم می کند.می‌توان آن را به یکی از برندهای معروف بیسکویت در ایران تلقی کرد.

بیسکویت رژیمی جوین

بیسکویت رژیمی جوین از محصولات شرکت گرجی است که سال هاست بیسکویت‌های خود را در طعم های مختلف با بهترین کیفیت به مشتریان عرضه می کند. بیسکویت رژیمی جوین با تزیین شوید بهترین گزینه برای افرادی است که به دنبال میان وعده ای سالم و در عین حال رژیمی هستند.

با خرید بیسکویت رژیمی جوین گرجی می توانید از محصولی بدون شکر و قند استفاده نموده و آن را به افراد ورزشکار یا دیابتی که به دنبال شیرینی رژیمی هستند پیشنهاد کنید. طعم شوید بیسکویت رژیمی جوین برای طرفداران این طعم توصیه می شود و می توانند از این سبزی معتر در بیسکویت خود بهره مند شوند.

 

بورس خرید بیسکویت

بیسکویت‌ها را میتوان در هر سوپرمارکتی پیدا کرد و خرید خود را انجام داد. ولی ما قصد داریم چند مورد از بازارهای آنلاین را به شما معرفی کنیم که گستردگی و تنوع بیشتری نسبت به بازار سنتی در آنها وجود دارد. در این بازارهاانواع برند اعم  از  برندهای معروف بیسکویت در ایران را پیدا کرد و خریداری نمود.

اوکالا یکی از این وب سایتها است که دسته‌بندی بیسکویت را دارا است و میتوانید قیمتها را با هم مقایسه کنید و سپس اقذام به خرید بیسکویت بکنید.

این یکی به سوپرمارکت آنلاین معروف است. اکثر برندها را میتوان مشاهده کرد و هرید بیسکویت را به آسانی انجام داد.

فروشگاه دیگر ایبیار هستش که میتوانید انواع دسته‌بندی را مشاهده کرده و خرید بیسکویت را انجام دهید.

 

نکاتی در مورد خرید بیسکویت

 

برای خرید بیسکویت مهم است که تعیین کنید ایتدا نوع معمولی میخواهید خرید بکنید یا نوع رژیمی را. قطعا اگر مشکل سلامتی نداشته باشید خرید بیسکویت معمولی گزینه شما خواهد بود، تعییین کنید آن را برای چه میخواهید؟ پذیرایی، میان وعده و یا… در هنگام خرید بیسکویت نوع برند را برای خود مشخص کنید. سپس میتوانید به سوپرمارکت محل رفته و خرید بیسکویت را انجام دهید. در غیر این صورت به وبسایتها معرفی شده در این نوشته سری بزنید و خرید بیسکویت را انجم دهید. اگر پخش کننده هستید به کارخانه‌های تولید کننده و

برندهای معروف بیسکویت در ایران سر بزنید و استعلام قیمت بگیرید و در نهایت خرید بیسکویت مورد نظر را انجام دهید.

 

منابع

منبع 1 ، منبع 2 ،