EXHIBITIONS NEWS

نمایشگاه ها

مبلمان اداری

راهنمای خرید مبلمان اداری

همه ما می دانیم که انتخاب و خرید مبلمان به مکانی که می خواهیم برای آن خریداری کنیم بستگی دارد. به عنوان نمونه هنگام خرید مبل برای یک مکان اداری نمیتوانیم از یک مبلمان خانگی استفاده کنیم بلکه باید مبلمان اداری متناسب با آن مکان و فضا را تهیه نماییم. شاید این سوال برای برخی از شما عزیزان پیش بیاید که مبل خانگی و مبل اداری چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟ در ادامه شما را با برندهای مبلمان اداری آشنا میکنیم.

در پاسخ به این سوال باید گفت در کل مبلمان ها به سه دسته تقسیم می شوند: 1- مبلمان اداری  2- مبلمان خانگی  3- مبلمان های خاص

نکته قابل توجه: جالب است بدانید امروزه واژه مبلمان اداری تنها برای مبل های اداره یا شرکت استفاده نمی شود در واقع هر لوازمی که برای آماده سازی و مجهز کردن محیط کاری نیاز باشد جزء واژه مبلمان اداری محسوب می گردد از قبیل میز مدیریت، میز منشی، میز های کنفرانس و حتی صندلی ها و … .

مبلمان اداری

مبلمان اداری در واقع همان مبلمان خانگی است که از قالب رسمی تری برخوردار است و طراحی آن متفاوت تر می باشد اما تفاوت آن با مبلمان خانگی استفاده از موادی است که در اسکلت بندی مبلمان های اداری استفاده می کنند که نسبت به مبل های خانگی از دوام و استحکام بیشتری برخوردار هستند. نکته دیگر سبک وزن بودن مبلمان اداری می باشد که به راحتی قابل حمل و نقل باشند، برعکس مبلمان های خانگی که از وزن های بیشتری برخوردار هستند.

انواع مبلمان اداری

مبل اداری: مبل اداری یکی از مهمترین اجزا مبلمان اداری است که نه تنها در نگاه اول، زیبایی و شیک بودن محیط کار را در بردارد بلکه سبک کاری و روحیات مربوط به آن شغل را بازگو می کند.

میز اداری

 میز اداری به تنهایی به چند بخش تقسیم می شود: 1- میز مدیریت 2- میز منشی 3- میز کارمندی 4- میز کنفرانس 5- میز گروهی. که هر کدام از این میزها بر اساس تناسب شغلی افراد انتخاب و خریداری می شود.

صندلی اداری

 صندلی یکی از مهمترین اجزای مبلمان اداری محسوب می گردد. زیرا همانطور که در مقاله صندلی اداری نیز به آن اشاره شد، صندلی مدیران شرکت ها، پرسنل ها و کارمندان رابطه مستقیم با عملکرد مثبت و بازدهی بالای آن ها در کار دارد. راحتی، ارگونومیک بودن صندلی مهمترین نکته ای است که در خرید صندلی اداری باید به آن توجه داشت.

پارتیشن اداری

پارتیشن اداری وظیفه جداسازی بخش هایی از شرکت را برعهده دارد. اکثرا شرکت های کوچک و یا شرکت هایی که از اتقاق های کمتری برخوردار هستند برای ایجاد بخش های بیشتر از پارتیشن های اداری استفاده می کنند که در دو نوع پارتیشن های دو جداره و تک جداره در بازار موجود می باشند. جنس پارتیشن ها بسته به سبک و طراحی محیط می تواند شیشه، چوب، آلومینیوم و یا MDF باشد.

کانتر

معمولا کانتر ها میزهای کشیده و پهنی می باشند که اکثرا در بانک ها و ادارات پست از آن ها استفاده می کنند.

کتابخانه و فایل اداری

فایل اداری مکان مناسبی است برای نگهداری اسناد و مدارک و اطلاعات موجود در شرکت ها و سازمان ها که ضمن حفظ شدن آن ها، به صورت راحت و مرتب قابل دسترس کارمندان مربوطه می باشد.

چند نکته طلایی قبل از خرید مبلمان اداری

برای اینکه در انتخاب یک مبلمان اداری خوب موفق باشید ابتدا لازم است متناسب با شغل و حرفه خود، روحیه و سلیقه پرسنل و یا افرادی که به آنجا مراجعه می کنند را در نظر بگیرید به عنوان مثال اگر شما مدیر یک مجموعه آموزشی می باشید بهتر است از مبلمان های اداری کلاسیک استفاده کنید ولی در صورتی که شما از شغلی برخوردار هستید که بیشتر با افراد جوان و عاشق هنر سر و کار دارید مناسب است که از مبلمان های اداری مدرن بهره مند شوید، زیرا فضای محیط کاری، چیدمان و طراحی آن نقش مستقیمی در جذب و ایجاد انگیزه میان مشتریان و ارباب رجوع و پرسنل دارند.

