نمایشگاه ها

لیست ده تایی بهترین تولید کنندگان سیم و کابل

سیم به عنوان یک هادی الکتریکی تعریف می شود، در حالی که یک کابل به عنوان گروهی از سیم ها (رساناها) عایق بندی شده به طور جداگانه تعریف می شود که در یک روکش در کنار هم قرار گرفته اند. در خط تولید سیم و کابل روکش یک ماده غیر رسانا با خواص حفاظتی برای محافظت از قسمت رسانای سیم یاکابل است.

اگرچه سیم رسانای خوبی است، اما هنوز هم می تواند مقداری مقاومت داشته باشد. انواع سیم و کابل را می توان از مواد مختلفی مانند مس، طلا و آلومینیوم ساخت. قیمت تولید سیم و کابل بر اساس مواد هر کدام متفاوت است و دارای مقاومت های مختلفی است. سیم ضخیم در شرکت تولید سیم و کابل  مقاومت کمتری نسبت به سیم نازک ساخته شده از همان ماده خواهد داشت. مقاومت سیم می تواند متناسب با تغییر دما یا طول سیم تغییر کند.

هنگام انتخاب اندازه سیم، باید گیج سیم، ظرفیت سیم و اینکه سیم برای چه کاری استفاده می شود را در نظر بگیرید. برای تهیه انواع سیم و کابل در کیفیتی عالی، می توانید در لیست کارخانه های برتر سیم و کابل ایران ، آن را بیابید.

برترین تولید کنندگان سیم و کابل در ایران

سیم و کابل مشهد

شرکت  سیم و کابل مشهد با تکیه بر مجوزهای دریافت شده استاندارد و ایزو، توانسته است به برترین شرکت تولید سیم و کابل تبدیل شده و محصولات تخصصی خود از جمله کابل های مخابراتی را در سطح کشور و منطقه راهی نماید. این شرکت که در لیست کارخانه های برتر سیم و کابل ایران قرار دارد، فعالیت خود را از سال 1370 شروع کرده و در مدت زمان کوتاهی، سهم قابل توجهی از خط تولید سیم و کابل را برای پاسخ به تقاضای بازار، راه اندازی نمود.

لاک سیم

شرکت تولیدی و صنعتی لاک سیم از سال 1365 فعالیت خود را در تولید انواع سیم و کابل ، آغاز نموده و از جمله لیست کارخانه های برتر سیم و کابل ایران است که نام و اعتباری ممتاز را به خود اختصاص داده است. این شرکت با خط تولید سیم و کابل ، در تولید سیم های گرد لاکی از جنس مس و آلومینیوم، همچنین سیم لاکی تخت مسی در رده های حرارتی متفاوت و سیم های بدون لاک تخت و گرد اقدام نموده و محصولات با کیفیت خود را به عنوان موفق ترین شرکت تولید سیم و کابل و مطابق با استاندارد های بین المللی، راهی بازار داخلی و منطقه نماید.

کابل متال

شرکت کابل متال ، از جمله شرکت های موفقی است که در لیست کارخانه های برتر سیم و کابل ایران قرار داشته و فعالیت خود را در سال 1370 در خصوص تولید انواع سیم و کابل شروع نموده و توانسته است در کوتاه ترین زمان، خط تولید سیم و کابل خود را توسعه داده و مطابق با استانداردهای ملی و جهانی، عمل نموده و بهترین کیفیت را به عنوان موفق ترین شرکت تولید سیم و کابل ، عرضه نماید. ضمن آن که در این شرکت، قیمت تولید سیم و کابل قابل رقابت با دیگر رقبای داخلی و خارجی است.

سیم و کابل همدان

شركت سيم و كابل همدان ، یکی از تولید کنندگان انواع سيم و كابل است که از سال 1361 فعالیت خود را شروع کرده و در مساحتی حدود هشت هکتار و با ظرفیت بالای تولید، اقدام به ساخت انواع سیم و کابل های مخابراتی و فشار ضعیف نموده است که مطابق با استانداردهای بین المللی است. این شرکت همچنین، در ساخت انواع مفتول مسی 8 میلی متر نیز فعالیت داشته و ظرفیت آن سالانه 7500 تن می باشد که سهم بالایی از بازار را از آن خود کرده است.

کابل ابهر

از دیگر شرکت های برتر در تولید انواع سیم و کابل ، شرکت کابل ابهر است که با تکیه بر تجربه سی ساله خود، اکنون در لیست کارخانه های برتر سیم و کابل ایران قرار داشته و به عنوان شرکت تولید سیم و کابل موفق، قادر به تولید و تامین کابل های برق در ولتاژ بالا و کیفیت ممتاز شده است. استفاده از فناوری و سرمایه گذاری های موثر، این شرکت را در سطح منطقه به یک برند معتبر تبدیل کرده است که قیمت تولید سیم و کابل را در سطح منطقه و کشورمان، به شکلی قابل قبول و رقابتی ارائه می نماید.

افلاک الکتریک خراسان

گروه کارخانجات افلاک الکتریک خراسان که در لیست کارخانه های برتر سیم و کابل ایران مطرح است، یکی از برجسته ترین تولید کنندگان انواع سیم و کابل است که خط تولید سیم و کابل با ظرفیتی بالا و تنوعی قابل توجه مشغول فعالیت است. از جمله محصولات این شرکت، شامل انواع محصول مسی، مخابراتی و آلومینیومی است که به خوبی توانسته است به عنوان موفق ترین شرکت تولید سیم و کابل ، اقدام به صادرات محصولات خود در سطح منطقه نماید.

سیم و کابل آمل

شرکت تولیدی سیم و کابل آمل ، یک شرکت تولید سیم و کابل موفق است که فعالیت خود را از سال 1378 شروع نموده و در راستای تولید بهترین کیفیت انواع سیم و کابل ، اقدام نموده و در کوتاه ترین زمان، خط تولید سیم و کابل خود را در ظرفیتی مناسب و کیفیتی ممتاز ، راه اندازی نموده و بدین ترتیب در لیست کارخانه های برتر سیم و کابل ایران قرار گرفته است.

ماهان کابل امیر

شرکت ماهان کابل امیر در تولید انواع سیم و کابل مسی فعالیت داشته و موفق شده است که خط تولید سیم و کابل خود را توسعه داده و با بهینه سازی محصولات خود، تنوع کابل آلومینیومی خود را در سایز و نوع ایجاد نموده و یکی از تولیدکنندگان برتر در لیست کارخانه های برتر سیم و کابل ایران قرار گیرد. ضمن آن که قیمت تولید سیم و کابل نیز کاملا رقابتی است.

البرز الکتریک نور(لینکو)

شرکت البرز الکتریک نور با نام تجاری لینکو فعالیت خود را در زمینه تولید انواع سیم و کابل با تکیه بر پرسنلی متخصص و تجهیزاتی پیشرفته در سال 1383 شروع کرده و توانسته است خط تولید سیم و کابل خود را مطابق با استانداردهای جهانی توسعه داده و یک شرکت تولید سیم و کابل موفق گردد.

سیمکو

شرکت سیمکو، به عنوان تولید کننده انواع سیم و کابل با کیفیتی عالی، اکنون در لیست کارخانه های برتر سیم و کابل ایران قرار دارد. این شرکت کابل 20کیلووات را برای نخستین بار در کشورمان ایران، در سال 1354 تولید نمود و این برند را در سطح منطقه به نامی آشنا و موفق ترین شرکت تولید سیم و کابل معرفی نمود.