مورد دیگری که باید در انتخاب یک مبلمان اداری مناسب رعایت کنید، متراژی است که باید می خواهید برای آن مبلمان تهیه کنید. برخی از شرکت های تازه تاسیس به دلیل کمبود جا از مبلمان هایی با ابعاد کوچکتر و سبک تر استفاده می کنند که همه فضا صرفا مبلمان نباشد و فضای کافی برای رفت و آمد راحت پرسنل و مشتریان وجود داشته باشد. اکثر طراحان (متناسب با شغل مجموعه) برای فضاهای کوچک، به سبب ظرافت و سبکی از مبلمان اداری مدرن استفاده میکنند. هیچگاه نمیتوان گفت مبلمان های اداری مدرن از برتری بیشتری برخوردارند یا مبلمان های اداری کلاسیک، زیرا بسته به شرایط شغلی هر کدام طرفداران خود را دارند.

از دیگر نکات مهم و قابل توجه کیفیت و استحکام بالای اسکلت (فلزی یا چوبی) مبل اداری می باشد، از آن جایی که ما نمی دانیم در طول روز چه تعداد افراد با چه وزن و چه احتیاطی روی آن می نشینند پس هنگام خرید مبلمان دقت کافی بر دوام آن داشته باشید.

ارگونومیک بودن مبلمان های اداری از دیگر مواردی است که هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید. همانطور که در مقاله صندلی ارگونومیک بیان کردیم، ارگونومی از آسیب پذیری و صدمه به سلامت فیزیکی افراد جلو گیری می کند و حتی باعث بهبود گونه ای از آسیب ها از جمله خستگی شانه ها و پاها، درد در ناحیه لگن، کوفته شدن عضلات و … خواهد شد.

نکته دیگری که می توان به آن اشاره کرد در واقع صدا ندادن و یا به اصطلاح غژغژ نکردن مبلمان هنگام استفاده از آن می باشد این موردی است که به طور مستقیم بر رفتار و عملکرد افراد تاثیر گذار خواهد بود.

خرید مبلمان اداری

استفاده از روکش هایی که به راحتی قابل شست و شو باشند نیز از جمله نکات مهمی می باشد که هنگام انتخاب مبل اداری و صندلی اداری باید به

آن توجه داشت، همانطور که میبینید در تولید برخی مبلمان های اداری از روکش های چرم استفاده می کنند تا در صورت کثیف شدن به راحتی و در زمان اندک نظافت شوند

جدا شدن قطعات مبلمان اداری از دیگر ویژگی های مهم هنگام انتخاب مبلمان می باشد تا در صورت بروز مشکل، قطعه به راحتی جدا شده و تعمیر شود و  نیازی به خرید مبلمان جدید نباشد و خیلی از افراد فقط جنبه زیبایی مبلمان را می بینند، مبلمان های اداری مناسب علاوه بر زیبایی ظاهری باید تمام نکات ذکر شده را برخوردار باشند.

ابعاد مبلمان اداری

همانطور که میدانید هر یک از اجزای مبلمان اداری دارایی طول و اندازه استاندارد می باشند که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم:

مبل اداری

ارتفاع نشیمنگاه تا زمین حدود 38 تا 40 سانتی متر و عمق آن ها بین 44 تا 56 سانتی متر می باشد، همچنین ارتفاع تکیه گاه صندلی بین 38 تا 46 سانتی متر می باشد.

میز مدیریت

با عرض 60 تا 76 سانتی متر و طول بین 160 تا 212 سانتی متر و با ارتفاع 75 سانتی متر جز استاندارد های میز مدیریتی می باشد.

میز کارشناسی

عرض این میز بین 60 تا 76 سانتی متر می باشد و طول میز مدیرتی بین 139 تا 180 می باشد. ارتفاع استاندارد این میز نیز 75 سانتی متر می باشد.

کتابخانه و فایل اداری

به طور کلی کتابخانه ها و فایل های اداری ابعاد و اندازه دقیق و استانداردی ندارند زیرا بسته به متراژ فضای شما و همچنین طراحی دکوراسیون داخلی می تواند متفاوت باشند.

معرفی  برندهای مبلمان اداری

دکوران

کارگاه فنی ابوقداره در سال ۱۳۱۹ به همت برادران ابوقداره در شیراز تاسیس گردید .طی سالها فعالیت مستمر موسسان و مدیریت منسجم آن کارگاه باعث شد تا به تدریج در سال ۱۳۵۹ این مجموعه به بزرگترین مجتمع صنعتی بخش خصوصی در جنوب کشور تبدیل گردد.

با روی کار آمدن نسل های جوان خانواده و قرار گرفتن ایده های نوین صنعتی و تجاری همراه با روح و نشاط جوانی در کنار سالها تجربه و تلاش ارزنده قبل، زمینه ای فراهم شد تا آن مجموعه به بیش از ۲۰ واحد صنعتی بزرگ و فعال در سراسر کشور با نام تجاری و خانوادگی ابوقداره تبدیل گردد که شرکت دکوران یکی از واحدهای مطرح این گروه صنعتی و یکی از بزرگترین تولید کنندگان مبلمان اداری در ایران می باشد.

مبل اداری دکورانمبلمان اداری دکوران

لوگوی سالنی

شرکت سالونی با توجه به سابقه درخشان می تواند یکی از گزینه های اصلی انتخاب شما در زمینه خرید مبل باشد، سالونی در سال ۱۳۸۵ تاسیس گردیده است، تا به امروز تمامی خدمات و تجارت ما صادقانه بوده و براساس نیاز های مشتری خدمات رسانی انجام می شود، هدف اصلی ما مشتری مداری بوده و حساسیت خاصی بر روی محصولات تولیدی خود دارد. سالونی را باید در زمره یکی از بهترین برندهای مبلمان اداری قرار داد.

مبل سالونیمبل-بوستن

آپادانه پدیده

شركت آپادانا از آغاز علاقمند به پیشرفت و تكامل در زمینه طراحی و مبلمان داخلی بوده است. در این شركت تمایل رو به افزایشی در توجه به محصولاتی است كه هم از جنبه طراحی و هم كاركردی اصیل باشند. به همین دلیل امروزه نام شركت یادآور كیفیت در زمینه طراحی و مبلمان اداری است.در واقع آپادانا یکی از برندهای مبلمان اداری محسوب میشود.

پارتیشن آپادانا

صندلی اداری آپادانا

بسپار فوم

شرکت بسپار فوم غرب فعالیت تولیدی و بازرگانی خود را از سال 1379 شروع کرده و اکنون در چهار بخش فعالیت دارد:

  1. تولید فوم سرد
  • فوم سرد مبلمان منزل و اداری شهرک صنعتی مامونیه
  • فوم سرد خودروئی شهرک صنعتی زواره ای
  • طرح توسعه فوم سرد مبلمان و تشک خواب شهرک صنعتی مامونیه
  1. تولید اسفنج و ابر
  2. تولید تشک طبی
  3. امور بازرگانی

بخش تولید فوم سرد :

شرکت بسپار فوم غرب (سهامی خاص) یکی از بزرگترین و بهترین شرکتهای فعال در زمینه تولید فوم سرد می باشد که در صنعت تولید مبلمان منزل و اداری، صندلی انواع خودور، تشک خواب و سایر مصارف صنعتی به کار می رود.

این شرکت از بدو شروع فعالیت خود در سال 1379 در شهرک صنعتی زواره ای واقع در شهرستان رباط کریم موفق گردیده تا سهم هر اندازه کوچک ، خود را در ایجاد اشتغال و تولید ملی ایفا نماید و با تاسیس دومین کارخانه خود واقع در شهرک صنعتی مامونیه با استفاده از بهترین تکنولوژی و ماشین آلات پیشرفته در راستای تولید محصولات با کیفیت برتر، پیشرو صنعت تولید فوم سرد در ایران باشد. با توجه به استقبال چشمگیر تولید کنندگان از محصولات با کیفیت شرکت ، طرح توسعه تولید فوم سرد و افزایش تولید از اولویتهای شرکت در سال  1399 میباشد.

بخش تولید اسفنج و ابر

شرکت بسپار فوم غرب در راستای تکمیل زنجیره تامین نیازواحدهای تولیدی مبلمان در سال 1395 در شهرک مامونیه، یک واحد تولید اسفنج خریداری نمود و با بازسازی خطوط تولید و کاربرد تجهیزات مدرن اروپایی و افزایش سطح زیر بنا، گامهای مهمی در ورود به عرصه عرضه کنندگان مطرح اسفنج برداشته و با تولیدات کیفی در اوزان و دانسیته های مختلف سهم به سزایی در بازار اسفنج کشور کسب نموده است.

بخش تولید تشک طبی SELEN

در راستای تامین بخشی از نیازهای بازار در رابطه با کالای خواب و با ملاحظه اصول فنی و در راستای سلامت جسمانی مصرف کنندگان عزیز، شرکت بسپار فوم غرب درسال 1396 نسبت به طراحی و ثبت برند سلن ) SELEN ) و انجام مطالعات اولیه در خصوص تولید تشک خواب اقدامات لازم را معمول نموده و در سال 1397 اقدام به  تولید آزمایشی و در سال 1398 با مشارکت یک واحد تولیدی معتبر اقدام به تولید انبوه تشکهای طبی با استفاده ازکاربرد فوم سرد در مرکز تشک ،در سایزها و گریدهای مختلف نموده است .ضمنا با توجه به کیفیت بالا و کاربرد مواد اولیه مناسب در تولید تشک و استقبال مصرف کنندگان، ایجاد یک واحد تولیدی تشک و کالای خواب در شهرک صنعتی مامونیه از اهداف شرکت در سال 1399 میباشد.

محیط ارا

مبلمان اداری محیط آرا تولید کننده سیستم‌های متنوع مبلمان اداری شامل انواع میزهای مدیریت، کنفرانس، منشی، انواع فایلینگ اداری شامل کتابخانه و… و همچنین پارتیشن اداری (جدا کننده سبک) می‌باشد و هم اکنون با چندین گروه محصول جدید خود در زمینه‌های مختلف منطبق با سلایق گوناگون، طیف وسیعی از نیازهای مشتریان در زمینه مبلمان اداری را تامین می‌نماید. یکی از ویژگی‌های متمایز کننده محیط آرا، تفاوت در نوع ارائه خدمات به مشتریان می‌باشد. بدون شک یکی از  برندهای مبلمان اداری که حرف های زیادی برای گفتن دارد .

ست اداری مبلمان محیط آرا

ست اداری مبلمان محیط آرا

مبل آفر

گروه تولیدی آرش صنعت در سال 1376 و با برخورداری از تجربه بیست ساله در زمینه تولید مبلمان، صندلی و میز توسط جناب آقای جهانبخش جهانتاب تاسیس و فعالیت خود را آغاز کرد. این مجموعه پس از کسب موفقیت‌های فراوان در زمینه تولید و عرضه محصولات در حوزه آموزشی و غذاخوری، در سال 1390 اقدام به تاسیس دومین برند خود تحت عنوان “آفر” جهت تولید مبلمان خانگی، میز و صندلی مدرن نموده است. در واقع آفر یکی از برندهای مبلمان اداری جدید در ایران به حساب می آید.

مبل آفر طرح هاوانا-

طرح هاوانا - مبل آفر

مبل آکاژو

گروه صنعتی آکاژو ، فعالیت خود را از سال ١٣٨۰ با تمرکز بر تولید محصولات اداری آغاز کرده و  با بهره گیری از ماشین آلات مدرن،  مدیران و پرسنل متخصص و کار آمد صنعت مبلمان،  به تولید مبلمان اداری  با  شعار ” محیط کار ایده آل “  اقدام نموده است.

کارخانه آکاژو، در فضایی به وسعت پانزده هزار مترمربع واقع درشهرک صنعتی پیام ماهدشت، با بهره گیری از پیشرفته ترین فناوری و دانش روز دنیا در زمینه طراحی و ساخت مبلمان اداری فعالیت می نماید. آکاژو را باید جز یکی از برندهای مبلمان اداری محبوب در ایران به حساب آورد.

شرکت آکاژو، عضو انحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران و عضو کارگروه مبلمان اداری است که جایگاه ممتاز خود را در پرتو تحقیق، تجربه، کیفیت و خدمات بدست آورده است. نوآوری در طراحی و طراحی به صورت اختصاصی برای محیط های مختلف و رعایت محصول ارگونومی به عنوان اساس حرکت پیشروانه و مستمر آکاژو، همیشه مد نظر بوده است. در این راستا، توجه به نیاز و خواست مشتریان، هدف اصلی آکاژو می باشد. آکاژو تولید محصولات ممتاز را با به کارگیری مواد اولیه اداری استانداردهای جهانی، کنترل های دقیق کیفی در ایستگاه های تولیدی و سیستم تولید با دانش روز، همراه با نگرش حفظ محیط زیست، همواره خط مشی خویش قرار داده است.

مبل آکاژو

مبل آکاژو

خوگر

و کارشان فروش اینترنتی مبلمان و تجهیزات دکوراسیون است. خوگر در سال 1392 تاسیس شد و حالا عنوان بزرگترین مرجع آنلاین صنعت مبلمان ایران را به خود اختصاص داده است. خوگر به ارائه خدمات متنوعی مثل مشاوره تخصصی، فروش، فروش اقساطی، خدمات پس از فروش و تولید محتوا به مخاطبان، مشتریان و علاقمندان صنعت مبلمان ایران میپردازد.
صندلی اداری خوگر
صندلی اداری خوگر
منابع

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top